Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2009, 14:33   #31
jurek46l
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Poznań
Model: SEDAN
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2000r
Postów: 51
Post Odp: dziwne branie oleju

Cytat:
Napisał Cien77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja w takim samym silniku mam co prawda zużycie poniżej 500ml/10 000km (120tys km przebiegu).
Ale....
0.5l/1000km to nie jest zużycie na poziomie kopcenia. Jak zapytasz w ASO to odpowiedzą, że jest OK, bo większość silników ma zużycie oleju na dopuszczalnym poziomie do 1l/1000km, a niektóre nawet więcej.
Zużycie może zależeć od stylu jazdy, jak jeździsz na krótkich trasach i gnieciesz niewygrzany silnik to może całkiem sporo oleju spalać. Podobnie przy większych prędkościach.
Znaczenie mają też parametry oleju, jedne oleje "wychodzą" szybciej inne wolniej.
Dla silników benzynowych o pojemności 1.6 l 16v zużycie oleju dopuszczalne przez fabrykę waha się od 0.5l/1000km do 1.5l/1000km, w zależności od producenta silnika.
Mój kumpel w nowej Toyocie miał powyżej 1l/1000km i w ASO nic z tym nie chcieli robić, po jakimś czasie zużycie samo spadło.

Jak nie wycieka i nie kopci, a olej wygląda prawidłowo, to bym się specjalnie nie przejmował.
Witam .I tu Kolego się mylisz.Ja mam 1,6 benzyna 2000r przebieg 48.000km i nie spala nic oleju.Olej wymieniam co ok 15.000km.Silnik nie może spalac 1l oleju na 1000km.Taką normę miał Fiat 125p 40 lat temu.

jurek46l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2009, 15:17   #32
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Cytat:
Napisał jurek46l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik nie może spalac 1l oleju na 1000km.Taką normę miał Fiat 125p 40 lat temu.
Może. Normę 1l/1000km sztucznie utrzymuje większość producentów. Są wyjątki - Opel dopuszcza 0,5l/1000km. Wysokie normy oznaczają uspokojenie części klientów i mniejsze wydatki na wymiany silników.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2009, 15:37   #33
jurek46l
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Poznań
Model: SEDAN
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2000r
Postów: 51
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może. Normę 1l/1000km sztucznie utrzymuje większość producentów. Są wyjątki - Opel dopuszcza 0,5l/1000km. Wysokie normy oznaczają uspokojenie części klientów i mniejsze wydatki na wymiany silników.
Witam .Masz całkowitą racje.Poprostu producenci zawyżają normy.To samo jest z wymianą oleju 15.000km bzdura,paski 150.000 bzdura.Chodzi tylko o to żeby klient który kupuje nowy samochód zobaczył jaki on jest oszczędny!
jurek46l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2009, 16:54   #34
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Cytat:
Napisał jurek46l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam .Masz całkowitą racje.Poprostu producenci zawyżają normy.To samo jest z wymianą oleju 15.000km bzdura,paski 150.000 bzdura.Chodzi tylko o to żeby klient który kupuje nowy samochód zobaczył jaki on jest oszczędny!
Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. 15 tys to za często czy za rzadko? Ja wymieniam co 20 tyś bo tak przewiduje plan obsługi i leje pełen syntetyk. Pasek rozrządu tez wymienię po 150 tyś. Ci, co wymieniali napisali, że był jak nowy. Różnica jest taka, że ja mam diesla 8V, a ty 16V benzynę. Na twoim miejscu pewnie wymieniałbym pasek co 120 tyś.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2009, 16:56   #35
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Cytat:
Napisał jurek46l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam .Masz całkowitą racje.Poprostu producenci zawyżają normy.To samo jest z wymianą oleju 15.000km bzdura,paski 150.000 bzdura.Chodzi tylko o to żeby klient który kupuje nowy samochód zobaczył jaki on jest oszczędny!
Akurat pasek w dieslu spokojnie wytrzumuje 150 tys km chociaz masz racje z przebiegami.

Tym "klientem" sa najczesciej floty ktore podpisujac kontrakty licza koszty a leasing jest na 3 lata. Dlatego samochody sa projektowane tak, zeby wszystkie koszta wypchnac poza 3 lata, a potem ludzie kupuja 4-5 latka ktory zaczyna sie sypac.

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. 15 tys to za często czy za rzadko? Ja wymieniam co 20 tyś bo tak przewiduje plan obsługi i leje pełen syntetyk. Pasek rozrządu tez wymienię po 150 tyś. Ci, co wymieniali napisali, że był jak nowy. Różnica jest taka, że ja mam diesla 8V, a ty 16V benzynę. Na twoim miejscu pewnie wymieniałbym pasek co 120 tyś.
Nie wiem co kolega ma na mysli, ale dla mnie 7 tys km w miescie = 15 tys km na trasie i nie mozna do konca wierzyc przebiegowi do wymiany.
Gorzko przekonuja sie o tym posiadacze diesli Mazdy gdzie smok zapycha sie przy miejsckich przebiegach oleju w granicach okresow wymiany!!

