Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2012, 11:18   #121
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

tak, wygląda trochę nie bardzo

a jakby założyć w miejsce postojowych/przeciwmgielnych ledowe światła dzienne, np. takie jak tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podejrzewam dwa problemy:
- rozmiar, aby pasowały w miejsce oryginalnych lampek
- sterowanie pracą w dwóch trybach - dzienne i mijania (z obniżoną mocą)

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 13:02   #122
dominick4
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-07-2011
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Dzięki za komentarze-szanuję nawet te krytyczne, ja też nie jestem wielkim fanem niefabrycznych przeróbek, ale Ford nie oferuje Ledów do "przedliftu", więc trzeba sobie jakoś radzić. Szkoda żarówek ksenonowych świateł mijania i doświetlania zakrętów, które robią przebiegi w dzień. Moim zdaniem szkoda też ryzykować mandat czy zatrzymanie dowodu rejestracyjnego robiąc przeróbki typu słabsze świecenie halogenów, czy drogowych.

Długo się zastanawiałem co zrobić, żeby Esia nie oszpecić za bardzo i wydaje mi się że się udało. Jak dla mnie wygląda to jednak lepiej niż Golf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dominick4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 17:55   #123
domadm
ford::advanced
 
Avatar domadm
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: ze Śląska
Model: Mondeo MK5 Titek Kombi PS
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 282
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

A mnie się nawet podoba, jakby ford w ten sposób w poliftowej wersji zrobił ledy to wszyscy by podziwiali ;-)
domadm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2012, 07:31   #124
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał dominick4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za komentarze-szanuję nawet te krytyczne, ja też nie jestem wielkim fanem niefabrycznych przeróbek, ale Ford nie oferuje Ledów do "przedliftu", więc trzeba sobie jakoś radzić. Szkoda żarówek ksenonowych świateł mijania i doświetlania zakrętów, które robią przebiegi w dzień. Moim zdaniem szkoda też ryzykować mandat czy zatrzymanie dowodu rejestracyjnego robiąc przeróbki typu słabsze świecenie halogenów, czy drogowych.
masz rację, szkoda - dlatego ciągle kombinuję jak sprawę rozwiązać i ... 'męczę' (także dlatego, że mam tryb skandynawski) ksenony

Cytat:
Długo się zastanawiałem co zrobić, żeby Esia nie oszpecić za bardzo i wydaje mi się że się udało. Jak dla mnie wygląda to jednak lepiej niż Golf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na pewno lepiej od Golfa z dziennymi ledami, bo G6 z DRL wygląda jakby ktoś nawtykał patyków w g..no Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2012, 11:52   #125
MikiJ
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Skąd: Kraków
Model: Smax
Silnik: TDCi 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Ja też nie jest zwolennikiem dokładania „światełek z Allegro” ale w tym przypadku wygląda to nawet fajnie. Dobrze wkomponowały się w przód S-max’a.
Skoro ford nie chce zaproponować jakiegoś rozwiązania dla modeli sprzed liftingu, a ktoś ma ksenony – to chyba to jest rozwiązanie najładniejsze które widziałem.
Dominick4 – jak możesz to dołącz zdjęcia z większym przybliżeniem. Ciekawe jak wygląda to z bliska.
MikiJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2012, 23:25   #126
jakintos
ford::average
 
Avatar jakintos
 
Zarejestrowany: 11-12-2011
Skąd: Koszalin/Santorini
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TCDI
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał dominick4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za komentarze-szanuję nawet te krytyczne, ja też nie jestem wielkim fanem niefabrycznych przeróbek, ale Ford nie oferuje Ledów do "przedliftu", więc trzeba sobie jakoś radzić. Szkoda żarówek ksenonowych świateł mijania i doświetlania zakrętów, które robią przebiegi w dzień. Moim zdaniem szkoda też ryzykować mandat czy zatrzymanie dowodu rejestracyjnego robiąc przeróbki typu słabsze świecenie halogenów, czy drogowych.

Długo się zastanawiałem co zrobić, żeby Esia nie oszpecić za bardzo i wydaje mi się że się udało. Jak dla mnie wygląda to jednak lepiej niż Golf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego dominick4, fajnie wygladają te ledy, S-maxa mam dopiero od dwóch dni a już się zastanawiałem gdzie umieścic takie lampy.
Podsunełeś mi pomysł mimo że nie mam ksenonów tylko wymieniłem na drogie H7 i trochę mi ich szkoda.
Myślę jeszcze że kupiłbym 7 diodowe i pociągnął bardziej w dół, mam nadzieje że nie ma tam niżej jakiś metalowych wzmocnień zderzaka.
Może znajdę we Wrocławiu jakiegoś dobrego magika żeby to podłączył i tak aby wszystko współgrało z czujnikiem zmierzchu itd.
Pozdrawiam
jakintos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2012, 06:16   #127
redlum
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: podlasie
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

znalazłem instrukcje jak zainstalować HELLA LEDay Flex w s-maxie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tam proponują jeszcze inne miejsce instalacji LEDów niż to zrobił kolega dominick4
redlum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2012, 21:56   #128
jakintos
ford::average
 
Avatar jakintos
 
Zarejestrowany: 11-12-2011
Skąd: Koszalin/Santorini
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TCDI
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Samo miejsce niezły pomysł, z daleka jakoś to wygląda, z bliska trochę tandetnie, a już przymocowanie czarnej blachy popsuło dolnego grillaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę że można by inaczej skonstruować mocowanie diodGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
__________________
Γεια σας παιδια!
jakintos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2012, 20:12   #129
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

A ja zamontowałem moduł wspominany wcześniej i śmigam na zredukowanych długich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam

Tomek
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2012, 20:18   #130
redlum
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: podlasie
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

może tutaj ktoś mi pomoże - w mam galaxy model 2008 - w ETIS mam wpis "Ze Światłami Do Jazdy Dziennej" - tylko że mi to nie działa - na zero i na auto mam cały czas włączone xenony
redlum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.