Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2010, 09:47   #1
djbartez
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-02-2009
Skąd: Pielgrzymka
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1.8D Endura
Rocznik: 1997
Postów: 30
Domyślnie szarpie i kopci.Czy to pompa wtryskowa?

Witam,

Mam problem z moja MK4 1.8d Endura. Od kilku dni przy przyspieszaniu autko mi szarpało i kopciło. Postanowiłem więc pojechać do mechanika, który stwierdził że trzeba wymienić filtr paliwa. Założono nowy filtr i jest jeszcze gorzej. Otóż silnik dziwnie zaczął chodzić, ma momenty tak jakby sie dusił. Mało tego szarpanie zwiększyło się jeszcze bardziej, a na dodatek podczas redukcji na niższy bieg samochód gaśnie. Zrobił się bardzo słaby. Dziś jadąc pod górkę musiałem redukować na drugi bieg bo inaczej bym nie wyjechał. Wcześniej to na czwórce sobie tam radził bez problemu.
Pojechałem więc do drugiego mechanika który zna się na Dieslach a ten stwierdził że cała wina leży po stronie pompy wtryskowej którą trzeba zregenerować.

Dodam że między filtrem a pompą wtryskową posiadam zawór zwrotny, ale jego demontaż również nic nie pomógł. Jeśli to pompa wtryskowa to myśle ze przyczyna leży po stronie jakości paliwa które ostatnio tankowałem na Tesco.

Czy miał ktoś podobną awarię??

P.S. Mam takie pytanie bo pierwszy mechanik zdjął mi obok filtru paliwa taki układ który wpuszcza i wypuszcza paliwo (jest on dodatkowo zasilany) ponieważ pękł tam plastykowy wężyk. Kto wie do czego służy ten układ - czy to jest do podgrzewania paliwa?? I czy to musi tam byc bo teraz mam go odłączonego tzn pominiętego.

//Teraz już post powinien byc prawidłowo sformułowany.

djbartez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 10:08   #2
mariano.k
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-02-2010
Skąd: Sieradz
Model: fiesta sprzedana
Silnik: 1,8d
Rocznik: 1997
Postów: 248
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa

Cytat:
Dodam że między filtrem a pompą wtryskową posiadam zawór zwrotny, ale jego demontaż również nic nie pomógł. Jeśli to pompa wtryskowa to myśle ze przyczyna leży po stronie jakości paliwa które ostatnio tankowałem na Tesco
mozliwe ze ci sie paliwo zamarza i zatyka filter

Cytat:
P.S. Mam takie pytanie bo pierwszy mechanik zdjął mi obok filtru paliwa taki układ który wpuszcza i wypuszcza paliwo (jest on dodatkowo zasilany) ponieważ pękł tam plastykowy wężyk
to jest podgrzewacz paliwa. mozliwe ze dlatego masz takie objawy. zimne paliwo kiepskiej jakosci zatyka fiter
__________________
golf 2 1,6td>fiesta mk4 1,8d>astra 2,0+lpg>astra 1,6eco+lpg
mariano.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 10:15   #3
djbartez
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-02-2009
Skąd: Pielgrzymka
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1.8D Endura
Rocznik: 1997
Postów: 30
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa

B.możliwe że to paliwo bo zatankowałem na stacji gdzie nie wiadomo skąd pochodzi paliwo a jest tańsze o 20gr niż na innych. W takim razie od czego zacząć robotę.

Dziś rano to już nawet nie chcę odpalić.

Jedyne co mnie zastanawia, to dlaczego po wymianie filtra a następnie przywróceniu tego starego sytuacja się pogorszyła. Wcześniej tak nie szarpał mocno i wogóle nie gasł.
Dodam że w filtrze cały czas pojawia się powietrze, bo słychać to po poluzowaniu tego zaworka u góry. Dodatkowo tak jak pisałem teraz też wymontowany jest zaworek zwrotny i ten układ podgrzewania paliwa.

Ostatnio edytowane przez djbartez ; 19-12-2010 o 10:19
djbartez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 10:21   #4
mariano.k
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-02-2010
Skąd: Sieradz
Model: fiesta sprzedana
Silnik: 1,8d
Rocznik: 1997
Postów: 248
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa

Cytat:
Napisał djbartez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
B.możliwe że to paliwo bo zatankowałem na stacji gdzie nie wiadomo skąd pochodzi paliwo a jest tańsze o 20gr niż na innych. W takim razie od czego zacząć robotę.

Dziś rano to już nawet nie chcę odpalić.

