Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2011, 22:05   #1
maciej_m
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 18-05-2009
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Turnier
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 116
Domyślnie Telepanie kierownicy na nierównościach

Witam,

Jak w temacie, gwałtownie, nerwowe ruchy kierownicy przy najechaniu na nierówność w drodze (studzienka, koleiny). Przy jeździe na nierównej nawierzchni (np. żużel) przy małej prędkości, kierownica lekko telepie prawa- lewa. Przy gładkiej nawierzchni zero problemów, może poza tym, że przy prędkości ok. 140-150 km/h czuć leciutki luzik (lekkie pływanie kierownicy, kierownica minimalnie chodzi lewa-prawa).

Zrobione / sprawdzone:
- tylne zawieszenie (łącznie z wymianą wahaczy),
- przednie tuleje w opinii 3 mechaników w tym ASO są ok,
- geometria zrobiona,
- koła przekładane tył-przód,
- koła wyważone i mają prawidłowe ciśnienie,
- brak luzów na szarpakach,
- mechanicy mówią, Panie nie wiem, wszystko jest dobrze skręcone, sztywne, itp.

Auto ma 215 000 km. Ok. 150 000 km była robiona przekładnia kierownicza(regeneracja), na dziś nie widać ubytków płynu wspomagania (płyn czerwony).

Co może być przyczyną takiego zachowania się kierownicy, co ewentualnie sprawdzić / wymienić??? Pomocy!

maciej_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2011, 19:12   #2
marekki_2004
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: Telepanie kierownicy na nierównościach

miałem podobnie, z tymże u mnie był widać wyciek z prawego przedniego amortyzatora. Po wymianie powróciła przyjemność z jazdy.
marekki_2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2011, 19:45   #3
Maddragon
ford::advanced
 
Avatar Maddragon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Xsara Picasso Exclusive
Silnik: 1,8 16V KME Nevo
Rocznik: 2002
Postów: 289
Domyślnie Odp: Telepanie kierownicy na nierównościach

Regeneracja była mechaniczna czy hydrauliczna?
__________________

"Wszystko co najlepsze jest w ludziach"
"Mózg jest jak spadochron, działa jak jest otwarty"
Maddragon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2011, 07:42   #4
maciej_m
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 18-05-2009
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Turnier
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 116
Domyślnie Odp: Telepanie kierownicy na nierównościach

Do końca nie wiem, na czym polega różnica. Poza tym, nie było mnie przy regeneracji. Przed regeneracją ubywał płyn od wspomagania, były wycieki.
maciej_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2011, 09:19   #5
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Telepanie kierownicy na nierównościach

Wszystko zależy co dokładnie się dzieje. Jak rozumiem, to moment z kół jest przekazywany na kierownicę - tak? Jeżeli tak, to obstawiałbym:
- amortyzator - sprawdź skuteczność na stacji za 20zł, to zawsze coś nam powie i czy nie masz wycieków - standard w Focusach. Jednak uszkodzony amortyzator nie powoduje raczej silnych drgań kierownicy, a bardziej ogólną niestabilność samochodu
- przekładnia kierownicza - czy przed remontem było OK? Bo wygląda na to, że moment przekazywany jest z powrotem na koło kierownicy. Dziwna sprawa. Wspomaganie raczej nie będzie miało nic od rzeczy, bo właśnie przekładnia jest elementem pośredniczącym kierownica - drążki. Tylko nie wiem co można by tam zepsuć.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 08:40   #6
maciej_m
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 18-05-2009
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Turnier
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 116
Domyślnie Odp: Telepanie kierownicy na nierównościach

1. amortyzatory - ma świeży przegląd, gość nie mówił, że coś jest nie tak, co ma sprawdzić? jak wygląda to procentowo? co do wycieków, spojrzę z mechanikiem,

2. przed remontem przekładni, miałem objawy ciężkiego chodzienia kierownicy raz w lewo raz w prawo, powodem był brak płynu (cały wyciekł). Po remoncie nie kojarzę, żebym odczuwał ten problem tak jak teraz.

3. samochód jest niestailny przodem, tyle, że na nierównościach każdy jest niestabilny, problemem jest to, że przenosi się to na kierownicę powodując mocne jej uskoki to w prawo to w lewo (zależy od nierówności). Jak przejeżdzam przez koleiny, np. wracając po zmianie pasa, to telepie przodem ale najbardziej wahnięcie jest na kierownicy, jak jadę w koleinach, to kierownica w nich pływa, sama chodzi prawo - lewo, widoczne zmiany położenia). Kerownica nie drga, jak np. kiedy masz krzywe tarcze, ale huśta się lewo - prawo na nierównościach.
maciej_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 18:15   #7
Maddragon
ford::advanced
 
Avatar Maddragon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Xsara Picasso Exclusive
Silnik: 1,8 16V KME Nevo
Rocznik: 2002
Postów: 289
Domyślnie Odp: Telepanie kierownicy na nierównościach

Z tego co opisujesz to problemem wydaje się być ewidentnie zbieżność. Nie zauważyłeś nierównomiernego zbierania opon z którejś ze stron?
__________________

"Wszystko co najlepsze jest w ludziach"
"Mózg jest jak spadochron, działa jak jest otwarty"
Maddragon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 20:03   #8
maciej_m
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 18-05-2009
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Turnier
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 116
Domyślnie Odp: Telepanie kierownicy na nierównościach

nie. poza tym miałem robioną całą geometrię, a z tego co wiem to nawet więcej niż zbieżność.
maciej_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 20:59   #9
marcinv530erx
ford::average
 
Avatar marcinv530erx
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 10-10-2010
Skąd: Cieszyn
Model: Focum MK2
Silnik: 1.6 (100KM)
Rocznik: 2006
Postów: 133
Domyślnie Odp: Telepanie kierownicy na nierównościach

wyglada na amoryzatory . zreszta na chłopski rozum to tylko to ci pozostało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Proponuje wymieniać w komplecie 2 szt i nie zapominamy o łożysku amortyzatora żeby dwa razy nie rozbierac .
__________________
VW GOLF MK1 1.6 SWAP NA 1.8 GTI,BMW 535,VOLVO 440 1.7,OPEL VECTRA A 1.8,AUDI 100 2.0,ROVER 216 ,ALFA ROMEO 156 1.8 (144KM),ALFA ROMEO 156 2.0,(150KM) OBECNIE FORD FOCUS MK2 1.6(100KM) W PLANACH SKODA OCTAVIA

Ostatnio edytowane przez marcinv530erx ; 20-06-2011 o 21:03
marcinv530erx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 21:46   #10
marekki_2004
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: Telepanie kierownicy na nierównościach

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak uszkodzony amortyzator nie powoduje raczej silnych drgań kierownicy, a bardziej ogólną niestabilność samochodu
uszkodzony amortyzator powoduje drgania kierownicy, podczas jazdy np. po kostce były bardzo silne...Niestabilność samochodu jak najbardziej, szczególnie na koleinach i wchodzeniu dynamicznie w zakręty.

Zapomniałem wcześniej dodać, że przed wymiana amortyzatorów byłem na stacji diagnostycznej gdzie wykazana sprawność obu amortyzatorów była powyżej 80%. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak widać nie zawsze przyrządy pokazują poprawnie....
marekki_2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.