Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2011, 22:27   #1
Ali_Baba
ford::amateur
 
Avatar Ali_Baba
 
Zarejestrowany: 23-11-2011
Skąd: Turek
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI 115 KM
Rocznik: 2003 FL
Postów: 7
Domyślnie Szarpanie autem i dzwina praca silnika jak jest zimny

Witam
Mam problem ze swoim autem, a dokladnie jak odpale go po nocy autem lekko szarpie ( jest to wyczuwalne bez problemu siedzac w samochodzie ) obroty nie szaleja, ale silnik jakby nierowno pracowal. Na komputerze nie wykryto zadnych bledow. Co moze byc tego przyczyna ? Dodam ze nawet jak osiagnie te 70*C jest lepiej ale lekko wyczuwalne sa drgania, dopiero jak sie nagrzeje calkowiecie nie ma problemow. W czasie jazdy zadnych problemow. Dodaje linka do filmiku z pracy silnika :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ali_Baba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 23:44   #2
HPL
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2008
Skąd: Zawodowo Warszawa Czardasza 8
Model: MB GLC
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 168
Domyślnie Odp: Szarpanie autem i dzwina praca silnika jak jest zimny

Zrobić pomiar kompresji i sprawdzić wtryskiwacze na stole probierczym.
__________________
Tel. 791 744 660
HPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2011, 08:23   #3
CristoffC
ford::beginner
 
Avatar CristoffC
 
Imię: Ziutek
Zarejestrowany: 07-10-2010
Skąd: Wrocław
Model: mondeo mk3; focus mk2
Silnik: 2.0 TDCI; 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: Szarpanie autem i dzwina praca silnika jak jest zimny

Sprawdź świece żarowe i obwód ich zasilania a zwłaszcza łącznik pomiędzy szyną bezpośrednio zasilająca świece a kablem instalacji elektrycznej wychodzącym z wiązki - ten łacznik częso się obtapia i jest kiepski kontak w obwodzie zasilania świec.
CristoffC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2011, 10:08   #4
Ali_Baba
ford::amateur
 
Avatar Ali_Baba
 
Zarejestrowany: 23-11-2011
Skąd: Turek
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI 115 KM
Rocznik: 2003 FL
Postów: 7
Domyślnie Odp: Szarpanie autem i dzwina praca silnika jak jest zimny

Swiece wymienione jakies miesiac temu, zadna nie grzala wtedy i auto kulalo mocno po odpaleniu, teraz jest o wiele lepiej ale jednak jest to szarpanie. A łacznik dzis zobacze i napisze czy cos dalo.

Patrzylem na ten lacznik ale jest czysty jak lza, tylko nie wiem czy napewno na to patrzylem co na zdjeciu (1 lub 2)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zauwazylem jeszcze jedna rzec, po odpaleniu silnika zimnego auto dymi takim szczypiacym w oczy dymem przez jakies 30 sek, a po chwili calkowicie przestaje na 15 sek i tak powtarza sie w kolko przez jakies 5-10 min az sie troche nagrzeje wtedy tez ustepuja te szarpania. Moze ktos mi pomoze rozwiazac problem lub jakos nakieruje?

Ostatnio edytowane przez Ali_Baba ; 14-12-2011 o 16:40
Ali_Baba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2011, 21:21   #5
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: Szarpanie autem i dzwina praca silnika jak jest zimny

Cytat:
Napisał CristoffC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź świece żarowe i obwód ich zasilania a zwłaszcza łącznik pomiędzy szyną bezpośrednio zasilająca świece a kablem instalacji elektrycznej wychodzącym z wiązki - ten łacznik częso się obtapia i jest kiepski kontak w obwodzie zasilania świec.
To nie jest wina świec żarowych. Przy świecach pokulałby chwilę po odpaleniu a nie jak już ma temp 70*C.
Wina pewnie bedzie po stronie wtryskiwaczy (coś nie tak z fazami wtrysku), mam taki sam problem.
Jak coś się wyjaśni to dam znać.
Ale poważnie to myśle nad daniem wtrysków na sprawdzenie na stole probierczym, bo sam sobie wymieniałem zaworki i końcówki i nie wiem czy to na 100% hula tak jak powinno, bo objawy świadczą inaczej ...
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2011, 21:58   #6
xianhua
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-12-2011
Model: ford
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Szarpanie autem i dzwina praca silnika jak jest zimny

witam.
ten sam problemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.na zimnym szarpie i z wydechu leci bialy dym po nagrzaniu jest ok.swiece mam wporzo,prad jest,aku nowy,jak i wszystkie filtry.podejrzewam alboGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.omocnicza pompke paliwa(na zimnym wypala cale paliwo z filtra,po czym nie pracuje ,lub sie przycina pompka pomocnicza,i sie dlawi)lub wtryski.wykluczam sterownik poniewaz nie mam problemu z odpalaniem,ani innych podczas jazdy.nikt nie jest mi w stanie powiedziec co to jest??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xianhua jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2011, 23:46   #7
Ali_Baba
ford::amateur
 
Avatar Ali_Baba
 
Zarejestrowany: 23-11-2011
Skąd: Turek
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI 115 KM
Rocznik: 2003 FL
Postów: 7
Domyślnie Odp: Szarpanie autem i dzwina praca silnika jak jest zimny

Cytat:
Napisał luckmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie jest wina świec żarowych. Przy świecach pokulałby chwilę po odpaleniu a nie jak już ma temp 70*C.
Wina pewnie bedzie po stronie wtryskiwaczy (coś nie tak z fazami wtrysku), mam taki sam problem.
Jak coś się wyjaśni to dam znać.
Ale poważnie to myśle nad daniem wtrysków na sprawdzenie na stole probierczym, bo sam sobie wymieniałem zaworki i końcówki i nie wiem czy to na 100% hula tak jak powinno, bo objawy świadczą inaczej ...
Moze przekodowanie wtryskow by nam pomoglo ....

Jeszcze jedna rzecz zauwazylem, nawet jak jest auto nagrzane, np po 10 km jazdy, to na postoju auto chodzi w kratke, tzn przez 10 sek chodzi jak przyslowiowy czolg, szarpie, przez nastepne 10 sek idealnie silnik pracuje i tak caly czas na zmiane sie powtarza, ale w czasie jazdy zadnych objawow, auto ma moc, nic nie przerywa, nic nie szarpie. Pomozecie co to moze byc bo juz nie mam glowy.

Ostatnio edytowane przez Ali_Baba ; 16-12-2011 o 22:03
Ali_Baba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2011, 20:04   #8
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Szarpanie autem i dzwina praca silnika jak jest zimny

warto sprawdzić nieśmiertelny temat związany z układem paska, napinacza, koła pasowego.
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2011, 21:00   #9
Ali_Baba
ford::amateur
 
Avatar Ali_Baba
 
Zarejestrowany: 23-11-2011
Skąd: Turek
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI 115 KM
Rocznik: 2003 FL
Postów: 7
Domyślnie Odp: Szarpanie autem i dzwina praca silnika jak jest zimny

Mowisz ze napinacz lub kolo pasowe dawalo by takie efekty ?
Ali_Baba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2011, 21:10   #10
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: Szarpanie autem i dzwina praca silnika jak jest zimny

Cytat:
Napisał Ar2rB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
warto sprawdzić nieśmiertelny temat związany z układem paska, napinacza, koła pasowego.
A co ma pasek do układu paliwowego ....????
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.