Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2014, 20:47   #101
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Proponuję założyć wpis, który inni poszkodowani będą kopiowali i się dopisywali (podobnie jak w przebiegach), aby powstała zbiorcz lista poszkodowanych w ten sposób.
Osobiście się doliczyłem jednego zaklinacza.

Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 19:36   #102
OTTO
ford::average
 
Avatar OTTO
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2012
Skąd: Katowice
Model: Peugeot 508 sw
Silnik: 2,0 HDi
Rocznik: 2013
Postów: 99
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Dziś zajrzałem pod wkład filtra powietrza, do tej małej gąbki i.......... jest czysta sucha.
Od dołu jest lekko tłusta ale nie wyciśnie się z niej ani kropli oleju.
Zauważyłem jednak że kolektor ma pęknięcie na górnym roku przy pierwszym cylindrze od strony przypustnicy, też takie coś macie, może to fabryczna skaza a może coś mi pękło ?
Trzeba kliknąć na zdjęcie- zaznaczyłem czerwonym skazę .
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było mk1 1,8 TD, mk3 2,0 Pb+LPG i jest mk4 2,0 Pb.........też na gazie
OTTO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 19:53   #103
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

tez tak mam wyglada na seryjna luke.
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 07:49   #104
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Cytat:
Napisał dariuszk24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tez tak mam wyglada na seryjna luke.
Yhm, też tak jest.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 20:40   #105
OTTO
ford::average
 
Avatar OTTO
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2012
Skąd: Katowice
Model: Peugeot 508 sw
Silnik: 2,0 HDi
Rocznik: 2013
Postów: 99
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Nie wiem co z tym separatorem oleju, bo byłem w zaprzyjaźnionym serwisie Forda i owszem separator oleju kosztuje gdzieś 300 zł ale do mk3 a do mk4 - 160 zł podali mi nr. części 1357521 ale nigdzie takiej części nie mogę znaleźć.
A na tej stronie to już nic nie można odszukać [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do samego zaworku w separatorze to podobno można dopasować z innego auta, np. Opla itp.
i co można ???
__________________
Było mk1 1,8 TD, mk3 2,0 Pb+LPG i jest mk4 2,0 Pb.........też na gazie

Ostatnio edytowane przez OTTO ; 18-03-2014 o 20:51
OTTO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2014, 17:07   #106
OTTO
ford::average
 
Avatar OTTO
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2012
Skąd: Katowice
Model: Peugeot 508 sw
Silnik: 2,0 HDi
Rocznik: 2013
Postów: 99
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

No i stało się, cały dolot zrzucony do tego jeszcze kolektor wydechowy wraz z katalizatorem i wspawany łącznik elastyczny za katalizatorem.
Zdemontowane i wyczyszczone zostały następujące elementy:
-Kolektor ssący, jak widać klaki w idealnym stanie, zwłaszcza cieszy stan klaki na ostatnim cylindrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I ostatnia najbardziej narażona klaka:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz separator oleju:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I sam zaworek separatora:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepustnica- najbardziej zanieczyszczona z wszystkiego:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wlot do kolektora ssącego od strony przepustnicy:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rowek w głowicy od strony kolektora wydechowego, rowek-kanał doprowadzający spaliny do EGR:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I sam EGR:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oraz ogólny rzut na cały silnik , który jak widać suchy z każdej strony i w nienagannym można rzecz stanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mechanik powiedział że szkoda mojej kasy i jego całego dnia roboty, bo uwierzcie mi trzeba zarezerwować sobie na to cały dzień.
Sam demontaż wszystkiego zajęło mu 4 godziny, a ma swój warsztat odpowiednie narzędzie itp.
Ale najważniejsze że ja będę spał-jeździł spokojny,wszystko jest czyste- jak z fabryki, wiadomo okopcone klapki i przepustnica, poza tym IDEAŁ

