Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-07-2015, 00:59   #1
maciek8791
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: łódź
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Spalanie 9,5 - 10 l 2,0TDCI

Witam
Posiadam S-MAXA, 2012 r. salon PL
Auto ma silnik 2.0 tdci 140 km, zaraz po zakupie zrobiłem popularnego na forum moda na 163km.

Auto jest użytkowane bardzo spokojnie i mimo starań spalanie średnie wynosi 9,5 l
Na trasie ok 1 l mniej i mówimy o jeździe z tempomatem ok. 130-140 km /h po autostradzie.
Wywaliłem dodatkowe fotele z tyłu owszem auto lżejsze ale nie wpłynęło to praktycznie wcale na spalanie.
Czy ktoś ma jakiś pomysł? Auto jest bardzo zwinne ale rozważam na probe wgranie ori softu w ASO przy okazji zbliżającego się przeglądu. Niestety nie pojeździłem dłużej przed upgradem softu żeby porównać spalanie przed i po.
Auto ma ok. 70 tyś km pełną historię przegladów itd.

pozdrawiam Maciek

maciek8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2015, 01:18   #2
Chomiczek
ford::average
 
Avatar Chomiczek
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 13-01-2014
Skąd: Będzin
Model: Ford S-Max Titanium S Lunar Sky (7 Osob.)
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 157
Domyślnie Odp: Spalanie 9,5 - 10 l

Od 2 miesiecy zacząłem oszczędzać paliwo,jezdziłem troche wolniej ale dynamicznie i o dziwo spalanie wzrosło z wcześniejszych 7.9 w cyklu mieszanym do prawie 9 litrów!! Troche mnie to zszokowało przecież powinien palic mniej,ale stało sie wrecz odwrotnie. Wcześniej wciskałem pedał prawie do końca na każdym biegu i nie spalał wiecej niż 8 a teraz zaczyna palić o 1l więcej jaki z tego wniosek w moim przypadku? zaczynam znowu zapie*dalać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ilu użytkowników tyle opinii o spalaniu każdemu pali inaczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Już był kiedyś taki temat w manual VS automat i każdemu palił inaczej. Na softach się nie znam wiec tu ci nie pomogę pewnie ktoś mądrzejszy i bardziej doświadczony ci opisze oco chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chomiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2015, 06:45   #3
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie

Zrób test po płaskim przy 90 km/h, tempomat, na 4, 5 i 6. Porównamy odczyty chwilowe z komputera. Dużo ci przekłamuje średnie względem obliczeń z dystrybutora?
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2015, 08:27   #4
kris1978
ford::advanced
 
Avatar kris1978
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: Rumia
Model: S-MAX mk2
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2016
Postów: 229
Domyślnie Odp: Spalanie 9,5 - 10 l

Też nie dawno zrobiłem update z 140 na 163 przed miałem spalanie 7.8 teraz zrobiłem trasę z 3 miasta do Świnoujścia spalanie 6.9 jazda spokojna a z powrotem trochę bardziej dynamicznie 7.4 także w moim przypadku jest na plus
kris1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2015, 10:06   #5
darioo3
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spalanie 9,5 - 10 l

Witam.Od 2012 użytkuję smax'a 163 KM z powershift.Prowadzę szczegółowe statystyki spalania od początku czyli od dnia zakupu.Średnie spalanie na dystansie 58 tyś. km to 7,57 litra na 100 km.Mogę powiedzieć ,że mój styl jazdy jest normalny.Ale zdarzają się momenty super ekonomicznej jazdy jak i trochę "wariactwa"...z tym ,że bez przesady 😉
Mój najniższy wynik to 5,77 litra (lato) a najwyższy to 11,75 litra (zima) na 100 km.
Ten najniższy poziom to ekonomiczna jazda na autostradzie a najwyższy 100% trasy w mieście.Jak widać różnica jest znaczna, a ma na nią wpływ wiele czynników.
Z porównania własnych obliczeń a wskazań komputera nic nie można wywnioskować bo różnice są tak i na plus jak i na minus😦.Jedną z ciekawostek jaką zuważyłem to rodzaj paliwa w rozbiciu na spalanie na poszczególne typy diesla.W przewadze tankuję Bp ultimate tu średnia wypada 7,88 ale najniższy wynik uzyskałem na zwykłym dieslu tankowanym na stacji Tamoil. Ciekawe ,że najwyższe wyniki spalania wychodzą przy tankowaniu V-Power Diesel i V-Power Nitro+Diesel......
Jedno jest pewne styl jazdy , konfiguracja trasy to parametry wpływające na spalanie, z moich obserwacji dochodzi również rodzaj samego paliwa.Dochodzi jeszcze statystyczny błąd w tankowaniu ,bo życie i praktyka mówi ,że np tankując na full do pierwszego odbicia wyniki mogą się różnić , no i się różnią.Pozdrawiam😉
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2015, 10:27   #6
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Spalanie 9,5 - 10 l

Soft na 163 konie też jest ori a silniki identyczne. Te 50-60 kg z foteli wiele nie zmieni. Główny problem w stosunku do mniejszych samochodów to opór powietrza przez sporą powierzchnię czołową.

