Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2011, 00:57   #1
sik_88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2010
Skąd: Śląsk
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Rura guma koło przepustnicy?

Witam.
Jestem tu nowy więc się przywitamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od 6tyś km posiadam focusa MKII 1.6 TDCI 90KM.

Dziś podczas przyspieszania usłyszałem syczenie, pod maską zaobserwowałem nieszczelność gumowej karbowanej rury, przez którą jak przypuszczam przelatuje powietrze sprężane przez turbinę od intercollera do kolektora ssącego. Rura ta jest pęknięta. Przy dodawaniu gazu, nawet na biegu jałowym, wylatuje z niej silna struga powietrza. Zdaje sobie sprawę, że tylko wymiana tutaj pomoże.

A zatem pytanie, gdzie kupić taką gumę? Jak szukać? Jak ją nazwać, żeby cokolwiek znaleźć. W ASO pewnie bym dostał, ale po co przepłacać, pewnie na jakimś szrocie czy allegro będzie używka. Głównie chodzi mi o nazwę tego elementu, za co będę bardzo wdzięczny. Na zdjęciach pokazano element uszkodzony.

Pozdrawiam

Edit: Co do praw autorskich, to zdjęcie przedstawiające cały silnik nie jest moje, ma tylko cel poglądowy, pochodzi ze strony: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Drugie, zbliżone jest mojego autorstwa.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.6 tdci.jpg (58.5 KB, 211 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0140.jpg (84.0 KB, 179 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez sik_88 ; 05-03-2011 o 01:04
sik_88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2011, 06:05   #2
alo68
ford::average
 
Avatar alo68
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Józefosław
Model: Ford Focus II 5D HB
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 82
Domyślnie Odp: Rura guma koło przepustnicy?

Witam,

kupić na allegro, może być ciężko dostać ale trzeba szukać, w ASO z tego co pamiętam to coś około 300-400zł za to sobie życzą. Ta krótka rura z harmonijką jest między odmą a zaworem sterującym ciśnieniem doładowania, sprawdź czy na pewno jeszcze o tą Ci chodzi bo pęka też ta dłuższa między zaworem sterowania a intercoolerem, obie mają na końcach takie uszczelki gumowe zachodzące do środka i na zewnątrz.

pzdr
alo68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2011, 09:39   #3
sik_88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2010
Skąd: Śląsk
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Rura guma koło przepustnicy?

Dzięki za rade, sprawdziłem też tą drugą rurę, ale wydaje się być w porządku, jak wymienię pierwszą będę mógł to stwierdzić w 100%, bo na razie nieszczelność w tej pierwszej jest na tyle duża, że ucieka z niej naprawdę sporo powietrza i nie sposób zaobserwować cokolwiek przy tej co idzie do intercollera.
A tak jeszcze by the way, gdzie na śląsku znajde jakiś większy szrot z używanymi częściami?
Pozdrawiam
sik_88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2011, 16:14   #4
marekki_2004
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: Rura guma koło przepustnicy?

miałem podobny problem, koszt 150PLN:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
marekki_2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.