Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2014, 21:58   #31
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

wszystkie benzyniaki maja te klapki z wyjatkiem tych co ich poprzedni,lub obecni wlasciciele sie ich pozbyli.(walne fotki z zewnatrz jutro to wam pokaze po czym poznac)wystarczy ze widnieje napis Duratec i musza tam byc,taki trend co do srodowiska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Lukaszko tak sa z przebiegiem ponad 100tys ale tez sa takie co ten bieg wlasnie po tym okresie skonczyly,lub znajduja sie na R-ce u mechanika
nie naciagam nikogo na koszty(bo te sa naprawde male jesli zrobi sie to samemu-zadna filozofia),ale chce abysmy mieli radosc z jazy naszymi mondziakami w czym chce pomoc,a nie siedzieli na forum i szukali nie wiadomo co.

Mrk26 nie wzialem diesla i nigdy nie wezme,paradoksalnie robilem dyplom z silnikow diesla i powiem wam(uwaga,uwaga nie wkladam kija w mrowisko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) ) ze koszty utrzymania pomiedzy benzyna 2l i dieslem po paru latach sa takie same,a ja wrecz nie cierpie po tylu latach zadnego oleju na rekach to po pierwsze,po drugie pracuje w UK z silnikami diesla jako mechanik i mam dosc tego klekotu,wsiadam po pracy w benzyniaka i co ciszaaaaaaaaaaaa


Ostatnio edytowane przez dariuszk24 ; 28-02-2014 o 22:01
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2014, 06:24   #32
Lukaszko
ford::advanced
 
Avatar Lukaszko
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie

Możesz podsumować co trzeba kupić i wymienić za jednym razem żeby mieć z tym spokój. Najlepiej daj linki albo numeru części.

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
Lukaszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2014, 10:04   #33
porez
ford::average
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 02-01-2014
Model: mondeo
Silnik: 1,6 125 KM
Rocznik: 2010
Postów: 117
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Możecie mnie uświadomić, czy takie klapki są też w moim 1,6 Ti-VCT?
porez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2014, 15:41   #34
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

nie mam pojecia o Ti-vct nie wiem co oni tam mogli wstawic,mam nadzieje ze nic bo ty masz 1.6 z turbo jak mniemam?

Lukaszko 4szt [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] do tego musisz wymienic separator oleju [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wyczyscic ta gluciarnie zwlaszcza zaworek(jest nierozbieralny i nie wiadomo co bedzie potem),jesli kupujesz nowy bedziesz musial byc pewny ze pasuje do twojego wozu.
tak jak pisalem wczesniej,po zdjeciu kolektora,bedziesz tez wiedzial czy czyscic tez EGR(krokowiec) ,zobaczysz jak rurka mosiezna bedzie zawalona to zawor trzeba bedzie zdjac i czyscic,a przed tym spuscic chlodziwo ,bo w tym modelu zawor chlodzony jest ciecza.

o maly wlos bym zapomnial obejrz dokladnie przewod gumowy laczacy kolektor dolotowy z separatorem oleju,czy nie ma spekan na swojej powierzchni,bo jesli je ma to go wymien [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] inaczej silnik bedzie lapal lewe powietrze i bedziesz mial klopoty z ustaleniem obrotow.

Ostatnio edytowane przez dariuszk24 ; 01-03-2014 o 15:56
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2014, 16:09   #35
Lukaszko
ford::advanced
 
Avatar Lukaszko
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

A tej tulejki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i uszczelek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie trzeba wymieniać?
I co z prętem który to trzyma, go też się wymienia?
Lukaszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2014, 17:43   #36
lesiux
ford::advanced
 
Avatar lesiux
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 280
Domyślnie

Widze ladne koszta sie robia. Z tego co Darek podal juz jest 500zl a to co Lukasz to dadatkowe 300. Po czym poznac ze trzeba sie za to brac zeby nie robic sobie zbednych kosztow? Jak nic nie klekocze to uznac uznac ze jest ok?
__________________
Motostat
lesiux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 20:13   #37
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Ja dobijam do 200 kkm i nie wiem o czym w tym wątku mówcie.
Na razie mam na gwarancji rozszerzonej, ale po 200 kkm się gwarancja kończy.

Nie jest mi też wiadome, aby w serwisie coś z silnikiem robili.
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 20:44   #38
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Cytat:
Napisał Kipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jest mi też wiadome, aby w serwisie coś z silnikiem robili.
Jak im palcem nie wskazałeś to nic nie robili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Kipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja dobijam do 200 kkm i nie wiem o czym w tym wątku mówcie.
No właśnie wie ktoś w jakich warunkach się te klapki ruszają, jaki parametr w forscanie opisuje ich ruch ? Gdzieś musi być przyczyna dlaczego u jednych wytrzymują dłużej u innych krócej.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 23:43   #39
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

dobijam 200tys-gwarancja-to jakis dowcip kto ci da gwarancje przy takim przebiegu,nawet jak sie cos stanie przy teoretycznej prawnej stronie to wypna cie w druga strone . o rany "jaki parameter w forscanie pokazuje ich ruch" -chodzi o klapki pewnie.
Moi drodzy koledzy z
cala robota ze sprawdzeniem tych klapek zajmuje troche czasu,ale nie liczcie na to ze ta robote odwali za was jakis Forscan,bo gdyby tak bylo to ten program musialby by byc sprzezony z wieloma czujnikami i napewno nie bylby tani,widze ze problem jest w ruszeniu swoich konczyn i szukaniu gotowego rozwiazania,przed sprawdzeniem na czym sie siedzi(jezdzi),bez jakiejkolwiek ingerencji liczac na to ze jakos sie uda.

Ostatnio edytowane przez dariuszk24 ; 03-03-2014 o 23:46
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 07:21   #40
Lukaszko
ford::advanced
 
Avatar Lukaszko
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Cytat:
Napisał Kipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja dobijam do 200 kkm i nie wiem o czym w tym wątku mówcie.
A od kiedy masz to auto, od nowości?
Lukaszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.