No i styl jazdy, u mnie min to 6,92 a max 12,63. Mam spisane dokładnie wszystkie tankowania i widzę jak chęć do butowania wpływa na spalanie albo jak rodzaj trasy na to wpływa.

Tu masz wątek o którym mówił Chomiczek
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A jeszcze apropos nalewania. Do pierwszego odbicia to na każdej stacji wypadnie inaczej. Zależy jak szybko paliwo się leje, jak bardzo się spienia itd. Ja leję powoli aż do momentu kiedy wokół korka pojawi się kropelka i ścieknie przez przelew przy wlewie.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2015, 11:55   #7
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,486
Domyślnie Odp: Spalanie 9,5 - 10 l

Ja bym jeszcze zauważył, że kolega mieszka w Łodzi? i tu należy szukać odpowiedzi...
Moje spalanie (realne wyliczone) to 9,7l/100km po mieście, średnia prędkość to 18km/h. Pełno świateł, korki, ciągłe remonty i budowy.... 120km/h (gps) i spalanie mam 6.4l/100 (realne wyliczone)
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2015, 15:40   #8
kkooccuurr
ford::average
 
Avatar kkooccuurr
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Model: Ford
Silnik: 2.0 TDCi, 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 117
Domyślnie Odp: Spalanie 9,5 - 10 l

Cytat:
Napisał maciek8791 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto jest użytkowane bardzo spokojnie i mimo starań spalanie średnie wynosi 9,5 l
Na trasie ok 1 l mniej i mówimy o jeździe z tempomatem ok. 130-140 km /h po autostradzie.
Faktycznie, najniższego tego spalania nie masz. Mowię zwłaszcza o spalaniu w trasie. Z drugiej strony jak ostatnio jechałem w 5 osób + bagaże, płynnie 140km/h (bardzo mały ruch, brak robót drogowych, itd...) to też mi wyszło 8l. Jeśli nie masz bagażnika na dachu, spalanie mierzysz z dystrybutora to proponuje Ci podczas jakiejś trasy po autostradzie jechać z prędkością 90-110km/h, 6 bieg i zobaczyć ile Ci wtedy spali. U mnie w zime, jak nie działała klima spalanie spadało do 6.1 - 6.2 w takich warunkach.

Ps. Jaką masz skrzynie?
kkooccuurr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2015, 15:44   #9
Gregonio
ford::advanced
 
Avatar Gregonio
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy V-line
Silnik: 2.0 EcoBLUE 240KM
Rocznik: 2020
Postów: 236
Domyślnie Odp: Spalanie 9,5 - 10 l

Ja porównywałem przed i po update 140--> 163 trasa ta sama Wawa- Gdańsk ., tempomat 140km/h i o ile pamiętam wychodziło prawie identycznie 7,4l/100km.
Sprawdź sobie błąd komputera. U mnie jak sprawdzam średnie spalanie na komputerze to mi zawsze zawyża 0,2-0,6 l/100 km. Nie wiem dlaczego, ale tak jest. Być może u Ciebie błąd jest jeszcze większy.
Poza tym spalanie chwilowe z komputera też działa dziwnie. np. chwilowe pokazuje mi przez 10 km na trasie cały czas 8,5 - 9,5 l/100 km, a średnie tym samym czasie na tym samym odcinku 8 l/100 km. Tak więc sprawdź sobie przy 2-3 tankowaniach jakiem masz rzeczywiste spalaine, bo komputer w Smaxach pokazuje bzdury....
Gregonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2015, 00:24   #10
Chomiczek
ford::average
 
Avatar Chomiczek
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 13-01-2014
Skąd: Będzin
Model: Ford S-Max Titanium S Lunar Sky (7 Osob.)
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 157
Domyślnie Odp: Spalanie 9,5 - 10 l

darioo3 Dokadnie tak jak piszesz największe spalanie miałem na V-Power Nitro+Diesel... Po prostu żarło jak smok i od tego czasu auto zaczęło mi po prostu palić więcej,wróciłem do paliwa lotos Dynamic Diesel i po 5 tankowaniach dopiero dochodzi do siebie spalanie...
Chomiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.