Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2023, 20:12   #1
patolda
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-04-2012
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Zaboksował, zgasł i nie można go uruchomić - nie reaguje na przycisk Power

Witam,
szukam pilnej pomocy, bo mam zaplanowane wyjazdy, wakacje za pasem a samochód już miesiąc stoi i mechanicy póki co samochodu nie uruchomili. Czytałem wątki, które udało mi się znaleźć przez wyszukiwarkę, ale nic z tego nie wynikło. Mondeo MK4, 140 KM, VIN WF0GXXGBBEY22792, od lutego 2020 roku w moich rękach. 5 maja na piaszczystym poboczu zaboksował, zgasł i już nie odpalił. Nie reaguje w ogóle na przycisk Power, komunikat na wyświetlaczu: konieczny serwis silnika. Błędy jaki wyskakiwały na początku to: P06A8, P068A, P0194, potem było ich więcej. Pierwszy mechanik sprawdził wtyczki, mierzył, wymienił czujnik na listwie paliwowej i nic. Wysłał też sterownik (DELPHI BG91-12A650-FJF) do sprawdzenia do firmy specjalizującej się w sterownikach - sprawdzenie nic nie wykazało a na podmianę sterownika nie mieli, bo czekali na dostawę. Samochód scholowany do serwisu Forda w Zabrzu. Tam pokasowano błędy i zaczęto przegląd instalacji kablowej. I tu niespodzianka dla mnie - kupiłem manuala a okazało się, co przeoczyłem przy sprawdzaniu auta przed zakupem, że fabrycznie był automatem. Po telefonach do sprzedawcy, który mi forda sprzedał otrzymałem informację, że zrobił przekładkę przed sprzedażą, bo automaty są drogie w naprawie i Polacy wolą manualną skrzynię... Przekładka była robiona w Lublinie. W serwisie w Zabrzu przejrzana została instalacja od skrzynki bezpieczników w komorze silnika do sterownika silnika - jak stwierdził serwis, jest sprawna. W związku z tym zamówiony został sterownik na podmianę (firma, jeżeli sterownik nie był przyczyną usterki i nie udało się uruchomić samochodu daje możliwość zwrotu sterownika po potrąceniu 300 zł kosztów jego zakupu - bardzo to w porządku) - póki co nic to nie dało (sterownik przyszedł w piątek, w poniedziałek serwis będzie jeszcze próbował zrobić diagnostykę i może się uda...). Jedyne, co udało się zrobić w piątek po podmianie sterownika to skasować błąd P0194 (o ile dobrze zapamiętałem). Jednak w związku z moją sytuacją (wyjazdy, wakacje) proszę o jakieś sugestie - co może być przyczyną usterki? Pytałem już w prywatnej wiadomości jednego z forumowiczów czy może to mieć związek z przekładką, sterownikiem, okablowaniem? Odpowiedział, że przekładka raczej nie... Z góry dziękuję.

patolda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2023, 00:09   #2
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,522
Domyślnie Odp: Zaboksował, zgasł i nie można go uruchomić - nie reaguje na przycisk Power

Cytat:
Napisał patolda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że fabrycznie był automatem. Po telefonach do sprzedawcy, który mi forda sprzedał otrzymałem informację, że zrobił przekładkę przed sprzedażą, bo automaty są drogie w naprawie i Polacy wolą manualną skrzynię..
Bo PS 1gen jest awaryjny, drogi w naprawie i ogólnie słabo chodzi. Jak przekładka zrobiona z głową to raczej nie powinna być problemem ale równie dobrze może być coś porzeźbione nie tak chociażby z okablowaniem. Wiązka silnika sprawdzona? Zdarzały się przegnite (ewentualnie jakaś rzeźba związana z przekładką). Z błędów wynika że do sterownika nie dochodzi sygnał z czujnika ciśnienia paliwa. Równie dobrze może być problem z masą. Sprawdzone jakie ciśnienie wskazuje na kompie? Powinno być 0-1bar skoro nie kręci. Zakręcić rozrusznikiem na krótko zobaczyć czy wzrośnie

P06A8 wskazuje nieprawidłowe zasilanie czujników silnika. Do czujnika dochodzi prawidłowe napięcie?

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 19-06-2023 o 00:11
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.