Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2010, 13:07   #11
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Tylne zawieszenie (sprężyny, amortyzatory)

Cytat:
Napisał sumo75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wloz po dwie gumy
Jak czytam o takim agro-tuningu to mnie krew zalewa,bo albo kolega nie ma pojęcia o mechanice albo jest samobójcą.Po to jest sprężyna i amortyzator żeby auto pracowało na zakrętach.Jeżeli po włożeniu ładunku auto za mocno siada to znaczy że sprężyny należy wymienić.Tym bardziej że w kombi to nie jest ani wielka filozofia,ani wielki koszt.

__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2010, 21:40   #12
sumo75
ford::average
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 30-01-2005
Skąd: Tarnów
Model: mondeo combi mk2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 69
Domyślnie Odp: Tylne zawieszenie (sprężyny, amortyzatory)

Cytat:
Napisał uro2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak czytam o takim agro-tuningu to mnie krew zalewa,bo albo kolega nie ma pojęcia o mechanice albo jest samobójcą.Po to jest sprężyna i amortyzator żeby auto pracowało na zakrętach.Jeżeli po włożeniu ładunku auto za mocno siada to znaczy że sprężyny należy wymienić.Tym bardziej że w kombi to nie jest ani wielka filozofia,ani wielki koszt.
kto tu mowi o jakims tuningu ????????????
po prostu bedzie twardszy i nie bedzie siedzial...
a chociazbys tysiac nowych sprezyn zalozyl to gowno to da jek jedziesz naprawde zapakowany.ladunek ladunkowi nie rowny. watpie zeby po wlozeniu walizki dupa siedziedziala. i mowilem ze na czas duzego obciazenia. ale kolega chyba z pisu bo tak swietnie czyta miedzy wierszami... i dodaje to i owo
a aby sie o tym przekonac to zaloz kiedys z ciekawosci i sie przejedz ja niewierzylem ze to zadziala ale zadzialalo coprawda nie w mk2 tylko w passacie b6 i zrobilem tak 2 x 1500 km tzn do oslo i z powrotem i ż y j e ..... w dodatku swietnie sie prowadzil... gumy oczywiscie juz wyciągnąłem ale robote zrobily.
sumo75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2010, 18:47   #13
djxxx
ford::average
 
Avatar djxxx
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Ujazd Śląski
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: Tylne zawieszenie (sprężyny, amortyzatory)

W moim mondku mam od 12.2009 nowe amortyzatory kayaba i nowe sprężyny - twardsze i minimalnie obniżajace i jestem zadowolony bo autko lepiej się trzyma drogi i wcale nie jest twarde zawieszenie... Jeżeli jeździsz zazwyczaj sam tyo polecam amorki kayaba i twardzesze sprężyny + minimalne ( 2-4cm obniżenie ) jeżeli z kimś ( kilka osób / załadowany itp ) to am. kayaba + twardsze sprężyny ale bez obniżania bo z czasem tył sporo osiadnie ( na obniżenie 2 cm siądzie do 4cm )
djxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 11:16   #14
lutol
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Toruń
Model: Mondeo V kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: Tylne zawieszenie (sprężyny, amortyzatory)

zdecyduje się na wymianę sprężyn, bo jakoś mi to nie daje spokoju. Mimo, że pusty to wszystko jest ok, ale jak załaduję samochód np. w weekend 3 dorosłe osoby i 2 dzieci, w bagażniku z 50kg to nie było widać bieżnika schował się w błotnik. W piątek jadę na urlop w tej samej konfiguracji tylko że bagażnik będzie załadowany na maxa (z dużym obciążeniem), więc mam pewne obawy. Jest coś takiego jak zużycie materiału z czasem i wydaję mi się, że chyba sprężyny straciły swoją sprężystość tzn. nie trzymają wysokości przy obciążeniu (mimo, że przy pustym jest dobrze). Oczywiste jest to, że trochę musi się opuścić samochód po załadowaniu, ale u mnie to wydaje się być powyżej normy. Zauważam też lekkie bujanie tyłu.
lutol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 13:30   #15
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: Tylne zawieszenie (sprężyny, amortyzatory)

Ja bym nie ruszał. U siebie mam podobnie. Zresztą mondeo ma dosyć miękkie zawieszenie. To co kolega pisał, odnośnie odległości od kół nadkoli jest całkiem dobrym wymiarem. Tył zawsze siądze przy tak dużym obciązeniu jak 3 osoby z tyłu + bagaż. Kupi się nowe sprężyny, wymieni, no i po 3 miesiącach jak się sprężyny uklepią będzie tak samo. Jak nie obciera nic to bym nawet tego nie ruszał. Był jeszcze jeden patent na forum z podniesieniem tyłu auta - wkładało się jakieś gumy - podkładki pod sprężyny z jakiegoś mercedesa. Dostawało się dzięki temu 2-3cm więcej z niesieniem.
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 19:47   #16
sumo75
ford::average
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 30-01-2005
Skąd: Tarnów
Model: mondeo combi mk2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 69
Domyślnie Odp: Tylne zawieszenie (sprężyny, amortyzatory)

mascom
wkładało się jakieś gumy - podkładki pod sprężyny z jakiegoś mercedesa. Dostawało się dzięki temu 2-3cm więcej z niesieniem.


uważaj bo cie zaraz ktoś o agro tuning posądzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sumo75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2010, 15:37   #17
lutol
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Toruń
Model: Mondeo V kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: Tylne zawieszenie (sprężyny, amortyzatory)

Wymieniłem sprężyny na nowe (jakieś Lesjofors za ok 150zl) i dało to widoczny efekt. Samochód wyraźnie podniósł się,a po załadowaniu go na maxa, koło nie schowało się w błotniku. Wróciłem z urlopu i jak na razie nie żałuję wymiany. Zobaczę jak się będą zachowywały sprężyny po kilku tygodniach/miesiącach. Chociaż rzadko jeżdżę z tak dużym obciążeniem.
lutol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2010, 17:28   #18
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Tylne zawieszenie (sprężyny, amortyzatory)

Cytat:
Napisał lutol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem sprężyny na nowe (jakieś Lesjofors za ok 150zl) i dało to widoczny efekt
Dobry wybór.Na sprężyny masz rok gwarancji więc śpij spokojnie.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.