Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2009, 09:29   #51
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: wtryskiwacze - skuteczna naprawa w garażu

Cytat:
Napisał m-cin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale to chyba nie jest common rail? Nie widzę kolektora?

Pozdrawiam
m-cin
A widzisz wtryskiwacze Common Rail Delphi?
http://kbtv.info/diesel/RENAULT-1.5DCI.jpg
http://kbtv.info/diesel/RENAULT-1.5-DCI.jpg
Masz i swoj "kolektor". Identyczny jak w fordzie.

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2009, 12:38   #52
ciborowski1
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0 TDCI-130
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie Odp: wtryskiwacze - skuteczna naprawa w garażu

Ja też zrobiłem próbę przelewową i wyszła kiepsko 100; 32;85;105 ml !!! Dziwi mnie tylko, że poza sławną sprężynka wyskakującą od roku ca raz na 2-3 miesiące innych objawów nie mam. Ayto jest dynamiczne pali zawsze od pierwszego dotyku także w zimę i przy tym nie kopci. Jedynie potrafi puścić dyma przy mocnym depnięciu w czasie jazdy.
Rozebrałem też zawór EGR było w nim straszne błoto.Wyczyściłem benzynką podłączyłem rurke podciśnienia lecz zawór na wolnych obrotach i na dużych ani drgnoł. Podłączyłem go do rury aluminiowej od spalin to zaczoł pulsować bez ładu i składu czy to na wolnych czy wysokich obrotach. Więc to chyba znak że jest uszkodzony.??? (na wolnych powinien być otwarty na wyższych obrotach powinien się zamykać) Wyciołem blaszkę i go zaślepiłem. Jazda próbna może trochę mniej dymu przy depnięciu ale objektywnie ciężko to przecież zmierzyć.
Poproszę więc o namiary na te zaworki przelewowe. Jaki jest koszt takiego zaworka?
Pozdrawiam
ciborowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 18:02   #53
karzuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2l TDCI automat
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: wtryskiwacze - skuteczna naprawa w garażu

Sprężynka jeżeli pali się na stałe sama nie gaśnie Trzeba skasować. tu jest problem bo do Mondeo TDCI nie podejdziesz z żadnym popularnym interfejsem tylko IDS WDS itp. Mało tego u mnie uszkodzenie wtryskiwacza było tak duże że nawet po skasowaniu i wpisaniu na nowo kodów wtryskiwaczy samochód pracował źle , szarpał, gasł itp . Dopiero po 10 minutach pracy na biegu jałowym i przejechaniu powoli 10km jest wszystko 100% OK
karzuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2009, 18:28   #54
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: wtryskiwacze - skuteczna naprawa w garażu

Jeśli stare wtryskiwacze były już zajechane to nowe bez kodowania na pewno będą lepiej pracowały. Natomiast lepiej było by je zakodować bo brak kodowania ma wpływ na żywotność wtryskiwaczy. Jak wymieniałem w swoim wtryskiwacze (zarówno w focusie jak i mondeo) to przed zakodowaniem auta paliły bez problemów ale kultura pracy była wyższa po wprowadzeniu dobrych kodów. Więc lepiej zrób to bo za kodowanie zapłacisz 150 zł i będziesz miał pewność, że za pół roku problem nie powróci.
Dość powiedzieć że przed kodowaniem w trasie minimum spalania jakie mogłem osiągnąć to było 5,3-5,5 litra na 100km (wg wskazania komputera) a pierwsza trasa po wymianie i zakodowaniu wtryskiwaczy (średnia prędkość ok. 80km/godz) wyszło spalanie 4,6. W zasadzie w normalnej jeździe taka różnica jest niezauważalna ale słyszę po silniku że chodzi bardziej równomiernie.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2009, 18:40   #55
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: wtryskiwacze - skuteczna naprawa w garażu

