Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2015, 13:25   #21
Kretstar
ford::beginner
 
Avatar Kretstar
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 06-01-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4 HB FL
Silnik: 2.0TDCi 140@163KM by Mayak
Rocznik: 03.2011
Postów: 14
Smile Odp: Światła LED do jazdy dziennej w Silver X po lifcie

Cytat:
Napisał tojaartek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Ja jestem na etapie zbierania gratów . Posiadam wersje trend z pakietem gold + po lifcie.
Udalo mi sie okazyjnie zakupic orginalne ledy z okularami za 250zl za caly komplet ,wyjete z rozbitka.Dokupilem wtyki ( konektory) za pare z przesylka 35 zyla. Jest tylko jedno miejsce gdzie mozna kupic te wtyczki. Tu bardzo przydalo sie to forum.Teraz szukam czasu na zdjecie Zderzaka i montaż ledow. Podloczenie elektryczne mam juz umówione w aso za 350 zl. Z podpieciem do kompa , wylaczeniem skandynawow etc. Podobno wystarczy wylaczyc skandynawy , umiejetnie wszystko podpiac i powinno zadzialac jakby byly fabryczne. Tak twierdzi aso.
Nie rozumiem po co Tobie wtyczki? Przecież musisz i tak kupić oryginalną wiązkę (1731920 za 207zł) i wpiąć się w oryginalną instalację MDO. Tam się nic nie sztukuje tylko wypina się starą wiązkę pod halogeny i podpina nową z wtykami na halogeny ledy. Jak koś ma czujniki parkowania to musi zakupić tylko odpowiednią wiązkę dla siebie.
Na włączenie świateł LED podjedź do Mayaka - szybko i solidnie.


Ostatnio edytowane przez Kretstar ; 15-05-2015 o 13:28
Kretstar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2015, 17:24   #22
tojaartek
ford::amateur
 
Avatar tojaartek
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-03-2015
Skąd: warszawa praga-południe.
Model: mondeo mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Światła LED do jazdy dziennej w Silver X po lifcie

Masz racje i nie masz racji. Chcialbym by to co piszesz u mnie sie sprawdzilo, ale nie musi tak byc. Teraz wersja optymistyczna. Zdejmuje zderzak , montuje ledy , podpinam je proponowana przez ciebie wiazką za te 200 zl z kawalkiem. Wylaczam z poziomu komputera skandynawy i ledy powinny swiecic. Super.
Niestety nie zawsze tak jest. Okazuje sie ze czasem podpiecie tej w/w wiazki za 200zl nie wystarczy ,gdyz sa dwie wersje instalacji samochodu. Jest wersja wykastrowana .
producent auta zaoszczedzil na paru przewodach i niestety podlaczenie wspomnianej wiazki nic nie da . Trzeba dodatkowo pociagnac te brakujace pore kabelkow z kostki do puszki.
Jeden taki przypadek jest opisany na ktoryms z forow forda. Jesli dobrze pamietam to skonczylo sie to podlaczenie tych org ledow jako ledy akcesoryjne. Czyli zasilanie po stacyjce , pin 12 w reflektorze. Ja na szczescie mam fachowca co juz dokladal nieraz ledy do mk4 i umie uzupelnic brakujacy fragment instalacji. Ale mam nadzieje ze u mnie bedzie wariant optymistyczny. Bo to bedzie najtańsze rozwiazanie
Org. Ledy z ramkami montazowymi 250zl całość ( bardzo okazyjna)
Wiazka do ledow/halogenow bez czujnikow porkowania 210zl. (ASO)
Podpiecie pod kompa wylaczenie skandynawskich 50zl ( kumpel)
Montaż we wlasnym zakresie wiec jest szansa ze to bedzie wszystko.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez artur1970 ; 19-05-2015 o 13:36
tojaartek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2015, 12:16   #23
Kretstar
ford::beginner
 
Avatar Kretstar
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 06-01-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4 HB FL
Silnik: 2.0TDCi 140@163KM by Mayak
Rocznik: 03.2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Światła LED do jazdy dziennej w Silver X po lifcie

W wersji Ambiente ( seria wyposażenia 20) masz już instalację a nie słyszałem o niższej wersji od Ambiente ale pomysły forda potrafią czasem wprawić w osłupienieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez artur1970 ; 19-05-2015 o 13:36
Kretstar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2015, 16:42   #24
tojaartek
ford::amateur
 
Avatar tojaartek
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-03-2015
Skąd: warszawa praga-południe.
Model: mondeo mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Światła LED do jazdy dziennej w Silver X po lifcie

Cytat:
Napisał Kretstar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W wersji Ambiente ( seria wyposażenia 20) masz już instalację a nie słyszałem o niższej wersji od Ambiente ale pomysły forda potrafią czasem wprawić w osłupienieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tymi wtyczkami po 8 zł to raczej lipa. Pasuja idealnie ale sprawiaja wrazenie niekompletnych, tak jakby byla potrzebna jeszcze jakas koncowa wtyczka. No i raczej nie da sie tego wszystkiego uszczelnic , a to jest niezbedne biorąc pod uwage fakt, ze to ma byc w miejscu narazonym na wode. Wiec, albo wiazka za 200zl z aso albo wtyczki z jakiegos rozbitka i ciagniemy wlasna instalację. Hej.
tojaartek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 10:48   #25
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Światła LED do jazdy dziennej w Silver X po lifcie

jakie oznaczenie ma ta wiązka do Ledów?
trzeba zdejmować przedni zderzak aby to założyć?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 11:17   #26
Paw3l1
ford::advanced
 
Avatar Paw3l1
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-06-2013
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 267
Domyślnie Odp: Światła LED do jazdy dziennej w Silver X po lifcie

bg9t-15k867-vc - halogeny, ledy
bg9t-15k867-bc - halogeny, czujniki parkowania
bg9t-15k867-sc - halogeny, czujniki parkowania, ledy
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane.
Paw3l1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2015, 10:30   #27
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Światła LED do jazdy dziennej w Silver X po lifcie

dzięki

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - czy takie zamienniki da się "pożenić" z oryginalną wiązką?
Chciałbym aby działały tak jak ori, czyli jako dzienne (pełna moc) i jako pozycyjne (słabsze świecenie)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2015, 17:09   #28
Rafal3
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-07-2011
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 52
Domyślnie Odp: Światła LED do jazdy dziennej w Silver X po lifcie

Witam,

z tego co wiem to oryginalne mają moc 2x8W, a te podróbki 2x4W. Nie wiem jak to będzie świecić na pół gwizdka.
PS. Po co o to walczyć jak się ma oryginalne postojowe? No chyba, że się chce zmienić lampy na skrętne soczewki lub ksenony, bo tam chyba nie ma postojowych w lampie.

Pzdr.
Rafał
Rafal3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2015, 17:46   #29
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Światła LED do jazdy dziennej w Silver X po lifcie

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy takie zamienniki da się "pożenić" z oryginalną wiązką?
Daj sobie spokój . Widziałem na żywo takie coś .Dwa autka moje i kolegi (założył sobie zamiast zaślepek ) stały obok . Różnica diametralna. W pełnej mocy świecą jak moje postojowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie polecam.
Tylko oryginał nie ma co oszczędzać .
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2015, 18:16   #30
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Światła LED do jazdy dziennej w Silver X po lifcie

Aktywowałem kilka razy i świeciły bardzo mocno jako DRL i sporo słabiej jako postojowe - zanim nie są aktywowane to świecą tylko jako postój
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.