Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2015, 09:06   #11
Logitracer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-12-2015
Model: Mondeo mk 3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nie chce zapalic 2.0TDDI

Czy ta pompka bedzie dobra jako zamiennik?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez Logitracer ; 21-12-2015 o 09:53 Powód: Przedtem nie zaskoczy;p na stronie i sie nalozylo teraz po 2 razy
Logitracer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 09:53   #12
janusz72
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 188
Domyślnie Odp: Nie chce zapalic 2.0TDDI

Na pewno tak , tylko przewody el. trzeba będzie przerobić, bo na zdjęciu jest ori, a przysyła zamiennik, bynajmniej mi taką przysłali , też od tego sprzedawcy! Moje doświadczenia z pompką są takie że też szukałem przyczyny utraty mocy i zacząłem od filtra, potem tej pompki, i nawet ją odłączyłem, i 10km przejechał bez tej pompki, więc nie miała żadnego wpływu na moją usterkę. A okazało się że to była wina pompy wtryskowej, a dokładnie zacinającego się tłoczka nastawnika konta wtrysku. Zaczęło się od tego, że też z problemami i utratą mocy dojechałem do domu, potem nie chciał zapalić, odłączyłem aku na noc i odpalił, ale z czasem robiło się gorzej. Ja osobiście rozebrałem pompe wtryskową i wypolerowałem nieszczęsny tłoczek , już 2 lata jeździ jeszcze po sprzedaży! Kolega Dombek natomiast wymienił ten tłoczek i twierdzi , jak ostatnio z nim rozmawiałem, że jest OK! Podpięcie pod kompa powinno pokazać, jeżeli będzie błąd konta wtrysku to tłoczek!
janusz72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 09:56   #13
Logitracer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-12-2015
Model: Mondeo mk 3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nie chce zapalic 2.0TDDI

Czyli wstrzymac sie jeszcze z zakupem pompki i pierwsze zobaczyc co komputer pokaze?
Odnosnie tego tloczka w pompie wtryskowej to mozna to samemu zrobic? Drogi jest ten tloczek?
Logitracer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 10:08   #14
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Nie chce zapalic 2.0TDDI

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 21-12-2015 o 10:17
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 13:46   #15
Logitracer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-12-2015
Model: Mondeo mk 3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nie chce zapalic 2.0TDDI

Wyglada na to ze poszla pompa wtryskowa niestety, teraz kwestia ceny. Czy robic cala regeneracje pompy? I mniej wiecej cenowo jak to wychodzi
Logitracer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 15:38   #16
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nie chce zapalic 2.0TDDI

No to jednak ktoś chce mocno skrobnąć Cie po kieszeni.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 16:58   #17
janusz72
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 188
Domyślnie Odp: Nie chce zapalic 2.0TDDI

Tu jest edukacyjny filmik, ale pierwsze to diagnoza, można samemu to zrobić ale trzeba zachować sterylność i mieć blokady rozrządu do wyjęcia pompy![Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
janusz72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 17:29   #18
Logitracer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-12-2015
Model: Mondeo mk 3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nie chce zapalic 2.0TDDI

Po kolei sprawdzalem co dziala a co nie. Pompka pomocnicza jednak dziala i podaje paliwo dobrze. Gdy odkrecilem zawory do wtryskow to paliwo sie lalo tak jak powinno. Krecilem go i nic. Dopiero jak dalem samortarter do kolektora to zaczal chwytac lecz znow mi akumulator padl i laduje go dopiero i sprobuje potem jeszcze to samo zrobic.
Jesli zapowietrzony jest to co i jak zrobic? Jestem w stanie to sam w ogole zrobic gdyby to bylo tylko to?

Jutro chce zalatwic kogos z komputerem zeby mi zobaczyl co jest i jakie bledy wyskocza i bede wiedzial cos wiecej.

Wlasnie dlatego pierwsze chce goscia z komputerem bo mam nadzieje ze wyskoczy blad ze sterownikiem.
Logitracer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 19:12   #19
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nie chce zapalic 2.0TDDI

Komputer nie potrzebny, tylko kumaty kolega z kluczami i wiedzący jak odpowietrzyć, bo
na powietrzu silnik diesla nie pracuje.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2015, 16:50   #20
Logitracer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-12-2015
Model: Mondeo mk 3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nie chce zapalic 2.0TDDI

Przez swieta auta nie ruszalem,dopiero dzisiaj sie do niego dobralem i udalo sie. Okazalo sie ze sie zapowietrzyl na szczescie tylko.
Kable+drugie auto+plak i zapalil i sie odpowietrzyl,wszystko uszczelnilem tak jak byc powinno i autko smiga. Jedyne co to zmienie sobie filtr paliwa w najblizszym czasie i pompke pomocnicza jesli bede widzial jakies braki. Na szczescie wszystko sie ulozylo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Serdecznie dziekuje za kazda pomoc i poswiecony mi czasGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Udanego sylwestra zycze
Logitracer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.