Cytat:
Napisał Boblo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie pamietam ile za samo kasowanie bo robili mi tam kilka rzeczy. Namiary podam Ci jutro bo musze je odgrzebać ( gdziś mam wizytówke ).
Na ul. Szarych Szeregów chyba nr 5 na Woli jest Firma ROSA (teren na którym są same warsztaty) tel. 0-22 631 78 41. Kasowanie błędów ok 80 zł a programowanie ok 150 zł. Najlepiej jest zadzwonić i się umówić na konkretną godzinę. Mają WDSa. Ja ostatnio kodowałem u nich wtryskiwacze i w WDSie kodowanie przebiega w ten sposób, że WDS pokazuje wtryskiwacze wg kolejności zapłonów ale opisane są jako cylindry tzn 1-3-4-2 cylinder i nie ma mowy o pomyłce. Piszę o tym dlatego bo już kilkukrotnie spotkałem się z wątpliwościami jak się wpisuje kody do komputera. A to jest pokazane łopatologicznie i nie sposób się pomylić. Jeśli ma się spisane kody do wpisania to cała operacja trwa 10 minut.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 11-10-2009 o 18:43
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2009, 19:59   #56
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: wtryskiwacze - skuteczna naprawa w garażu

Jedrekmak - a jak pisałem, że tryski bez kodowania są mniej żywotne to wszyscy na mnie skoczyli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak czy inaczej chcę je zakodować, ale piszę to ponieważ nie jest prawdą, że po zmianie nie można odpalić auta lub są błędy. Auto pracuje pięknie, ale i tak będę chciał kodować. Formidable nie działa u mnie więc zostaje jakiś zakład który może to zrobić.
Najbliższy pewny to serwis, ale oni nie zejdą niżej niż 80 Funtów + 15% VATu.

Formidable przy kodowaniu podaje wtryski do wpisania w kolejności zapłonu, ale warto o tym powiedzieć, bo można sie pomylic.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2009, 14:28   #57
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: wtryskiwacze - skuteczna naprawa w garażu

No to teraz napiszę bardzo ciekawą rzecz. Otóż wymieniłem w jednym wtryskiwaczu końcówkę/rozpylacz i zaworek. Na starym kodzie po wymianie tych elementów przelewy były w granicach 45-50 ml. Potem oddałem wtryskiwacz do sprawdzenia i nadania nowego kodu. Po tej czynności i zamontowaniu wtryskiwacza oraz wpisaniu do komputera nowego kodu, przelew na tym wtryskiwaczu jest w normie (ok. 20 ml). Wnioskuję, że jednak nadawanie nowych kodów jest potrzebne. Postaram się zrobić taki sam test na wtryskiwaczu w którym nic nie zostało zmienione, tylko dokładnie wyczyszczone. Wydaje mi się że zmieniły się po prostu parametry pracy układu elektrycznego tego wtryskiwacza i stąd te różnice.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2009, 18:48   #58
karzuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2l TDCI automat
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: wtryskiwacze - skuteczna naprawa w garażu

W sumie nie wiadomo czy zadziałała samoadaptacja czy tez nadanie nowych kodów.
Czy możesz po kolejnej regeneracji zrobić test po przejechaniu np 50 km a potem kolejny po wpisaniu nowo nadanych kodów i przejechaniu kolejnych 50km ?
Swoją drogą ciekawe jakie parametry opisują poszczególne człony kodu wtryskiwacza.
karzuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2009, 19:19   #59
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: wtryskiwacze - skuteczna naprawa w garażu

czasy otwarcia i dawki dla wtrysków, przedwtrysków, jakieś dawki dla poszczególnych ciśnień od chyba 250 aż do 1600 barów. Widziałem tą rozpiskę ale zapamiętać wszystkie dane nie sposób.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2009, 19:24   #60
karzuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2l TDCI automat
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: wtryskiwacze - skuteczna naprawa w garażu

Czasy otwarcia, cisnienie zależą raczej od ECU a nie wtryskiwacza
karzuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.