Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-07-2009, 18:21   #1
hevimental
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-04-2009
Skąd: Poznań
Model: mondeo mk3
Silnik: tdci
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Skasowałem mondka, czas na nowego mondka:)

Witam,

W ubiegły piątek skasowałem mojego mondka, którego prezentowałem Wam na forum:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jako że dobrze się spisywał i nigdy mnie nie zawiódł planuję odpicowanie kolejnego mondasa mk3

Jeśli chodzi o przeróbki stylistyczne nie mam zamiaru się na ich temat rozwodzi ponieważ są one kwestią mojego gustu.

Myślę jednak poważnie nad dwoma rzeczami i chętnie wspólnie je przemyśle z Forumowiczami.

Rozważam:

1. Montaż większych hamulców:

Znalazłem tarcze 5x108 o wymiarach 336,7 x 30 mmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i chciałbym je założyć na przód do mondka:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

są one standardowo przeznaczone do volvo xc90 i jestem ciekaw czy dało by się je podpasić do mondka mk3.

Oczywiście konieczna była by zmiana zacisków, tu rozważam montaż zacisków z volvo. Myślę jednak, że i tak będą one wymagały adapterów, dlatego rozważam czy nie łatwiej i taniej byłoby założyć np czterotłoczkowe zaciski brembo z bmw seria 7 e38, można je tanio kupić.

2. Grubsza akcjaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co myślicie o swapie do mondeo silnika volvo d5 (diesel 180 koni na manualu), silaj ten wychodzi we wszystkich volvo włącznie z s40/v50 które bazuje na focusie.

Czekam na wasze porady, ponieważ jak wspomniałem rozwaliłem mojego ukochanego mondka i muszę znaleźć godnego następcę.

hevimental jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2009, 12:39   #2
hevimental
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-04-2009
Skąd: Poznań
Model: mondeo mk3
Silnik: tdci
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Skasowałem mondka, czas na nowego mondka:)

Poważnie rozważam ten temat więc bardzo proszę o odpowiedzi....
hevimental jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2009, 13:00   #3
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Skasowałem mondka, czas na nowego mondka:)

jak silnik to i skrzynia
do tego pewnie "utwardzenie" zawiechy (sprężyny)
nie wiem jak ze sterowaniem (komp) ....
i miejscem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ten silnik w V50 z automatem robi 100w 8 sek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2009, 13:08   #4
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Skasowałem mondka, czas na nowego mondka:)

Jak chcesz sie bawic w takie rzeczy to kup Volvo a nie przerabiaj mondeo bo naprawde ogrom pracy i duze koszta. Silnik to nie wszystko, dochodzi jeszcze cala elektryka razem z komputerem a komputer pociagnie za soba reszte np. zegary, immo a nawet elektryczne szyby i wycieraczki, tak tym wszystkim steruje komputer itp itd. To nie czasy gdzie zmienialo sie silnik i skrzynie i wszystko smigalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Obecne auta to kupa elektroniki. Co do hamulcow to niech kolega rozejrzy sie za mondeo ST220 jak chce jezdzic rajdowo, on ma dobry silnik i swietne hamulce a dodatkowo mozna je ulepszyc montujac tarcze i klocki rajdowe, tylko jak sie nie jezdzi w rajdach to to sie mija z celem.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2009, 02:14   #5
hevimental
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-04-2009
Skąd: Poznań
Model: mondeo mk3
Silnik: tdci
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Skasowałem mondka, czas na nowego mondka:)

Panowie,

zauważyłem już, że samochody nie są zbudowane z lego i nie idzie łatwo nic przekładać.

1Olek:
Jakiś czas jeździłem s80 2.4T i mimo, że zbiera się nieźle to zakręty lubi łykać wyłacznie przy 30 km/h co mi nie pasiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od 2005 roku jeżdzę mondeo mk3, w którym sporo wymieniłem opisałem to z resztą na tym forum:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66775&highlight=najni%BFsze%2C+na jszersze

bardzo dobrze mi się jeździło mk3, dlatego właśnie do jazdy na co dzień kupiłem mondeo mk3 z 2004 roku sedan, a to które opisywałem w powyższym temacie obecnie stoi rozbite, mam zamiar kupić jeszcze jednego swierzego anglika. Zrobić przekładkę biorąc klamoty z rozbitka następnie w nim, nie spiesząc się, mocno pokombinować. Nie mam zamiaru nikomu tłumaczyć, dlaczego nie kupie sobie innego auta, dlaczego nie kupie st220 i odpowowiadać na inne głupie pytaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli chodzi o "rajdowe hamulce" to tak się składa, że st220 ma te same co inne mk3, przerobiłem wiele zestawów sportowych i zwykłych w mk3 i po prostu teraz chcę coś większego, a nie mam zamiary wydawać grubych tysięcy na np ap racing czy cuś.
Silnik st220 może nie jest zły, ale jest benzynowy, a ja chcę diesla i mało podatny na jakiekolwiek przeróbki.

Pytam więc w 100 % poważnie, czy ktoś może mi w jakikolwiek sposób pomóc w ogarnięciu silnika d5 do mondeo mk3 i co sądzicie o zestawie hamulców htóry opisałem powyżej?

Ostatnio edytowane przez hevimental ; 07-08-2009 o 02:22
hevimental jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2009, 08:58   #6
Langi_84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2007
Skąd: Choczewo/ 3 Miasto
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 24
Domyślnie Odp: Skasowałem mondka, czas na nowego mondka:)

Cytat:
Pytam więc w 100 % poważnie, czy ktoś może mi w jakikolwiek sposób pomóc w ogarnięciu silnika d5 do mondeo mk3 i co sądzicie o zestawie hamulców htóry opisałem powyżej
Mam namiar no gościa, który przekładał silnik z Vauxhalla Monaro do Omegi B. Działa na forum OpelOmegaForum oraz LOB jako SENATOR. Koleś jest z Gdańska, zna masę zapaleńców/mechaników, którzy lubią takie sprawy. Nie wiem jak podejdą do temato Forda, ale auto to auto;-)

Wg. mnie pomysł na przekładkę silnika z Volvo do Mondeo jak najbardziej pozytywny. Nie za duży silnik (gabarytami) ale mocny, jeszcze może jakich chip i mamy 200 albo ponad 200KM i moment jak z ciężarówki.

Co jak co, ale Mondeo prowadzi się jak mało, które auto. Miałem poprzednio Omegę B MV6 kombi. Teraz też mam kombi, prowadzi się o niebo lepiej.
Langi_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.