Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2011, 22:12   #1
Helius
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 4
Question Po wrzuceniu biegu i dodaniu gazu występuje metaliczny grzechot...

Witam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niedawno zostałem szczęśliwym nabywcą Forda Mondeo mk2 1.8 TD. Przy zakupie pojazdu wraz ze znajomym usłyszeliśmy dziwny metaliczny grzechot dobiegający jakby z tłumika albo jakoś z tamtej okolicy. Znajomy stwierdził, że to jakaś pierdoła i polecił mi zakup, więc się zdecydowałem i zakupiłem. Wszystko ładnie i pięknie, ale minął już jakiś czas i nadal borykam się z tym problemem. Po wizycie u speca od tłumików usłyszałem, że wszystko z tłumikiem ok i nic nie przepuszcza. Zwykły mechanik powiedział mi po szybkich oględzinach słuchowych, że nie wie co to i wg niego nie warto szukać. Problem wygląda następująco. Na luzie można gazować do woli i żadnego dźwięku nie ma! Dźwięk pojawia się dopiero po wrzuceniu biegu i dodaniu gazu! Od około 1300 do 2300 obr dźwięk się nasila i potem słychać już tylko pięknie wyjącą turbinę a grzechot zanika. Dźwięk się nasila tylko podczas przyspieszania, jak popuści się gazu do około 2000 obr i jedzie na lekkim gazie np na 4 albo na 5 to dźwięku w ogóle nie ma! Przypominam, że na postoju można gazować do woli i tego grzechotu nie ma... Tylko na biegu podczas przyspieszenia. Sprzęgło jest w stanie bardzo dobrym, więc wykluczam. Nie wiem co to może być, ale wstyd mi jak ktoś jedzie i się pyta o co kaman z tym grzechotem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Proszę o jakąś pomoc w zlokalizowaniu usterki. Pozdrawiam i liczę na szybką pomoc. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Helius ; 07-09-2011 o 00:06
Helius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2011, 22:15   #2
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: Po wrzuceniu biegu i dodaniu gazu występuje metaliczny grzechot...

Z piatki ruszyłeś? To masz coś ze sprzegłem nie teges Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Turbiny nie masz prawa słyszeć w MKII - jak swisczy to niezła musi być padaka.

Grzechotać może rozrząd, luzny kolektor, uszkodzona plecionka, wywalone poduszki silnika... wiele rzeczy.
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2011, 22:29   #3
Helius
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie

A dlaczego turbina ma być padaka? Nie pisałem, że głośno świszcze, ale że jak się załącza to grzechot znika... Albo go zagłusza. A gdzieś wyczytałem, że jak uda się ruszyć z piątki to sprzęgło jest dobre, bo się nie ślizga. Nie wiem już sam. Nie jestem znawcą, dlatego pytam...
Helius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2011, 22:32   #4
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: Po wrzuceniu biegu i dodaniu gazu występuje metaliczny grzechot...

W MKII w porównaniu do MKI zdrowej turbiny nie słychać. To nie VW czy Renault. Przy ruszaniu z 4 czy 5 powinno zgasnąc.
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2011, 08:00   #5
Maddragon
ford::advanced
 
Avatar Maddragon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Xsara Picasso Exclusive
Silnik: 1,8 16V KME Nevo
Rocznik: 2002
Postów: 289
Domyślnie Odp: Po wrzuceniu biegu i dodaniu gazu występuje metaliczny grzechot...

Cytat:
Napisał Helius Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A gdzieś wyczytałem, że jak uda się ruszyć z piątki to sprzęgło jest dobre, bo się nie ślizga. Nie wiem już sam. Nie jestem znawcą, dlatego pytam...
Jak Ci się uda ruszyć z piątki to sprzęgło według mnie się ślizga. Gdyby było dobre, auto powinno zgasnąć.
__________________

"Wszystko co najlepsze jest w ludziach"
"Mózg jest jak spadochron, działa jak jest otwarty"
Maddragon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2011, 08:14   #6
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Po wrzuceniu biegu i dodaniu gazu występuje metaliczny grzechot...

Cytat:
Napisał grzesdc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
luzny kolektor, uszkodzona plecionka
Ewidentnie w pewnym zakresie obrotów coś wpada w rezonans. Inne obciążenie jest silnika ( również innych podzespołów ) na luzie , a inne w czasie jazdy.
grzesdc ma rację , że tam należy szukać przyczyny.
Podnieś przód auta , tak aby przednie koła były w górze i " zacznij jechać ". Może ten dzwięk się pojawi. A na postoju można się pod auto położyć i wsłuchać skąd dochodzi.
Cytat:
Napisał Helius Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Udało mi się nawet bez problemu ruszyć z 5 (wtedy dźwięk się nie pojawił), ale to raz w ramach testu.
Nie rób tego więcej , bo Twój następny temat będzie : " Ile kosztuje wymiana sprzęgła..."
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2011, 21:19   #7
móndek
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2008
Skąd: Szwecja-Borås
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 flexi
Rocznik: 2010
Postów: 118
Domyślnie Odp: Po wrzuceniu biegu i dodaniu gazu występuje metaliczny grzechot...

