Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2021, 11:07   #161
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Podepnij po ludzku pod komputer i odczytaj korekty wtrysków. Podaj korekty. Nic więcej nikt ci na tym etapie nie podpowie.

Ps. Zostawiłeś w warsztacie 2500 i nawet cię nie poinformowali czy wtryski nie leja ????


Ostatnio edytowane przez Fulara ; 05-10-2021 o 11:11
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2021, 11:12   #162
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Witam.
kto mi podpowie w czym problem, jeszcze nie dawno wszystko było ok.
a dzisiaj....


Co zrobiłem od kiedy było ok. wymieniłem olej i filtr, oraz wlałem ARCHOIL AR6900-D MAX do paliwa jakieś 300km temu.
Silnik pracuje normalnie, nie telepie, ładnie przyspiesza, odpala itp.

Świece żarowe nowe, sprawne, błędów brak.


Ktoś coś podpowie?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg cylbal.jpg (82.8 KB, 99 wyświetleń)
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2021, 11:32   #163
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zostawiłeś w warsztacie 2500 i nawet cię nie poinformowali czy wtryski nie leja ????
na moje oko to nie zostawił

Cytat:
Napisał bombello Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koszt 2500. Jak to nie pomoże to sprawdzimy wtryski, a jak nie to, to wtedy pompa. Zamknąłem drzwi i wyszedłem.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2021, 11:36   #164
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
kto mi podpowie w czym problem, jeszcze nie dawno wszystko było ok.
a dzisiaj....


Co zrobiłem od kiedy było ok. wymieniłem olej i filtr, oraz wlałem ARCHOIL AR6900-D MAX do paliwa jakieś 300km temu.
Silnik pracuje normalnie, nie telepie, ładnie przyspiesza, odpala itp.

Świece żarowe nowe, sprawne, błędów brak.


Ktoś coś podpowie?

Nie klepie ci ten jeden wtrysk z takimi wynikami ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2021, 11:40   #165
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

no właśnie nic nie zauważyłem. Nie wiem od kiedy tak jest. Dzisiaj zauważyłem, jak sprawdzałem jak mam wtryski pokodowane (#151). Wcześniej zawsze było tak jak pozostałe, raz poniżej 1, raz powyżej. To wskazania na wolnych, przy 2000 zawsze było 1,0007939 jednakowo na wszystkich, a teraz na trzech ten wynik a na tym jednym 0,0xxxx.
No nic, zobaczę w drodze powrotnej do domu co się będzie działo.

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 05-10-2021 o 11:49
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2021, 11:52   #166
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Cytat:
Napisał bombello Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1-45 ml
2-110 ml
3-45 ml
4-45 ml
Dlaczego nie kopcił jak u kolegów?
Miałem pare aut z tymi silnikami i 2.2. Pompa WC daje równe ciśnienie na wszystkie wtryskiwacze, przelewy to to co wraca do układu. Z tego wynika, że masz uszkodzony drugi wtrysk, może być zatarty i nie doprowadza do cylindra tyle paliwa jak inne wtryski. Przy spokojnej jeździe moduł sterowania koryguje to korektami, ale przy mocnym dodaniu gazu korekty są poza skalą i nie można zrównoważyć cylindrów, co doprowadza do wywalenia błędu i trybu awaryjnego, a ponieważ wtryski nie leją dlatego nie ma też dymaki z wydechu.
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2021, 12:02   #167
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Cytat:
Napisał Waterspoon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem pare aut z tymi silnikami i 2.2. Pompa WC daje równe ciśnienie na wszystkie wtryskiwacze, przelewy to to co wraca do układu. Z tego wynika, że masz uszkodzony drugi wtrysk, może być zatarty i nie doprowadza do cylindra tyle paliwa jak inne wtryski. Przy spokojnej jeździe moduł sterowania koryguje to korektami, ale przy mocnym dodaniu gazu korekty są poza skalą i nie można zrównoważyć cylindrów, co doprowadza do wywalenia błędu i trybu awaryjnego, a ponieważ wtryski nie leją dlatego nie ma też dymaki z wydechu.

Uszkodzony wtrysk albo już brak kompresji na drugim cylindrze z uwagi na to że wtrysk wali w tłoka.

Do sprawdzenia
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2021, 13:30   #168
bombello
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 08-03-2017
Skąd: Gorzów WLKP
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci 140 KM DW10C
Rocznik: 2010
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Cytat:
Napisał Waterspoon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem pare aut z tymi silnikami i 2.2. Pompa WC daje równe ciśnienie na wszystkie wtryskiwacze, przelewy to to co wraca do układu. Z tego wynika, że masz uszkodzony drugi wtrysk, może być zatarty i nie doprowadza do cylindra tyle paliwa jak inne wtryski. Przy spokojnej jeździe moduł sterowania koryguje to korektami, ale przy mocnym dodaniu gazu korekty są poza skalą i nie można zrównoważyć cylindrów, co doprowadza do wywalenia błędu i trybu awaryjnego, a ponieważ wtryski nie leją dlatego nie ma też dymaki z wydechu.
Witam. Dzięki za odpowiedzi. No właśnie chodziło mi o to czy do wymiany bądź naprawy są wszystkie czy tylko ten jeden. Bo z tego co wyczytałem na forum to wartości powinny być do 30 ml w czasie 4 minut. Korekty sprawdzę jutro rano i dam znać. I tak jak kolega sprostował wyżej nie zapłaciłem tych 2500 zł tylko 500 za sprawdzenie. Chcieli po kolei wymieniać jak nie to to może to. A warsztat to autoryzowany serwis w Gorzowie.

Ostatnio edytowane przez bombello ; 05-10-2021 o 13:32
bombello jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2021, 14:12   #169
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nic, zobaczę w drodze powrotnej do domu co się będzie działo.
nic z tego nie rozumiem. Teraz jest tak jak było czy wskazania na tym cylindrze niecałe 1. Przy przyspieszaniu wszystkie równo po 1.00007939.

Pewnie jakiś błąd forscana lub laptopa.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2021, 14:44   #170
kristop
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2006
Skąd: Sieradz
Model: Futura 2
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmmm, nic nie rozumiem. Chyba macie rację z tym kodowaniem i kolejnością cylindrów.


Dzisiaj sprawdziłem jak to wygląda u mnie. Z tego co wiem, wtryski nie były wymieniane od nowości, ale głowy nie dam sobie uciąć.


Iiii....... jest dokładnie jak na ekranie w forscanie. 1234 od lewej i kody wtrysków sa dokładnie tak jak w załaczniku
Dzieki za sprawdzenie ,
poprosze nastepnych życzliwych o sprawdzenie danych z forscana
i tego co jest w silniku
kristop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
szarpanie silnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.