Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2009, 22:21   #1
torgi
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Skąd: pomorskie
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI 85 KW
Rocznik: 2000
Postów: 129
Domyślnie Koło dwumasowe - szarpie przy przyśpieszaniu

Witam , prosiłbym o opisanie swoich przygód z dwumasą w mkII, pytam o to ponieważ sam zaczynam miec chyba klopoty ze swoją :fcp5 , chciałbym porownac , sam niewiem czy wymieniac , za miesiąc szykuje mi sie długi wyjazd do innych krajów EU , a tam ceny robocizny zwalaja z nóg,tak wiec chodzi mi oto jak długo mozna jezdzic ze szfankującą dwumasą, i czy ma ona jakis wpływ na skrzynie , czy jakies inne elementy ?

ej, nie ma nikogo co ma/mial problemy z dwumasą :fcp9 tylko ja mam :fcp9 dziwne :fcp5


Ostatnio edytowane przez deku ; 15-09-2014 o 13:48
torgi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2009, 08:37   #2
viper11
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-02-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Re: MK II , KOŁO DWUMASOWE

Napisz jakie masz objawy? Co się dzieję, że uważasz, że to dwumasa?

Było kilka razy pisane o dwumasie. Ma ona wpływ na skrzynie, wiec zbyt długo nie czekaj.
viper11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2009, 08:40   #3
adamus 73
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-04-2008
Skąd: Ozorków
Model: Grand C-max
Silnik: 1.6 diesel 116KM
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Re: MK II , KOŁO DWUMASOWE

Ja dokładnie sam nie wiem bo autko stoi u mechanika od wczoraj i dziś ma rozebrać sprzęgło.Ale u mnie np. szarpie przy rozpędzaniu na 2-gim i 3-cim biegu ok 2000tys obrotów.No i szarpie przy puszczonym gazie podczas jazdy[to akurat może być wina półosi wewnętrznej która ma luz].Podczas wrzucania biegów słychać takie pukanie.Dziś będę wiedział lub jutro to dam Ci znać,czy to wina dwumasy. :fcp1


Już wiem;do wymiany póloś prawa,łożysko,łapa pod skrzynia biegów i pęknięty wybierak.Chyba wszystko wymieniłem co jest do naprawy.Na marginesie kierowniczka w turbinie zrobiona [tryb awaryjny się pojawiał].Półoś podobno tylko w oryginale.Reszta nie wiem zobaczymy w piątek przy odbiorze. :fcp5
adamus 73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2009, 20:37   #4
makisek
ford::average
 
Avatar makisek
 
Imię: Robert'o
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: Dolny Śląsk
Model: S-Max
Silnik: 1,6 Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Re: MK II , KOŁO DWUMASOWE

Pewnie posypało się to, co ja miesiąc temu u siebie wymieniałem - mam przed nosem paragony
RE-WO ford Lubin - WAŁ (1121392)(A)(1121392) - 650zł
Switon-Paczkowski (VW-Audi) wał z kołnierzem 02N409344E - 630zł + pierscien uszcz 068145119 5,67zł

Bolało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Karta Adac? Pisz na priv!
makisek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2009, 21:50   #5
torgi
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Skąd: pomorskie
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI 85 KW
Rocznik: 2000
Postów: 129
Domyślnie Re: MK II , KOŁO DWUMASOWE

Cytat:
Napisz jakie masz objawy?
na zimnym silniku jak wcisne sprzęglo do połody to słychac dosc mocno terkotanie, i jak chodzi na luzie słychac taki odglos jakby,,przeskawiwalo cos'' ale nie systematycznie tylko co jakis czas, jak sie rozgrzeje to jest ok,jak zapalam zimny to zatelepie i jak zgaszam go to tez, i jak zmieniam biegi słychac odglos jakby tarcia-tak to wygląda, wstepna diagnoza w auto concept =dwumasa. tylko najpierw chce sie upewnic , bo zwalac skrzynie to spore koszta
torgi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2009, 08:10   #6
danielp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 379
Domyślnie Re: MK II , KOŁO DWUMASOWE

Jam mam takie same objawy, tyle, że biegi przełączają się bezgłośnie, ogolnie sprzęgło działa idealnie tyle, że rano słychać to terkotanie i stukanie, u mnie tez obstawiają dwumasę. Czym zimniej rano tym bardziej to slychać, choć czasami nawet jak jest zimno to objawów nie ma. Prawie zawsze natomisat gaszenie auta bez sprzęgła powoduje telepanie silnikiem, ze sprzęgłem gasnie normalnie. W zasadzie nie ma juz na co czekać, trzeba się za to zabrać. Co prawda mechanik, u którego ostatnio bylem mówi, że mam jeszcze jeździć bo w tym stadium nic się złego nie stanie i mam podjeździc jeszcze sprzęgło by nie szkoda go było wymieniać. Tak czy inaczej pewne jest, że musze to w końcu wymienić. Koszt nie jest mały, przy kole sachsa ok 2,5kzł z robocizną. Jeśli już wymienisz to daj znac jak przebiegła operacja.
danielp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2009, 19:35   #7
torgi
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Skąd: pomorskie
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI 85 KW
Rocznik: 2000
Postów: 129
Domyślnie Re: MK II , KOŁO DWUMASOWE

zmowilem juz komplet kolo, sprzęgło i wysprzęglik, wszystko luk, koszt-1650 zeta -masakra cenowa, choc widziałem drożej, tylko jedno mnie ciekawi , mianowicie mechanik powiedzial ze trzeba odrazu wymienic uszczelniacz wału tylni-ok , ale cena zaspiewal mi za niego 170 zeta za lepszy albo jakiś gorszy za 70 zeta , czy to tyle kosztuje ?jakaś uszczelka? jezeli ktos wie jaka powinna byc to prosze o namiar, numer katalogowy albo cos...pozdrawiam
torgi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2009, 20:11   #8
danielp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 379
Domyślnie Re: MK II , KOŁO DWUMASOWE

Sachs jest trochę tańszy. Tak czy inaczej nie jest to tania zabawa. Niestety o uszczelniaczu nic nie wiem. Kiedy będziesz wymieniał? Bardzo mnie ciekawi jak przebiegnie cała operacja. Jak już wymienisz to opisz proszę co i jak z tą wymianą.
danielp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2009, 20:26   #9
torgi
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Skąd: pomorskie
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI 85 KW
Rocznik: 2000
Postów: 129
Domyślnie Re: MK II , KOŁO DWUMASOWE

Wizyte mam na poniedziałek rano w warsztacie , zobaczymy co wylezie :fcp2 żeby tylko nic dodatkowo bo popłyne :fcp5
torgi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2009, 20:31   #10
danielp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 379
Domyślnie Re: MK II , KOŁO DWUMASOWE

To powodzenia życzę. Pocieszające jest to, że po wymianie będziesz miał już spokój z dwumasą do końca żywota tego auta. Czekam na relację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danielp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.