Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2010, 12:51   #1
olej66
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: focus 2
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 30
Domyślnie Zatarcie turbiny co teraz ?

witam
mam taki problem 3 tygodnie temu oddalem swoj samochodzik do warszatatu z rozwalona turbina nie nadawała sie do regeneraci bo ekspert powiedzał ze jest zatarta kupiłem druga i odebrałem samochod i jezdziłem zrobiem 300 km i wruciłem do warsztatu z ta sama usterka czyli rozwalona turbina i ekspert powiedzał ze nie uzna gwarancij bo turbina jest zatarta mechanicy mówia ze do turbiny przez chwile jakies 10-15 sekund nie dochodił olej i przez to sie zaciera czy ktos moze mi doradic co tam sie mogło popsuc albo co trzeba wymienic bo karzda turbina to kolejny koszt słyszałem juz ze trzeba wymienic smoka,przewody,olej,pompe oleju,wyczyscic intercooler i katalizator,ale mechanicy nie maja pojecia i rozkładaja rece i muwia ze to morze byc wina pierscieni ze moga byc popekane


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 12-06-2015 o 08:05
olej66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 13:02   #2
m4ki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Model: Focus FFII FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2009
Postów: 20
Domyślnie Odp: zatarcie turbiny 1.6 tdci

Rozumiem ze turbinę kupiłeś na własną rękę ?
Wymiana była w innym serwisie ?

No to tak generalnie każdy mechanik montując nowa turbinę powinien CI powiedzieć, ze:

1) Trzeba wymienić zawsze olej chyba, ze jest naprawdę świeży olej wymieniany np 2 tygodnie temu można wtedy chyba nie wymieniać ale zalecana jest wymiana.
2) Przy montażu turbiny każdy mechanik powinien wiedzieć ze, turbinę należy przed montażem zalać olejem ( w ten kanalik olejowy).
3) Uszczelki jeśli sa wypadałoby tez wymienić.
5) Standardem jest wyczyszczenia Intercoolera , kolektora ssącego i przewody idące od Turbo
4) Ty masz prawo o tym nie wiedzieć, ale osoba podejmująca się tej czynności wymiany turbo powinna i Cię o tym poinformować.
5) Dodatkowo powinni spróbować ustalić jaka była przyczyna usterki, czy masz coś rozwalone z pompą oleju czy jakoś, czy po prostu złe użytkowanie.

Czy mechanicy zrobili to co w pkt 1-5 ??

Ostatnio edytowane przez m4ki ; 27-05-2010 o 13:04
m4ki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 13:37   #3
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: zatarcie turbiny 1.6 tdci

Jeśli wymieniacze nie zalali turbiny olejem o zawalili sprawę. Przy wymianie należy też sprawdzić drożność przewodu doprowadzającego olej do turbiny i to nie sprężonym powietrzem. Dla pewności można go wymienić.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 13:42   #4
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: zatarcie turbiny 1.6 tdci

Przede wszystkim trzeba znaleźć przyczynę a nie usuwać usterkę bo tak to będzie kolo wymian turbiny bez końca... Poczytaj an forum bo w 1.6 jest w przewodach olejowych jakieś "sitko" które pewnie się zatkalo i też je trzeba koniecznie wyczyścić.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 14:41   #5
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: zatarcie turbiny 1.6 tdci

1.6 i druga pod rzad zatarta turbina...hehe... a o wyrzuceniu sitka na przewodzie zasilania czytal? W wielu 1.6 jest w bloku silnika male sitko, tam gdzie przewod zasilania olejem jest do bloku przykrecony (pod kolektorem). sitko trzeba wymyc/wyrzucic/wymienic na zmodyfikowane, bo inaczej zabijesz kazde turbo jakie tam zalozysz... Jakbys pojechal do serwisu to jest szansa, ze by o tym powiedzieli i sprzedali sitko. Chyba cos kolo 20 zl kosztuje.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 15:49   #6
mareksoft
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: ruda sląska
Model: ford focus c-max
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 37
Domyślnie Odp: zatarcie turbiny 1.6 tdci

olej66 na temat tej turbiny jest mnóstwo informacji na forum poszukaj
mareksoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 17:24   #7
vqsoft
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Skąd: warszawa
Model: mazda 3
Silnik: 1,6 dtci y6 109 HP
Rocznik: 2004
Postów: 100
Domyślnie Odp: zatarcie turbiny 1.6 tdci

ktoś ma potwierdzone info o tym sitku i akcji serwisowej - zmodyfikowanym sitku
aso forda i mazdy do których dzwoniłem nic nie wiedzą.
vqsoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 18:50   #8
prezes19
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2007
Model: Focus C-Max, C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM & 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2006 & 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: zatarcie turbiny 1.6 tdci

Witam.

Dzisiaj zakupiłem sitko, a w zasadzie całą nową śrubę, bo samego sitka nie można dokupić. Co do zmiany to w oficjalnym programie forda nic nie ma na ten temat. Czyli tak jakby sitko nie było nigdy zmienione od początku produkcji. Jedyne co się zmieniło to cena jakiś czas temu. (tak mi powiedzieli) i teraz śruba ta kosztuje 29 zł.

Jako ciekawostkę mogę podać, że w Citroenie występują dwa typy śruby (była jakaś zamiana) ale nie wiem co się dokładnie zmieniło. Niestety nie zamówiłem w citroenie bo trzeba było czekać 2 tygodnie. W fordzie ta śruba jest droższa i występuje w jednym wydaniu.

Sitko w tej śrubie ma tak okrutnie drobne oczka, że praktycznie nie widać w nim otworów. Jest to taka drobna siateczka. Wcale się nie dziwię, że to się może zatykać, jak ktoś nie dba o wymianę oleju.

Jeździ ktoś z Was bez tego sitka? Nie ma problemów z ciśnieniem oleju? Wydaje mi się, że to jakieś nieporozumienie tak małe pory w tej siateczce filtrującej. Ona wyłapuje wszystko i z czasem przestaje pewnie puszczać olej. Nie mówię nawet o jakichś okruchach nagaru czy czegoś takiego, bo to zatka całkowicie otwór olejowy w śrubie, ale o "szlamie" który może się wytrącać w oleju. A diesle brudzą olej szybko.
Moim zdaniem nie ma sensu wymieniać przewodu olejowego bo tam nic w nim nie może być. To sitko NICZEGO nie puści.

Pozdrawiam
prezes19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 21:18   #9
mareksoft
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: ruda sląska
Model: ford focus c-max
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 37
Domyślnie Odp: zatarcie turbiny 1.6 tdci

ja wywaliłem fizycznie to sitko tzn wylamałem i to chyba wlasnie to sitko było moim problemem z tymi turbinami mam nadzieję przynajmniej prezes 19 jak mam cos poradzic wyłam to ja przejechałem 2 tysiące bez tego sitka i wszystko ok a kumplowi niedawno w citroenie c-5 tez wymieniałem turbine i zrobiłem to samo pozdrowienia
mareksoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 08:46   #10
olej66
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: focus 2
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 30
Domyślnie Odp: zatarcie turbiny 1.6 tdci

pojechałem dzisiaj do mechanika i przy moim samochodzie robił mechanik z forda i załorzyli 3 turbine silnik popracował 2 min i turbina zdechła podobno dostała takiego cisnienia oleju ze wysadziło uszczelki z turbo mówia mi ze pewnie bedzie silnik do remontu albo wymiany
olej66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.