Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2010, 09:56   #1
ciejkins
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2010
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Mruganie czerwonej diody nad wskaźnikiem temperatury i hałas w kabinie

Witajcie

Mam pytanie odnośnie Forda Galaxy 2.3.

Dzisiaj w czasie jazdy zauważyłem że miga mi na czerwona dioda, znajdująca się tuż nad wskaźnikiem temperatury. Co to może oznaczać? Podejrzewam uszkodzony termostat ale mogę się mylić. Czy ktoś z Was się z czymś takim spotkał?

Osobny temat, który mnie drażni to wysoki poziom hałasu w kabinie. Mówiąc wprost strasznie słychać silnik. Ktoś mi powiedział że mam nieszczelną obudowę filtra powietrza, ale wydaje mi się że to i tak nie pomoże. Myślę nad wyciszeniem całego auta. Dodam że wydech cały wymieniałem i jest szczelny.

Czy w Waszych Galaxach 2.3 też jest głośno?

__________________
ciejkins jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 10:12   #2
jack111
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-02-2010
Skąd: Słupsk
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9tdi AFN
Rocznik: 1999
Postów: 52
Domyślnie Odp: Mruganie czerwonej diody nad wskaźnikiem temperatury i hałas w kabinie

Sprawdź poziom płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym. Jeżeli chodzi hałas w kabinie to...dołączam się do pytania. Wszystke SGA są takie głośne?
jack111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 10:43   #3
Goliaty2
ford::advanced
 
Avatar Goliaty2
 
Zarejestrowany: 16-03-2009
Skąd: Jelcz-Laskowice
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI AFN
Rocznik: 1998
Postów: 213
Domyślnie Odp: Mruganie czerwonej diody nad wskaźnikiem temperatury i hałas w kabinie

Przez nieszczelną obudowe filtra może być głośniejszy, może być takie dudnienie. W TDI szczególnie, tu koniecznie powinien być założony ten wąż od filtra do pasa przedniego.
Ale i tak jest w tych autach głośno, mam porównanie z Renault Clio, niby małe autko, niskiej klasy a jak tam jest cichutko...
Goliaty2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 11:43   #4
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: Mruganie czerwonej diody nad wskaźnikiem temperatury i hałas w kabinie

Dioda wskazuje na to że przegrzewasz silnik !! za mało informacji ale koniecznie posprawdzaj poziom wszystkich płynów, olej też !! Co do hałasu to musisz doprecyzować bo mam taki sam motor i u mnie panuje błoga cisza !! Jeśli dobywa się się basowy odgłos to faktycznie może to być spowodowane uszkodzoną osłoną filtra powietrza, lub jakąś nieszczelnością na ukł. powietrza. Jeżeli zaś odgłos przypomina pracę diesla to winien jest zawór (EEG jeśli dobrze pamiętam) i nie trzyma ciśnienia oleju przez co klekoczą popychacze zaworów. W tym silniku wszystko masz na hydraulice ! Powodem włączania się kontrolki może być też brak chłodzenia czyli niesprawne wentylatory na chłodnicy !!
Napisz czy masz klimę manual czy klimatronik i jeśli to możliwe to wsadź zdjęcie komory silnika zwłaszcza z lewą stroną tam gdzie filtr pow.
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 12:10   #5
ciejkins
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2010
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: Mruganie czerwonej diody nad wskaźnikiem temperatury i hałas w kabinie

Cytat:
Napisał Mario16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dioda wskazuje na to że przegrzewasz silnik !! za mało informacji ale koniecznie posprawdzaj poziom wszystkich płynów, olej też !! Co do hałasu to musisz doprecyzować bo mam taki sam motor i u mnie panuje błoga cisza !! Jeśli dobywa się się basowy odgłos to faktycznie może to być spowodowane uszkodzoną osłoną filtra powietrza, lub jakąś nieszczelnością na ukł. powietrza. Jeżeli zaś odgłos przypomina pracę diesla to winien jest zawór (EEG jeśli dobrze pamiętam) i nie trzyma ciśnienia oleju przez co klekoczą popychacze zaworów. W tym silniku wszystko masz na hydraulice ! Powodem włączania się kontrolki może być też brak chłodzenia czyli niesprawne wentylatory na chłodnicy !!
Napisz czy masz klimę manual czy klimatronik i jeśli to możliwe to wsadź zdjęcie komory silnika zwłaszcza z lewą stroną tam gdzie filtr pow.
Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi - szczególnie Mario16.

