Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2017, 10:18   #71
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

szkoda nerwów, jaki masz skraplacz 12mm czy 16 mm i jeśli masz 16 mm to masz nabite 390g czy 520g. Jeśli masz 520 to ten dźwięk jest słyszalny bardzo słabo, jeśli 390 to klima się strasznie męczy - to znaczy czuć że nie może wyrobić, włącza się co chwile sprzęgło, szarpie i wyje ten przewód- wpada w wibracje.

edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2017, 23:18   #72
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

Cytat:
Napisał edekp1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szkoda nerwów, jaki masz skraplacz 12mm czy 16 mm i jeśli masz 16 mm to masz nabite 390g czy 520g. Jeśli masz 520 to ten dźwięk jest słyszalny bardzo słabo, jeśli 390 to klima się strasznie męczy - to znaczy czuć że nie może wyrobić, włącza się co chwile sprzęgło, szarpie i wyje ten przewód- wpada w wibracje.
Mógłbyś wrzucić jakąś fotkę jak to wygląda w realu? I jak to zmierzyć?
Dobra informacja na przyszłość.

A w ogóle to na naklejce przy rodzaju czynnika MUSI być ilość do nabicia, np. w chevrolet spark tak miałem a w fordzie jakoś nie ma!
Gdzie więc pisze ile ma być? W instrukcji?
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2020, 16:16   #73
Greeg67
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1250
Rocznik: 2011
Postów: 0
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

Piszę w temacie głośnej pracy klimatyzacji , miałem ten sam problem hałasowała strasznie modulowana obrotami silnika . Mechanik od klimatyzacji polecił poszukać w necie lub na Alledrogo węża niskiego ciśnienia, co było b. trudne ze względu na rodzaj przyłączy i profili aluminiowych końcówek. Odpuściłem sobie to wyszukiwanie. Za radą innego mechanika znalazłem warsztat wymieniający węże gumowe ( na właściwe o takich samych parametrach jak oryginalne) ciśnienia w wszelkich instalacjach hydraulicznych gazowych czy klimatyzacji . Za wymianę oby węży niskiego i wysokiego ciśnienia zapłaciłem 170 zł. Po założeniu ich do auta i nabiciu klimy chłodzi bardzo skutecznie temp. na wylotach nawiewu to zaledwie 2-4 'C to zupełnie ustało upierdliwe warczenia klimy i słychać tylko wiatrak chłodnicy klimatyzacji.
Warsztat ten jest na ul. Dorodnej przy Modlińskiej 37 w Warszawie. Węże regenerują od ręki czas około 30 min.
Greeg67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2020, 08:45   #74
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

Cytat:
Napisał Greeg67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piszę w temacie głośnej pracy klimatyzacji , miałem ten sam problem hałasowała strasznie modulowana obrotami silnika . Mechanik od klimatyzacji polecił poszukać w necie lub na Alledrogo węża niskiego ciśnienia, co było b. trudne ze względu na rodzaj przyłączy i profili aluminiowych końcówek. Odpuściłem sobie to wyszukiwanie. Za radą innego mechanika znalazłem warsztat wymieniający węże gumowe ( na właściwe o takich samych parametrach jak oryginalne) ciśnienia w wszelkich instalacjach hydraulicznych gazowych czy klimatyzacji . Za wymianę oby węży niskiego i wysokiego ciśnienia zapłaciłem 170 zł. Po założeniu ich do auta i nabiciu klimy chłodzi bardzo skutecznie temp. na wylotach nawiewu to zaledwie 2-4 'C to zupełnie ustało upierdliwe warczenia klimy i słychać tylko wiatrak chłodnicy klimatyzacji.
Warsztat ten jest na ul. Dorodnej przy Modlińskiej 37 w Warszawie. Węże regenerują od ręki czas około 30 min.
mam prośbę o nagranie filmu z końcówką termometra w kratce nawiewu - ale też objęcie deski rozdzielczej żeby było widać że to fiesta. Film pokaże w ASO gdzie twierdzą, że przy 25-30 stopniowej pogodzie nie da się zejść poniżej 7 stopni na wywiewie. Co do węża to nie on odpowiada za hałas tylko zbyt mała ilość czynnika, wtedy ten przewód wpada w wibracje, a jak ilość czynnika jest prawidłowa wtedy jest cisza. Niestety producent oszczędził na nalepce informującej o ilości czynnika, a na maszynach pojawiają się różne wartości, przeważnie ładują 390g zamiast 520g, niektórzy serwisanci nie wiedzą o co chodzi i ładują pośrodku czyli 450 g.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2020, 16:49   #75
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

U mnie przy 27 stopni, nawiew na środek, 3 bieg - temperatura z nawiewu 9 stopni i nie chuchu niżej nie schodzi.
Tak od nowości.
Co do czynnika w lutym na serwisie ASO zmierzyli 16mm i załadowali 520g. Mówią że znają ten typ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2020, 23:10   #76
Matibdg
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-05-2020
Skąd: Bydgoszcz
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1,4
Rocznik: 2011
Postów: 43
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

Ja mam pytanie odnośnie przewodów. Czy tak można jeździć czy niekoniecznie. Bo ja mam też tak ale sporadycznie.
Matibdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2020, 08:35   #77
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

Cytat:
Napisał PrzemKo80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie przy 27 stopni, nawiew na środek, 3 bieg - temperatura z nawiewu 9 stopni i nie chuchu niżej nie schodzi.
Tak od nowości.
I tak powinno być, norma to 7-9C (im wyższa temperatura na zewnątrz tym wyższa na wylocie) nie mniej na wylotach. To niestety nie lodówka, a niższa temperatura w upalne dni może narobić więcej szkody niż pożytku.
Jak ktoś napisze że ma 3-4C na wylocie to bez skrupułów odpiszę, że opowiada bzdury.

Ostatnio edytowane przez Ela.S ; 18-08-2020 o 08:38
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2020, 12:28   #78
swampshark
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-11-2016
Skąd: Biłgoraj
Model: Fiesta mk7, Focus mk3
Silnik: 1.25 80KM, 1.5 EB
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 191
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

za parownikiem klimatyzacji w kanale nawiewu jest czujnik temperatury i jeżeli jego temperatura spadnie do 8 stopni to sprężarka klimatyzacji rozłącza się a zawór rozprężny zamyka. Kiedyś przy czyszczeniu klimy wyjąłem go i zapomniałem włożyć do środka to po włączeniu klimy parownik się zaszronił
swampshark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2020, 00:23   #79
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

Cytat:
Napisał Ela.S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak powinno być, norma to 7-9C (im wyższa temperatura na zewnątrz tym wyższa na wylocie) nie mniej na wylotach. To niestety nie lodówka, a niższa temperatura w upalne dni może narobić więcej szkody niż pożytku.
Jak ktoś napisze że ma 3-4C na wylocie to bez skrupułów odpiszę, że opowiada bzdury.
Więc ja nie narzekam. No chyba tylko szkoda że nie mam automatycznej klimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2023, 22:35   #80
spambootle
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-06-2023
Skąd: Śląsk
Model: MK7
Silnik: 1.3
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dochodzące z klimatyzacji.

Witam.

Udało się komuś rozwiązać sprawę głośnej klimatyzacji ?

Jestem posiadaczem fiesty mk7 od około miesiąca i mam ten sam problem
spambootle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.