Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2010, 11:46   #21
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Turbosprężarka grzechota + luz osowy na wałku

Nie, dywaniki wyciąłem scyzorykiem z wycieraczek ukradzionych na klatce schodowej sąsiadom.
Trochą krzywo, ale są super.

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 20-05-2010 o 11:49
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 22:06   #22
vqsoft
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Skąd: warszawa
Model: mazda 3
Silnik: 1,6 dtci y6 109 HP
Rocznik: 2004
Postów: 100
Domyślnie Odp: Turbosprężarka grzechota + luz osowy na wałku

Cytat:
Napisał subratri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kurcze. przecież grucha to jest zawór podciśnieniowy a nie układ automatyki nadążnej. Ustawia się tylko długość ramienia. (jedna śrubka) To sobie można nawet zmierzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (żart oczywiście, choć pewnie i takie możliwości pomiaru istnieją). Ciekawe czy dywaniki też tak kupujesz?? Bo w końcu tylko producent dysponuje trójwymiarowym renderingiem powierzchni podłogi...
jedna jest tylko ciekawa sprawa
- zakładów regeneracji TS powstało bardzo duzo
jednak niewiele jest godnych polecenia - czyli jednak regeneracja nie jest prosta
druga sprawa jakoś większość wątków o padniętej ts dotyczy sprzętu po regeneracji
wiec IMO jeśli nowa kosztuje 2200 a regeneracja 1700 to dla mnie różnica jest nie opłacalna!
gdyby reg kosztowała 30 do 40 % ceny to bym może sie skusił
vqsoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 22:38   #23
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Turbosprężarka grzechota + luz osowy na wałku

Cytat:
Napisał vqsoft Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli jednak regeneracja nie jest prosta
ale ja nie napisałem, że jest prosta. Mechanika precyzyjna to bardzo ciężki temat i naprawdę niewielu posiada wiedzę, a wiedza to nie wszystko. trzeba mieć jeszcze odpowiednie zdolności (nazwał bym to wrodzonymi predyspozycjami). Nie jest jednak niemożliwa. Osobiście znam gościa który robił pary precyzyjne ręcznie - wiertarka, papier ścierny pasty ścierne... W każdej dobrej narzędziowni jest przynajmniej jeden taki który deklasuje najlepsze urządzenia czuciem w palcach.
Cytat:
Napisał vqsoft Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiec IMO jeśli nowa kosztuje 2200 a regeneracja 1700 to dla mnie różnica jest nie opłacalna!
No w tym przypadku trudno się nie zgodzić. Bez wątpienia gra nie warta świeczki. Nie można jednak deklasować każdej turbosprężarki. Ta jak grzechoce to do wymiany jest pewnie cały środek jednak nie zawsze tak jest.
Cytat:
Napisał vqsoft Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
druga sprawa jakoś większość wątków o padniętej ts dotyczy sprzętu po regeneracji
bo tak precyzyjne urządzenie musi być naprawiane bardzo precyzyjnie. Niemożna jednak z góry zakładać,że się nie da. że nikt gruchy nie potrafi ustawić itp. Jak wszędzie - za jakość odpowiedzialni są ludzie. Jak są niedouczeni i nie mają predyspozycji to dobrymi chęciami nic nie zdziałają. To trochę jak z blacharką... Jak auto miało malowany błotnik to już go nikt nie kupi a co z blacharzami, lakiernikami którzy odrestaurowują zabytki?? Da się tak wyklepać i pomalować żeby rdza nie wyszła przez kolejnych 20 lat. Wszystko zależy od tego kto i jak to robi. Ssory za głupi przykład - kolejny ale nie można deklasować wszystkich naprawiających turbiny tylko dlatego, że większość to kanciarze, szubrawcy, kowale... tak jak handlarze samochodów a jednak wciąż kupujemy (bądź kupujecie bo ja zawsze z pierwszej ręki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Cytat:
Napisał vqsoft Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdyby reg kosztowała 30 do 40 % ceny to bym może sie skusił
Nie regenerowana tylko regeneracja tej co masz. Jek pisałem wcześniej siora zapłaciła 600 zł. Na moje oko laika były wywalone uszczelnienia i zatarta dźwignia od gruchy (tyle było widać z zewnątrz)