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 03-12-2009 o 16:59
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2009, 20:33   #36
bernardo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-10-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Cytat:
Napisał jurek46l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam .I tu Kolego się mylisz.Ja mam 1,6 benzyna 2000r przebieg 48.000km i nie spala nic oleju.Olej wymieniam co ok 15.000km.Silnik nie może spalac 1l oleju na 1000km.Taką normę miał Fiat 125p 40 lat temu.
5tyś rocznie?? wow i olej wymieniasz co 3 lata wow
bernardo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 09:21   #37
gibson67
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: polska
Model: Ford Focus 1
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Witam, jakiś czas temu założyłem ten temat poniewaz miałem problem z moim focusem, brał olej ;/ i to dużo, 100ml/100km !!! czyli litr na 1000km ;/ szok, czarna rozpacz nic tylko sie pozbyć i zapomniec o problemie ....

... jednak zdecydowałem sie na naprawe w jednym z Będzińskich warsztatów samochodowych ...

... mechanik stwierdził że sa zapieczone pierścienie na tłokach, wręcz dał 100% gwarancje ze jest to przyczyną brania oleju, oczywiście nie stwierdził tego na sucho, dokonał analizay spalin, przetestował samochód, troche pogazował, sprawdził kompresje i takie tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

...po krotkiej analizie kosztów stwierdziłem ze kupując używany samochód na giełdzie trzeba sie liczyć z jakimś nakładem finansowym na pczatku eksploatacji (nikt nie sprzedaje dobrego samochodu)

... oddałem auto do naprawy i oto jestem, po około 3300 km wracam zeby podzielić sie wrażeniami ....

... przez okres około 2miesiecy zrobiłem około 3300km w różnych warunkach, zdarzało sie jeżdzic dłuzsze odcinki po drogach expresowch ale glownie auto przjechało po zabiegu wiekszosc kilometrów w mieście ....

... po pierwszym tysiacu stan oleju pozostał prawie bez zmian, minimalny ubytek zaobserwowałem, ale był on na tyle mały w porównaniu z ubytkami przed naprawą ze postanowiłem nie dolewać jeszcze oleju ( na podziałce ubtyło około milimetr)
...po drugim tysiacu troche sie zdziwiłem bo oleju ubyło troche wiecej :|, poziom oleju zblizył sie do dolnej granicy (minimum) zatrzymał sie na wysokości około 2,5mm nad wcieciem bagnetu.... dolałem około 160ml oleju tak aby poziom oleju na bagnecie zawierał sie pomiedzy 50%-75% podziałki
pragnę zauważyć ze drugie sprawdzanie oleju czyli po drugim tysiacy kilometrów odbywało sie przy nieco mniej korzystnych warunkach, na dworze mróz, wiec i olej gęstnieje, byc moze bylo to powodem zafałszowania odczytu z bagnetu w odniesieniu do odczytu który był przeprowadzany miesiac wczesniej w dodatniej temperaturze i oleju wcale az tyle nie ubyło tylko zmniejszyła sie jego gestosc przez co obnizył sie poziom na bagnecie, nie wiem, trzeba sprawdzać dalej

... tak czy inaczej, 3 dni temu sprawdziłem olej ponownie, po około 1300km, w podobnej temperaturze otoczenia, stan oleju bez zmian ....

suma sumarum, jak na dziś dzien, jestem zadowolony z naprawy,choc nie przestaje dalej obserwować bagnetu,
mechanik wymienił pierscienie na tłokach, przy okazji zaproponował mi żeby wymienić kompleksowo uszczelniacze zaworów (skoro i tak juz rozebral silnik)
w porównaniu do stanu sprzed naprawy 1000ml/1000km a stanu po naprawie 170ml/3300km jest o niebo lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. auto ku mojemu zaskoczeniu zyskało na mocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lepiej sie zbiera a cała naprawa nie kosztowała wiecej niż komplet dobrych opon zimowych (14") do focusa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jeżeli ktos boryka sie z podobnym problemem i chciałby skorzystać z usług wartsztatu ktory mi pomogł, chetnie podziele sie namiarami drogą mailową

pomimo chwalebnej opini nie chce umieszczać tu adresu warsztatu, ochrona danych osobowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
gibson67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2014, 17:07   #38
cienki81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-02-2009
Model: focus
Silnik: 2.0 16v 145 KM
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie ubywa oleju z silnika możliwe przyczyny ?

Witam. Od kilku miesięcy dzieje się tak że muszę dolewać oleju do silnika. Żadnych wycieków z okolic silnika nie widać nie dymi. Silnik 2.0 145 KM przebieg 152 tyś. Czy to może być odma.
cienki81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2014, 18:15   #39
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ubywa oleju z silnika możliwe przyczyny ?

O braniu oleju przez silnik jest tyle napisane na Forum, że jednego dnia Ci zabraknie, gdybyś chciał przeczytać wszystko, tak że wałkowanie tego od początku ,mija się z celem.
Użyj opcji,,szukaj,, wpisz branie, lub nadmierne zużycie oleju, i przyjemnej lektury.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2014, 19:02   #40
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: ubywa oleju z silnika możliwe przyczyny ?

Jeżeli nie ma żadnych wycieków, zimny silnik nie kopci na niebieskawo zaraz po uruchomieniu, to może przez pierścionki, jak mój ? Spróbuj na postoju potrzymać silnik na obrotach 5-6 tys. i niech ktoś popatrzy, co leci z wydechu.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.