Możliwe, że to klawiatura(zawory) gra(albo klekocze- jak kto woli) przy niskich obrotach i obciążeniu.
móndek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2011, 23:57   #8
Helius
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Diagnoza

Witam. Dla zainteresowanych napiszę co zdiagnozował mechanik. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Otóż ten odgłos dochodzi ze skrzyni biegów, więc w skrzyni jest coś luźnego bądź poluzowane są sprężyny w sprzęgle. Wszystko by się zgadzało, bo dźwięk pojawia się dopiero po wrzuceniu biegu i rozpoczęciu jazdy... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Koszt naprawy to w zależności co jest do wymiany od 200 do 800 PLN. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz nie wiem, czy warto w to w ogóle zaglądać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Napiszę jeszcze co jest do zrobienia, to może mi doradzicie. ;P Autko kupiłem za 3 tys. Jest do zrobienia i do wymiany:

1. Kompletny rozrząd z pompą wody
2. Uszczelniacz na wale
3. Mechanizm przy filtrze oleju
4. Uszczelka pod pokrywą zaworów
5. Pasek alternatora i klimy
6. Olej i filtr oleju
7. Wszystkie łączniki stabilizatorów (pourywane)
8. Końcówki drążka
9. Tarcze i klocki hamulcowe z przodu
10. Filtr paliwa
11. Chłodnica od płynu do wspomagania

No i wiadomo do tego geometria kół i potem nowy przegląd. Koszt części i robocizny za całość to około 2000 do 2500 PLN. Autko po remoncie wyjdzie mnie około 5000 do 6000 tys. I teraz doradźcie mi, czy warto to zrobić i mieć pewność co mam w środku, czy dać sobie spokój? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dodam jeszcze, że autko ma przejechane 270 tys i można by też zrobić uszczelki pod głowicą i pod misą olejową, bo też się sączy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co znawcy Fordzika mi doradzą? ;P Pozdrawiam wszystkich. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Helius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2011, 10:00   #9
Maddragon
ford::advanced
 
Avatar Maddragon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Xsara Picasso Exclusive
Silnik: 1,8 16V KME Nevo
Rocznik: 2002
Postów: 289
Domyślnie Odp: Po wrzuceniu biegu i dodaniu gazu występuje metaliczny grzechot...

Generalnie nie wliczałbym do kosztów jakie musisz ponieść, wszystkich rzeczy eksploatacyjnych, które podlegają cyklicznej wymianie. Mam tu na myśli:

Rozrząd, filtry, olej, paski, hamulce.

To są rzeczy, które wcześniej czy później i tak wymienisz w każdym zakupionym aucie. Jeśli auto jest ok, blacha jak na miarę forda w porządku, to przebieg 270 tyś to nie tragedia. Połowa ludzi z MKII na forum ma podobne.
__________________

"Wszystko co najlepsze jest w ludziach"
"Mózg jest jak spadochron, działa jak jest otwarty"
Maddragon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2011, 13:11   #10
Helius
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Po wrzuceniu biegu i dodaniu gazu występuje metaliczny grzechot...

Wliczyłem koszta wymiany rozrządu, bo mimo to, że poprzedni właściciel robił go całkiem niedawno, to nie była wymieniana pompa wody i istnieje duże ryzyko, że zacznie szwankować. A wiadomo, jak zdejmie się rozrząd to trzeba go zastąpić nowym. Druga rzecz, że siurka z wału i żeby wymienić uszczelniacz i tak trzeba zdjąć rozrząd. A wiadomo, że jak chce się wymienić mechanizm filtra oleju, to trzeba zdjąć filtr, a jak się go zdejmie to trzeba wlać nowy olej i dać nowy filtr, co zresztą logiczne przy wymianie uszczelki pod pokrywą zaworów. Poza tym nie każde autko jakie się kupuje ma zjechane tarcze hamulcowe. Wiadomo, wymiana tarcz to i klocki trza wymienić. Bardziej chodziło mi o radę czy nie dać sobie spokoju z autkiem, którego silnik ma tyle wycieków. Coś przecież musiało być przyczyną takiego stanu rzeczy. Autko sprowadzone było w 2002 roku z Francji, więc może jego oryginalny przebieg ma 600 tys? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie znam się aż tak na dieslach, ale jak miałem poprzednio Mondeo mk1 kombi `95, to silnik był suchy jak wiór, zero wycieków...
Helius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.