Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2010, 19:01   #1
Natiew
ford::advanced
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: Rybnik
Model: ford C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Biały dym przy odpalaniu silnika [TDCi]

Panowie temat już wielokrotnie był opisywany ,ale w szukajce bez konkretnych odpowiedzi .Od paru dni gdy po nocce trochę chłodniej autko odpala za pierwszym razem i na wolnych obrotach jest ok. problem zaczyna się gdy autem rozpoczynam jazdę ,lub na wolnych zwiększam gaz ,wtedy w pierwszym przypadku autem nieda się jechać bo strasznie szarpie ,a w drugim bardzo falują obroty ? W obydwu przypadkach towarzyszą kłęby białego dymu ! Po przejechaniu 2,3 km problem znika [czyli jak się zagrzeje] zero dymu ,zero szarpanie


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 07-04-2015 o 08:10
Natiew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2010, 20:19   #2
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Biały dym przy odpalaniu silnika

Czy dasz sobie głowę uciąć, że to jest "biały dym" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2010, 04:41   #3
Natiew
ford::advanced
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: Rybnik
Model: ford C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Biały dym przy odpalaniu silnika

1001%
Natiew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2010, 06:26   #4
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Biały dym przy odpalaniu silnika

hmmm.... ok, zapytam inaczej, czy jestes pewien, ze jest to "dym" a nie para wodna?

Poczytaj tu http://forum.fordclubpolska.org/show...ht=katalizator
nie sugeruj sie , ze masz coś uszkodzone, czytaj tylko o białym dymie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2010, 16:33   #5
Natiew
ford::advanced
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: Rybnik
Model: ford C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Biały dym przy odpalaniu silnika

Hej Sławko może moja odpowiedź Cię nie przekonuje ale rozróżniam PARĘ WODNĄ od DYMU SPALIN!!! jest mocno wyczuwalny zapach nie przepalonej ropy,bardzo mocne falowanie obrotami po dodaniu gazu do 2000rpm na postoju i wręcz nie możliwa jazda Jak mam autko od 4 lat nigdy wcześniej takiego zjawiska nie było [zachowanie jak by palił na 2-gary ] dopuki się nie zagrzeje!ok 10min . Wkurza mnie fakt że miesiąc temu robiłem regenerację wtryskiwaczy 4 szt 2tys w plecy i znów problem ? 99,9% obstawiam uklad zasilania paliwem! Przeczytałem całe forum Mondeo na temat wątku" białego dymu jak i pary wodnej" Pozostaje KTM -ale czy on coś wykaże bo gdy silnik ciepły autko jest ok? Pozdro.
Natiew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2010, 17:34   #6
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Biały dym przy odpalaniu silnika

Cytat:
Napisał Natiew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej Sławko może moja odpowiedź Cię nie przekonuje ale rozróżniam PARĘ WODNĄ od DYMU SPALIN!!!
ok, spokojnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wolę się upewnić na dzień dobry, niz przy 100 poście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No i jako, że dotyczy czysto diesla, przenoszę to tego działu
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2010, 18:34   #7
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Biały dym przy odpalaniu silnika [TDCi]

Może po prostu pojedź gdzieś i sprawdź co się z autem dzieje...od zgaduj zgadula tylko możesz sobie większych problemów narobić jeśli faktycznie coś złego się dzieje...
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2010, 19:27   #8
Saper200
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: PIŁA WLKP
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Biały dym przy odpalaniu silnika [TDCi]

Miałem to samo. Kupiłem już go z białym dymkiem + nierówne obroty gratis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Także tylko gdy był zimny. Stabilizował się po 1-2 minutach. Wymiana świec i akumulatora na nowy pomogła tylko nieznacznie (świece były przepalone). Tydzień temu zregenerowałem wszystkie wtryskiwacze i problem zniknął. Może dali ciała przy regeneracji wtrysków?
Saper200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2010, 19:50   #9
Natiew
ford::advanced
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: Rybnik
Model: ford C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Biały dym przy odpalaniu silnika [TDCi]

Saper Właśnie ja też tak myślę ,Więc zanim pojadę z reklamacją bo mam 12-miesięczną zrobie sobie próbe przelewową w innym warsztacie za potwierdzeniem ,a żeby mnie gośc nie zrobił w Ci...a???
Natiew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2010, 23:31   #10
azidahaka
ford::beginner
 
Avatar azidahaka
 
Zarejestrowany: 14-07-2009
Skąd: Kraków/York
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCI 197HP
Rocznik: 2013
Postów: 32
Domyślnie Odp: Biały dym przy odpalaniu silnika [TDCi]

Zaczął bym od sprawdzenia świec żarowych i bezpiecznika od świec (koło akumulatora).
azidahaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.