Jedyne co mnie zastanawia, to dlaczego po wymianie filtra a następnie przywrócenie tego starego sytuacja się pogorszyła. Wcześniej tak nie szarpał mocno i wogóle nie gasł.
Dodam że w filtrze cały czas pojawia się powietrze, bo słychać to po poluzowaniu tego zaworka u góry.
w takim razie masz nieszczelnosc na przewodzie zasilajacym. auto do cieplego garazu-jesli sie cos zamarzlo to pusci. wymien waz zasilajacy i zaloz zaworek zwrotny przed podgrzewaczem.

ja tak mam zrobione. dodatkowo mam zaworek miedzy pompa a filtrem
__________________
golf 2 1,6td>fiesta mk4 1,8d>astra 2,0+lpg>astra 1,6eco+lpg
mariano.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 10:28   #5
djbartez
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-02-2009
Skąd: Pielgrzymka
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1.8D Endura
Rocznik: 1997
Postów: 30
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa

Ja ten zaworek miałem właśnie między pompą a filtrem (teraz jest zdemontowany).
Mam jednak pytanie bo na mechanice to się nie znam, gdzie jest ten przewód zasilający. Czy miałeś na myśli przewód który bierze paliwo z baku.

I czy ewidentnie można wykluczyć z tego w takim razie pompę wtryskową??
djbartez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 10:34   #6
mariano.k
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-02-2010
Skąd: Sieradz
Model: fiesta sprzedana
Silnik: 1,8d
Rocznik: 1997
Postów: 248
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa

tak to jest ten przewod. mogl zesztywniec z zimna i sie zapowietrza uklad. zacznij od tego. zaloż tez podgrzewacz. jak nie pomoze dopiero wizyta u pompiarza
__________________
golf 2 1,6td>fiesta mk4 1,8d>astra 2,0+lpg>astra 1,6eco+lpg
mariano.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 10:38   #7
djbartez
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-02-2009
Skąd: Pielgrzymka
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1.8D Endura
Rocznik: 1997
Postów: 30
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa

W takim razie zrobie tak jak mówisz czyli zacznę od tych najtańszych rzeczy a jak nie pomoże to pompa do regeneracji.

Spróbuje założyć też dwa te zaworki. A powiedz mi gdzie dostanę ten wąż zasilający?? To jest taki sam co łączy np. pompę i filtr ten po 15zł/metr??

P.S. Możliwe że to właśnie ten przewód zasilający, bo dzień wcześniej wypadłem z drogi i wpadłem w zaspę. Z tym że autko normalnie po tym chodziło dopiero wymiana tego filtra wszystko popsuła.
djbartez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 11:04   #8
skola
ford::professional
 
Avatar skola
 
Zarejestrowany: 02-12-2007
Skąd: 19°02'E 50°18'N (Katowice)
Model: Ford Fiesta √ι-ק
Silnik: 1753 ccm Diesel + 6 turbosprężarek i klacz ;-D
Rocznik: 1997
Postów: 1,084
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa

załóż sobie na początek przeźroczysty wężyk dzięki niemu będziesz mógł zobaczyć czy robią się bombelki powietrza co by oznaczało że zasysa lewe powietrze, w sumie demontaż zaworka jest niepotrzebny on działa jako on i off nie ma co tam się zepsuć.Co do paliwa to już wiesz że lepiej dopłacić 20 gr do litra, pewnie z 50 zł dałeś za sam filtr paliwa a dobre paliwo nie dość że nie zamarza bo to nie będzie koncentrat pół na pół paliwo z wodą to jeszcze poprawia rozruch.
__________________
>SKOLA<
skola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 18:25   #9
djbartez
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-02-2009
Skąd: Pielgrzymka
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1.8D Endura
Rocznik: 1997
Postów: 30
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa

Jutro będę walczył z tym. Na początek spróbuje odpalić autko podłączając pompę wtryskową do bańki z paliwem i zobaczę czy zasysa paliwo. Jeśli tak to trzeba będzie szukać wady na drodze od pompy w kierunku baku a wiec bedzie trzeba powymieniać wężyki paliwa.

Mam jednocześnie takie pytanie odnośnie tych węży paliwowych. Kiedyś jak kupowałem to pan w sklepie mówił że do Diesla potrzeba kupić te czarne bo są bardziej wytrzymałe. Wszyscy na forum z kolei piszą żeby kupować te przezroczyste. Jaki jest koszt takiego wężyka, bo tamten czarny kosztuje ok. 15zł/m.

Chciałbym się również dowiedzieć czy jeżeli zaszłaby konieczność wymiany węża zasilającego to jest to ten wąż właśnie po 15 zł czy to jakiś bardziej typowy?
djbartez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 22:34   #10
mariano.k
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-02-2010
Skąd: Sieradz
Model: fiesta sprzedana
Silnik: 1,8d
Rocznik: 1997
Postów: 248
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa

moze byc przezroczysty ale musi byc zbrojony. fi 8 bodajze. kup sobie z metra. opaski zaciskowe tez nowe zaloz. jak odpalisz na bance z paliwem to zobaczysz czy to jest pompa
__________________
golf 2 1,6td>fiesta mk4 1,8d>astra 2,0+lpg>astra 1,6eco+lpg
mariano.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.