Przy okazji wyszło, że rozleciał się już za katalizatorem ten elastyczny łącznik, wiec wspawał nowy.
Nie zidentyfikował tylko stuków na zimnym silniku, gdy dodam gazu to stukot przyspiesza, jest to słyszalne tylko w środku auta, gdy się zagrzeje jest cisza.
Mówi że to mogą być popychacze i gdy się zagrzeje to cichną, więc trzeba będzie jeszcze kiedyś zrzucić pokrywę zaworów i sprawdzić luzy, bo ma na gazie zrobione 32 tys.
Auto jeszcze jest na warsztacie- od 8 rano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było mk1 1,8 TD, mk3 2,0 Pb+LPG i jest mk4 2,0 Pb.........też na gazie

Ostatnio edytowane przez OTTO ; 26-03-2014 o 17:10
OTTO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2014, 18:16   #107
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Ładna robota, dzięki za zdjęcia.
Jak sprawuje się LPG z wkrętkami przed klapkami ?
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2014, 18:38   #108
lesiux
ford::advanced
 
Avatar lesiux
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 280
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Hej Otto jaki masz przebieg? U mnie też słychać jakieś stukanie na zimnym, ale w sumie przy większych obrotach nie słyszę tego no i jak się zagrzeje to cisza podobnie jak u Ciebie.
__________________
Motostat
lesiux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2014, 20:59   #109
OTTO
ford::average
 
Avatar OTTO
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2012
Skąd: Katowice
Model: Peugeot 508 sw
Silnik: 2,0 HDi
Rocznik: 2013
Postów: 99
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Cytat:
Napisał Markoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ładna robota, dzięki za zdjęcia.
Jak sprawuje się LPG z wkrętkami przed klapkami ?
Bez problemów w mk3 miałem tak samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał lesiux Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej Otto jaki masz przebieg?
132 tys, przy 100 tys założyłem gaz
Cytat:
Napisał lesiux Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie też słychać jakieś stukanie na zimnym, ale w sumie przy większych obrotach nie słyszę tego no i jak się zagrzeje to cisza podobnie jak u Ciebie.
Strasznie mnie to irytuje, jeśli to coś z osprzętu silnika to leję na to, byleby nic w silniku, ale już wiem że nic do niego nie wpadło, więc raczej nie, zawory też by inaczej klepały, bardzie metalicznie a to jest taki głuchy tępy łomot.
Gdy wieczorem odbierałem auto to wsadziłem mechanika do auta i wtedy wyjaśniłem mu o jaki stukot mi chodzi, bo on wcześniej nie słyszał tego, a to słychać tylko w samochodzie, nie na zewnątrz.
Wygląda mu to jakieś wibracje, coś jakby wibrowało i klepało, być może jakieś łożysko a może poduszka silnika ?

No i jak on Fordów nie lubi to tu chwali (bo ja narzekałem że 4 cewki i koszta rosną)
Dopiero wyjaśnił mi że 4 cewki to jest właśnie oszczędność, bo nie ma kabli wysokiego napięcia, przebić itp. to raz. A że 4 cewki to dobrze bo jak siądzie jedna to wymienię jedną powiedzmy za 200 zł a w Oplu trzeba cały moduł za 1500 zł mimo że siądzie nam na jednej świecy.
__________________
Było mk1 1,8 TD, mk3 2,0 Pb+LPG i jest mk4 2,0 Pb.........też na gazie

Ostatnio edytowane przez OTTO ; 26-03-2014 o 21:52
OTTO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2014, 22:05   #110
lesiux
ford::advanced
 
Avatar lesiux
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 280
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Cytat:
Napisał OTTO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a może poduszka silnika ?
w weekend będę wymieniał wszystkie 3 poduchy, dam znać czy się uspokoiło.

Cytat:
Napisał OTTO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A że 4 cewki to dobrze bo jak siądzie jedna to wymienię jedną powiedzmy za 200 zł
nie ma źle ok 100zł za NGK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ale koniec offtopa to to temat o klapkach
__________________
Motostat
lesiux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.