Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2009, 07:39   #31
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: Za wysokie przednie zawieszenie

nie słuchaj go. masz olej w amorach

__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2009, 22:57   #32
Wayne
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD FOCUS kombi / FORD FOCUS FL kombi
Silnik: 1,6 16V (100KM) / 1,6 16V (115KM)
Rocznik: 2005 / 2008
Postów: 368
Domyślnie Odp: Za wysokie przednie zawieszenie

Cytat:
Napisał Borron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No niestety, troszke kasy na to pojdzie ale mam nadzieje ze bedzie warto. Zastanawia mnie jeszcze jedno, czy to nie jest tez troche wina amortyzatorow KYB - gazowych. Wczoraj znajomy o to wlasnie zapytal i stwierdzil, ze cisnienie w amortyzatorach moze nieco podwyzszac samochod ale czy to prawda? Moze powinienem kupic olejowe? Nie wiem niestety...mam nadzieje ze nie.


Pozdrawiam
hmmm..... nie wiem czy amory moga podnosic samochod. Wedlug mnie nie, no chyba, ze masz za dlugie i nie chca sie schowac juz glebiej, ale w to watpie. Jesli sie myle niech ktos mnie poprawi, bo amortyzatory maja tylko za zadanie trzymac kolo, zeby nie skakalo jak pileczka kauczukowa, a nie trzymac ciezar karoserii.

Pozdrawiam
Wayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2009, 19:17   #33
Borron
ford::beginner
 
Avatar Borron
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 30-08-2007
Skąd: W-wa
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 38
Domyślnie Odp: Za wysokie przednie zawieszenie

Witam ponownie po dluzszej przerwie, odkopuje temat bo wreszcie moge pokazac efekt wymiany sprezyn :-)

Przed:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wreszcie auto wyglada normalnie! Obnizylo sie o ok. 5 - 5,5cm ;-) Przy okazji wizyty w warsztacie celem wymiany olejow, filtrow, tarcz, klockow itp. itd. ustawiono takze geometrie. Teraz samochod prowadzi sie wrecz cudownie! :-) Zawieszenie KYB + Lesjofors spisuje sie rewelacyjnie! Polecam!
Wkrotce czas na wymiane amortyzatorow tylnych - chyba zdecyduje sie na Delphi - podobo dobre a i w przystepnej cenie ;-)
Wszystko kosztowalo mnie troszke newow i pieniedzy ale z efektu koncowego ciesze sie jak dzieciak :-)
Tak wiec w razie czego mam sprezyny na sprzedaz z gwarancja na 24 miesiace nielimitowana przebiegiem :-)

Pozdrawiam i osobiscie odradzam sprezyny GH do benzyniakow 1.6, jezeli juz to tylko do 2.0 lub 2.5 V6, ewentualnie do diesla 1.8. Powinno byc ok.
Borron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2009, 19:51   #34
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: Za wysokie przednie zawieszenie

eno różnica kolosalna i to bez mierzenia
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2009, 22:32   #35
Borron
ford::beginner
 
Avatar Borron
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 30-08-2007
Skąd: W-wa
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 38
Domyślnie Odp: Za wysokie przednie zawieszenie

Cytat:
Napisał dyda6joe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
eno różnica kolosalna i to bez mierzenia
W prowadzeniu takze :-)

Pzdr
Borron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2009, 23:26   #36
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: Za wysokie przednie zawieszenie

ja również odczułem różnicę (ale to zupełnie inna sprawa i nic dziwnego że odczułem) po zrobieniu całej zawiechy przód po tym jak pękła sprężyna, amor się rozleciał i przegub zatarł. prawa strona stała niżej, a zjazd z krawężnika to była męka. na szczęście tylko chwilę tak pojeździłem do zebrania pieniądza na naprawę
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2009, 20:02   #37
Wayne
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD FOCUS kombi / FORD FOCUS FL kombi
Silnik: 1,6 16V (100KM) / 1,6 16V (115KM)
Rocznik: 2005 / 2008
Postów: 368
Domyślnie Odp: Za wysokie przednie zawieszenie

Borron: efekt jest niesamowity !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2009, 20:50   #38
Borron
ford::beginner
 
Avatar Borron
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 30-08-2007
Skąd: W-wa
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 38
Domyślnie Odp: Za wysokie przednie zawieszenie

Cytat:
Napisał Wayne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Borron: efekt jest niesamowity !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziekuje, geba mi sie cieszy gdy go widze :-) Az chce sie jezdzic!

Pzdr
Borron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2011, 12:32   #39
davidcie
ford::average
 
Avatar davidcie
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8 TD ENDURA-DE
Rocznik: 2000
Postów: 196
Domyślnie Odp: Za wysokie przednie zawieszenie

Wybaczcie że odgrzebuję temat ale mam podobną zagwozdkę. Podobnie jak Ty Borron wymieniłem u siebie w 1,8 TD na KYB + Lesjofors, i autko stoi dość wysoko. Nic to, pomyślałem, że będzie bardziej czołg i żadny las niestraszny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale problem jest bardziej w pływaniu po jezdni, na Modlińskiej w Warszawie czuć wpadanie w dołki i nierówności i jednoczesne przesunięcie się samochodu. Co ciekawe zauważyłem, że gumy przy górnym mocowaniu amorków nieco odstają od kielichów, tak na 1-2 mm; a o ile pamiętam wcześniejsze przed wymianą to przylegało na ścisło. Śruby dokręcone maksymalnie, te pod gumami (bodajże trzymające stożkową gumową poduchę) też dokręcone. Czy to może być powodem pływania? Czy te płytki u góry amorków spełniają jakąś funkcję stabilizacyjną?
davidcie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2011, 18:20   #40
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Za wysokie przednie zawieszenie

Temat przerabiany ostatnio na MKP. Jedni twierdzą że nie ma to wpływu, inni że ma. Ja osobiście uważam, że te talarki powinny dolegać do kielicha. Od strony nadkola jest poducha, z drugiej strony talarek i kiedy jest to skręcone na ciasno wtedy jest ok. I nie ma to wpływu na skręcanie bo po to jest łożysko mcphersona. Ja wymieniałem u siebie cały komplet (amor, sprężyna, łożysko, poducha + większość elementów zawieszenia) i nie mam luzu na kielichu. Powodem pływania mogą być wyrobione elementy zawieszenia (tuleje lub sworznie wahaczy, końcówki drążków, łączniki lub tuleje stabilizatora). Po wymianie amorków ta część zawieszenia się usztywniła a luz na innym elemencie będzie reagował ze zdwojoną siłą.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.