Więc dioda zaczęła rano migać na zimnym silniku. Temperatura była najpierw niska potem delikatnie podeszła na środek
Płyny i olej posprawdzam jak wrócę do domu z pracy.
Wydobywa się kilka głosów. Po pierwsze basowy niski głos, a po drugie idealnie to ująłeś mario - silnik chodzi jak diesel! Sprawdzę jeszcze wiatraki na chłodnicy. Klimę mam ręczną. Wieczorem wsadzę zdjęcia.

Dzięki wszystkim..

pzdr
__________________
ciejkins jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 12:18   #6
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: Mruganie czerwonej diody nad wskaźnikiem temperatury i hałas w kabinie

Płyny a zwłaszcza olej posprawdzaj przed odpaleniem bo możesz nie dojechać do domu !! Jeśli masz wyciek i uciekł ci olej to zatrzesz silnik, zwłaszcza w Krakowskich korkach, a remont tego silnika jest niestety najdroższy z całej gamy SGA
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 12:31   #7
jack111
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-02-2010
Skąd: Słupsk
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9tdi AFN
Rocznik: 1999
Postów: 52
Domyślnie Odp: Mruganie czerwonej diody nad wskaźnikiem temperatury i hałas w kabinie

Myślisz, że ta migająca dioda odpowiada również za poziom oleju w silniku? Wydaje mi się (nie sprzeczam się), że ta dioda informuje, tak jak pisałeś, o przegrzaniu silnika lub o niskim poziomie płynu w zbiorniczku. Niemnij nie zaszkodzi sprawdzić wszystkie płyny. Pozdrowionka
jack111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 12:41   #8
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: Mruganie czerwonej diody nad wskaźnikiem temperatury i hałas w kabinie

Cytat:
Napisał jack111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślisz, że ta migająca dioda odpowiada również za poziom oleju w silniku? Wydaje mi się (nie sprzeczam się), że ta dioda informuje, tak jak pisałeś, o przegrzaniu silnika lub o niskim poziomie płynu w zbiorniczku. Niemnij nie zaszkodzi sprawdzić wszystkie płyny. Pozdrowionka
Ona informuje o przegrzaniu silnika! ale jeśli nie podaje mu oleju to nie ma smarowania a co za tym idzie wzrasta temperatura i resztę to już chyba każdy wie ! Może też nie łączyć wtyczka na czujniku wody i wtedy ta cała pisanina się nie liczy ale zawsze warto to sprawdzić
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 12:53   #9
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie Odp: Mruganie czerwonej diody nad wskaźnikiem temperatury i hałas w kabinie

Ta dioda informuje o zbyt niskim poziomie plynu chłodzącego.Należy jak najszybciej uzupełnić braki choćby zwykłą wodą.Następnie zlokalizować gdzie jest przeciek lub nieszczelność (przetarty wąż, uszczelka pod głowicą), dopiero wtedy uzupełnić płynem chłodniczym do poziomu na zbiorniku wyrównawczym. Jazda z taką usterką skończy się przegrzaniem głowicy i jej remontem


pozdrawiam
marcus
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 13:03   #10
ciejkins
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2010
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: Mruganie czerwonej diody nad wskaźnikiem temperatury i hałas w kabinie

Cytat:
Napisał Mario16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ona informuje o przegrzaniu silnika!
Hmmm... dioda zaczęła mrugać rano, na zimnym silniku, po nocy. Więc przegrzany raczej nie był. W grę wchodzi niski poziom płynu. Sprawdzę to.
__________________

Ostatnio edytowane przez ciejkins ; 15-04-2010 o 13:08 Powód: literówka
ciejkins jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.