Ostatnio edytowane przez subratri ; 20-05-2010 o 22:41
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2010, 19:49   #24
mareksoft
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: ruda sląska
Model: ford focus c-max
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 37
Domyślnie Odp: Turbosprężarka grzechota + luz osowy na wałku

panowie jedna rzecz on napisał ze za regenerowaną 1600zl ale z wymianą a cena 2200 jest za samą turbinę bez montazu doliczcie do tego 500zl za montaz to cena jest już dośc spora jak już pisałem w innym wątku z moimi przebojami z tą turbiną polecam turbotech z poznania na regenerowanej u nich zrobilem do tej pory 2 tys i hula elegancko
mareksoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2010, 19:39   #25
vqsoft
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Skąd: warszawa
Model: mazda 3
Silnik: 1,6 dtci y6 109 HP
Rocznik: 2004
Postów: 100
Domyślnie Odp: Turbosprężarka grzechota + luz osowy na wałku

mareksoft - jakbyś zrobił 20kkm to była by to zacna informacja
nie mniej jednak Ciesze się ze jesteś zadowolony

gdzie poza aso wymieniają za 500pln turbinę w silniku 1.6?
chyba ze liczysz w tym olej .
vqsoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2010, 19:58   #26
prezes19
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2007
Model: Focus C-Max, C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM & 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2006 & 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: Turbosprężarka grzechota + luz osowy na wałku

Witam,

czy pomiędzy turbosprężarką a kolektorem wydechowym w 1.6 TDCi jest jakaś uszczelka? Jeśli nie to składaliście to na jakąś pastę czy po prostu metal do metalu bez żadnego uszczelnienia? Nie uciekają później tamtędy spaliny?
No i jeszcze jedno pytanie: po myciu misy olejowej i czyszczeniu smoka przykręcaliście ją na silikon? Bo z tego co wiem to uszczelki tam żadnej nie ma.

Pozdrawiam
prezes19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2010, 09:50   #27
vqsoft
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Skąd: warszawa
Model: mazda 3
Silnik: 1,6 dtci y6 109 HP
Rocznik: 2004
Postów: 100
Domyślnie Odp: Turbosprężarka grzechota + luz osowy na wałku

misa na bank na szczeliwo jest wklejana
a trubo idze pewno na sucho - dociska to pierścień
ale niech sie mądrzejsci wypowiedza

prezez - co zrobiles z turbo ? nowe czy gwarancja ?
vqsoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2010, 19:32   #28
prezes19
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2007
Model: Focus C-Max, C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM & 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2006 & 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: Turbosprężarka grzechota + luz osowy na wałku

Witam.

Wymieniam na używkę po małym przebiegu z gwarancją. A moją oddaje do zakładu który ją regenerował, mam nadzieje, że uwzględnią gwarancję i jeszcze raz ją zrobią. Z tego co się naczytałem na necie to przestaje wierzyć w te regenerowane Garetty VNT dlatego zdecydowałem się na używanego oryginała. Jest suchutka, nie ma luzu. Wygląda ładnie, zobaczymy jak będzie dmuchać. W sobotę będę z tym walczył. Oczywiście wymiana oleju, filtra, sławetnej śruby, płukanie misy, przewodów i smoka mam zaplanowane. Zobaczymy jak to pójdzie. Zastanawia mnie tylko czy nie będzie przedmuchów na kolektorze jak dokręcę do niego turbo bez żadnej uszczelki. Może chociaż na jakąś pastę do tłumików? Robił tak ktoś?

Pozdrawiam
prezes19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 14:22   #29
mareksoft
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: ruda sląska
Model: ford focus c-max
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 37
Domyślnie Odp: Turbosprężarka grzechota + luz osowy na wałku

nic tam nie ma mozesz smiało blacha do blachy vqsoft może i 2 tysiace to malo ale na poprzednich regenerowanych robilem 200km i siadały tak że do mnie to duzo prezes 19 mam nadzieje ze ta uzywke masz z pewnego zródła bo tez kupiłem uzywaną i tak samo wyglądała jak opisujesz suchutka i zero luzu a zrobiłem na niej 20km i siadła

Ostatnio edytowane przez mareksoft ; 27-05-2010 o 14:27
mareksoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 18:58   #30
prezes19
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2007
Model: Focus C-Max, C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM & 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2006 & 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: Turbosprężarka grzechota + luz osowy na wałku

Witam.

Oj Kolego to mnie pocieszyłeś ... W sobotę biorę się za robotę, zobaczymy Skoro Ci siadła po 20 km to faktycznie lipa. A czyściłeś przewody, sitko, itp? Turbinka zalana olejem przy montażu?
Teraz jeździsz na nowej czy regenerowanej?

Pozdrawiam
prezes19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.