Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2011, 19:52   #1
Mako351
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-09-2010
Skąd: Piła
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie ciezko odpala i bialy smierdzacy dym

Witam

mam taki problem dzisiaj moj mondek ja go chcialem odpalic rano i po 19 odmawial wspolpracy. Swiece podgrzalem 3 razy tak jak zawsze ostatnimi czasy i nie odpalal zaczalem go krecic i za 5-6 razem zaczal lapac i za 7 odpalil ale podczas krecenia wydobywal sie bialy smierdzacy dym. gdy juz odpalil rano wszedl na 900 obrotow a po 19 jak go odpalalem to wszedl na 600. dodam ze ostatnimi dniami wlasnie jak go odpalalem na zimnym obroty wchodzily na 600 i klekotal jak traktor. dodam jeszcze ze jak juz odpali i go zgasze to nastepnie odpala odrazu. ostatnie 3 dni co byly mrozy odpalal na dotyk. dodam ze na 50l wlalem mu 0.5l denaturatu. rozrusznik kreci dobrze nic nie zacina. rozrzad byl wymieniony 5 tys temu, filtr paliwa 1tys temu. nie wiem jak zachowywal sie poprzedniej jesieni/zimy bo mam go 5 miesiecy. czy ktos wie co moze byc powodem? z gory dzieki za pomoc


Ostatnio edytowane przez Mako351 ; 16-11-2011 o 20:05
Mako351 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 20:15   #2
CafeDelTom27
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 16-06-2008
Skąd: Piła / Bydgoszcz
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 40
Domyślnie Odp: ciezko odpala i bialy smierdzacy dym

Piszesz ze 1 tys temu wymieniles filtr paliwa a czy czasem teraz przez to nie łapie lewego powietrza?
CafeDelTom27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 20:43   #3
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: ciezko odpala i bialy smierdzacy dym

objawy o których piszesz wskazuja na zapowietrzanie. sprawdz tez swiece
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 20:45   #4
deusx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-05-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 35
Domyślnie Odp: ciezko odpala i bialy smierdzacy dym

Wlałeś denaturat to masz, przecież to za prl'u się robiło a i tak Ci to nic nie da, bo denaturat wypiera wode a ta bez częstej jazdy (cyrkulacji w zbiorniku) i tak będzie w baku. Dodatki do paliwa kosztują grosze...

Biały śmierdzący dym może wskazywać na spalanie oleju, niestety nie znam się na ropniakach, więc nie wiem czy w tym silniku to możliwe.


Może świece żarowe kończą swój żywot i mało dogrzewają żeby się odpalił bez problemu, pierw bym to wymienił. I właśnie przez to może za drugim razem fajnie odpalać, bo już ciepły będzie.
deusx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 08:01   #5
idoru
ford::average
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 06-11-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga
Silnik: 2,5
Rocznik: 2022
Postów: 109
Domyślnie Odp: ciezko odpala i bialy smierdzacy dym

Denatura odpowiada za część problemów, gdyż zmienia parametry m.in. temp. zapłonu (i to znacznie) - auto musi się dobrze rozgrzać aby paliło ok.
To był sposób "z braku laku" na wytrącanie się parafiny z ON za dawnego systemu.
To co lejemy dziś do baku tylko z nazwy przypomina to co lano wówczas. Paliwo ma dziesiątki dodatków, których w rafineriach zapewne nikt nie testował jak działają po zmieszaniu z denaturą. Jak pisał kolega wyżej - dodatki kosztują grosze. Kupno paliwa Premium także nie jest pozbawione sensu. Ja zimą zawszę jeżdżę na Dynamicu/Verwie właśnie z uwagi na dodatki przeciwdziałające wytrącaniu się parafiny i nigdy nie miałem problemu z rozruchem (nawet po tygodniu stania w -20 zapalał od 1-2 kręcenia).
Biały kolor dymu - to może wskazywać na puszczającą uszczelkę pod głowicą. Sprawdź poziom płynu, oraz czy czy po odkręceniu korka ze zbiorniczka wyrównawczego wydobywa się dym. Jeśli tak jedź na warsztat, niech sprawdzą miernikiem zawartość spalin w płynie będziesz miał wyeliminowaną jedną przyczynę (mnie za to skosili 10 zł).
Może nie być innych objawów (ja tak miałem) jak np. przegrzewanie się silnika, czy lawinowe gubienie płynu.
Trochę się przesączało, jak silnik się nagrzał przestawał dymić. A odpalał z wieelkim trudem i dymił na biało, szczególnie jak był zimny.

Ostatnio edytowane przez idoru ; 18-11-2011 o 12:36
idoru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.