Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2012, 12:01   #91
Artur37
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: PISZ
Model: MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Panowie a może i Panie będę się powtarzał ale postów na temat przygasania około 90 a rozwiązań 0!, u mnie migotały, migotają, i pewnie dalej będą migotały bo już dałem sobie z tym spokój. Nadmieniam że w tym kierunku - dużo zrobiłem pisałem o tym - no ale bez efektów, śledzę temat bo pomimo że do tego przywykłem mam nadzieję że ktoś jednak napisze jakieś konkrety które by to wyeliminowały a nie jak nie którzy - u mnie nie migotają - to nic nam migotającym nie pomaga. Aha czy to benzyna czy diesel nie ma znaczenia, diesli po prostu na forum jest więcej i migotanie, przygasanie czy mruganie nie dotyczy tylko tych drugich.


Ostatnio edytowane przez Artur37 ; 29-12-2012 o 12:08
Artur37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2013, 16:01   #92
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

No to widzisz, ja nic z tym nie robiłem i dalej mi migocze - czyli efekt ten sam, a się przynajmniej nie narobiłem i nie mam zamiaru tego ruszać, skoro nadal działa.

Mam teorię, że po prostu włączają się i wyłączają jakieś układy, które powodują zmiany w obciążeniu układu elektrycznego i cała filozofia.

Można podać taki przykład, silnik pracuje na stałych obrotach i daje prąd do układu, w tym momencie jakieś urządzenie pobierające jego znaczną część się wyłączyło, swiatełka rozbłyskają nieco większym blaskiem, z koleji wzrost napięcia powoduje że inny układ obniży prąd ladowania i światełka przygasną.
Dokladnie tekie efekty obserwuję.
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2013, 19:38   #93
Artur37
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: PISZ
Model: MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Masz rację też to zauważyłem, u mnie jak włączę podgrzewanie przedniej szyby i tylnej jakby trochę się stabilizuje bo jest większe obciążenie, a potem znowu to samo - tylko gdzie w tym wszystkim stabilizator napięcia?
Gdzieś jest pies pogrzebany - tylko gdzie?
Artur37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2013, 20:48   #94
Radi73
ford::average
 
Avatar Radi73
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 03-01-2013
Skąd: Staniszów k/J. Góry
Model: FORD Mondeo Mk4 Titanium
Silnik: 2.0 TDCi (140 KM)
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Witam, miałem do niedawna taką samą przypadłość i winnym okazał się alternator... A dokładnie regulator napięcia R611 i praktycznie wypalone wszytkie diody. Wymieniony został również mostek, ale to już chyba z technicznego punktu (był pęknięty). Dlatego wydaje mi się, że powinniście zacząć sprawdzenie właśnie od alternatora!!! U mnie latem, kiedy klima uruchamiała wentylator - to oprócz przygasających świateł, czułem też lekkie szarpanięcie silnikiem (prawdopodobinie koło alternatora dawało w tym momenicie duży opór na pasku). Mam też czujniki parkowania z tyłu, które nie działały prawidłowo do momentu naprawy alternatora, bo teraz są bez zarzutu. A wcześniej przy ,,wbitym" wstecznym non stop świeciły się wszystkie diody i dźwięk był jednostajny, bez względu na bliskość przeszkody!!!

Ostatnio edytowane przez Radi73 ; 03-01-2013 o 20:50
Radi73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2013, 09:26   #95
Artur37
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: PISZ
Model: MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Ja już to przerabiałem - regulator kupiłem nowy, mostek i alternator też był w porządku straciłem tylko 320 zł i tyle.

Ostatnio edytowane przez Artur37 ; 09-01-2013 o 09:17
Artur37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2013, 16:52   #96
johndeere5340
ford::beginner
 
Imię: Kazik
Zarejestrowany: 27-02-2012
Skąd: Dobrzyniewo
Model: johndeere
Silnik: 8 l
Rocznik: 2011
Postów: 45
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

u mnie to migają jak stroboskopy. Jak trakcja się załączy to strasznie przygasają
johndeere5340 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2013, 17:02   #97
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Za "pulsowanie" świateł odpowiada najczęściej regulator napięcia lub wyżłobione pierścienie ślizgowe szczotek.
Na jednym forum ktoś miał podobny problem. Wymienił wszystko łącznie z akumulatorem. Był zdesperowany.
A okazało się że trzeba było wyczyścić wszystkie punkty masowe i połączenia przewodu od alternatora.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2013, 19:42   #98
kosma
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2010
Skąd: Katowice
Model: Fusion 2007, Mondeo MK4 2008 2.0
Silnik: 1,4i, 2.0 benzyna
Rocznik: 2007, 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Witam wszystkich forumowiczów.
Standardowy problem z miganiem ośweitlenia w MK4 2.0. Opis zjawiska podobny do wszystkich wcześniejszych - migają światła oraz całe oświetlenie.
Zacząłem od regeneracji alternatora - po sprawdzeniu w serwisie regulator do wymiany (włożono identyczny moduł regulatora Bosh). Nastąpiła niewątpliwa poprawa jeżeli chodzi o napięcie na wyjściu - podniosło się do około 14,1 V (wcześniej było około 0,4V mniej).
Dalej efekt mrugania jest zauważalny - raz bardziej, raz częściej, szczególnie na biegu jałowym.
Po podpięciu interfejsu ELM327 do samochodu i analizie dostępnych danych (program FORScan w wersji 1.3.9) zastanawiające jest jedno:
Parametry oznaczone jako VPWR (napięcie obserwowane w instalacji) oraz GENVDSD (napięcie żądane przez PCM od alternatora).
Pomiary w różnych warunkach (obroty/załączone ogrzewanie/światła) pokazują, że napięcie VPWR jest niższe od GENVDSD w granicach 0,3-0,6V.
Prośba do forumowiczów (szczególnie silników benzynowych) o sprawdzenie jak to wygląda w waszym przypadku, czy też występują takie różnice pomiędzy VPWR oraz GENVDSD (może jest to normalne przy takim sposobie sterowania alternatorem przez PCM).
kosma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2013, 23:07   #99
maciekkisiel
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 18-08-2013
Skąd: Choszczno
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Odgrzewam kotleta... Mondeo mk IV 2007 2.0 benzyna. Swiatełka migoczą :/// znalazł ktoś rozwiązanie?
maciekkisiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2013, 17:36   #100
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Powyżej 180000 km przestaniesz to zauważać ;-)
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.