Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2016, 09:54   #1
jckg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus mkII
Silnik: 1.6.
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie kończący się DPF skutki

Witajcie,

Czy przytkany lub prawie przytkany DPF może powodować pojawiającą się na czerwono usterkę silnika i odcięcie mocy?

pacjent : focus mk2 109 km 1.6 tdci


Oddałem mechanikowi samochód jakiś czas temu z problemem przy odpalaniu. Czasem odpalił za pierwszym, ale się podławił... czasem za drugim....
auto miało pełną moc na każdym biegu działało w pełni poprawnie (poza tym odpalaniem) Myślałem, ze to akumulator (bo miałem stary) - mechanik wymienił świece (twierdził, że spalone) i akumulator i walczył długo z jakimś modułem sterującym świecami? twierdzi, że ten moduł wymienił.

Po wymianie świec i akumulatora (z 60 ah na 80ah), modułu sterującego świecami pojawiała się po ok 60 km jazdy usterka silnika i zupełne pozbawienie mocy.


Mechanik wziął ponownie auto stwierdził, że to coś z temperaturą i zegarami oraz DPF. Na zegarach stwierdził zimne luty - twierdził, że zrobił jednak wszystkie powyższe czynności nie wpłynęły na jakoś odpalania - auto nadal się dławi przy pierwszym odpaleniu (jakby chciał a nie mógł) i co chwile usterka układu silnika - pozbawienie mocy.

Pozostał nieszczęsny DPF. Mechanik twierdzi, że pojawiająca się na czerwono usterka układu silnika to przez przytkany DPF.

Odnoszę wrażenie, że ten mój mechanik przy wymianie świec lub zabawie z tym modułem coś sp*****, bo zdając mu samochód zupełnie nie miałem problemów z jazdą mocą etc...

Poradźcie panowie, co ewentualnie mógł zepsuć ten gość robiąc świece / moduł i cokolwiek diagnozując odpalanie, że ja teraz ciągle mam usterkę układu silnika i odcięcie mocy. teraz tym samochodem nie da się jeździć.

jckg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2016, 10:12   #2
detomasso007
ford::average
 
Avatar detomasso007
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-06-2015
Skąd: W-wa
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI 170KM 390Nm
Rocznik: 2006
Postów: 56
Domyślnie Odp: kończący się DPF skutki

Kolego,

przerabiałem już zatkany i rozsypany DPF w swoim Focusie MK2 2.0 TDCI. Objawy, które opisujesz mogą pośrednio wynikać z zapchanego filtra cząstek stałych w Twoim aucie. Nie mniej jednak, w pierwszej kolejności powinieneś podpiąć się pod komputer i odczytać błędy.

Zapchany DPF będzie się objawiał pojawieniem dwóch błędów:
P242F-A1- Zatkanie filtra cząstek stałych nagromadzenie popiołu powyżej maksymalnej wartości progowej,
P2452-A1- Obwód czujnika różnicowego oddzielacza cząstek stałych - powyżej maksymalnej wartości progowej.

Kolejnym objawem jest lampka Check Engine i wprowadzenie silnika w tryb serwisowy (ograniczenie mocy, ogólny muł).
detomasso007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.