Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2011, 11:26   #31
Siwyxxx
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2010
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 PB 150km
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: Jak hamuje MK3???

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tu jest mowa o przetoczeniu tarcz hamulcowych, w samochodzie, ktore moze osiagac duze predkosci i troche wazy.
odpowiadajac na twoje pytanie - tak znam: jest to kazdy element mechaniczny, ktory jest zurzyty.
w kazdym samochodzie dwoma najwazniejszymi ukladami sa: uklad hamulcowy i kierowniczy.

z ASO to sobie daj spokoj, bo to glownie partacze (wlasne doswiadczenie z nimi).
co jak co ale na element bezpieczenstwa jakim sa hamulce to powinno byc stac, a jak nie ma kasy, to niech nie jezdzi do czasu, az odlozy na nowe - nikt nie powiedzial ze maja byc orginalne ale nowe lub uzywane ale o dopuszczalnej minimalnej grubosci.
wiesz co moze sie stac jak tarcza jest zbyt cienka?

Nie do końca mnie zrozumiałeś. Każda część mechaniczna naszych samochodów powinna być (gdy jest zużyta,bądź jej stan jest fatalny) wymieniona na nową oryginalną z ASO ponieważ tylko oryginalne części dają nam 100% pewność ,że autko jest eksploatowane zgodnie z założeniem producenta. Doskonale natomiast wiemy,że nie stać nas na nowe ,często bardzo drogie części i chwytamy się zamienników. Stąd moje założenie ,że przetoczenie tarcz jest rzeczą naturalną a nie niedbałością o auto. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku- jeżeli tarcze są zajechane poniżej tych kilku mm, to należy je wymienić. To oczywistość.

Siwyxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 12:37   #32
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Jak hamuje MK3???

W Mondeo MkIII z hamowaniem jest inaczej niż w większości aut. Jeżeli chcemy nim gwałtownie i szybko zahamować to wciskamy b. mocno pedał (przepraszam za brzydkie słowo) hamulca, natomiast jeżeli chcemy tylko zwolnić to wciskamy lekko. W początkowym okresie użytkowania Mondka drażniło mnie to gdyż w poprzednim aucie (Megane) przy lekkim wciśnięciu auto mocno hamowało. Ale teraz po 2,5 roku użytkowania Mondeo przyzwyczaiłem się i widzę zalety takiej charakterystyki hamulców.
__________________
FORD MONDEO Mk4

Ostatnio edytowane przez ethernal ; 16-06-2011 o 14:56
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 13:53   #33
Dawid849
ford::advanced
 
Avatar Dawid849
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 15-09-2007
Skąd: Głogów
Model: S-Max
Silnik: TDCI 2.0 140km Power Shift
Rocznik: 2012
Postów: 398
Domyślnie Odp: Jak hamuje MK3???

Inaczej mówiąc mondeo ma po prostu bardziej komfortowe hamulce a nie takie ze hamulec a pasażerowie latają po samochodzie obijając się jeden o drugiego. Ale jak jest potrzeba mocnego hamowania to spisują się bardzo dobrze
__________________
Były: Vectra A 90r 115km, Mondeo mk II 99r 90km. Mondeo mk III 03r 115km , Fiat Stilo 06r 120km, Mondeo mkIV 2.0TDCI 140km
Jest: S-Max 2.0 TDCI 140km Power Shift 2012
Dawid849 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 15:20   #34
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Jak hamuje MK3???

mondeo ma system awaryjnego wspomagania hamowania. niestety nie wszystkie egzemplarze (nawet te z 2006 roku). jak on działa niestety nie wiem ale jest to wykazane jak się rozkodowuje vin

ja mam i nie narzekam na hamulce. poza tym każda marka robi je po swojemu i ich charakterystyka może być różna a liczy się tylko droga hamowania

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 16-06-2011 o 15:26
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 18:30   #35
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Jak hamuje MK3???

A to ten system nie był standardem wraz z ABSem?

Co prawda mój VIN został rozkodowany na forum, ale akurat na sekcję związaną z ABSem nie patrzyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 19:09   #36
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Jak hamuje MK3???

no nie był
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 22:08   #37
rotor
ford::average
 
Avatar rotor
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-11-2010
Skąd: Warszawa/Sokółka
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Jak hamuje MK3???

Wspomaganie awaryjnego hamowania (BAS) oznacza, że kiedy gwałtownie naciskamy pedał hamulca, układ przygotowuje się natychmiast na pełne hamowanie. Chodzi o to, by wyeliminować sytuację, kiedy pojawia się zagrożenie, kierowca nagle puszcza i naciska na hamulec... zbyt słabo. Wtedy właśnie działa ten system - 'dociska hamulce za kierowcę'.
W niektórych markach wystarczy samo gwałtowne kopnięcie w pedał, w innych brane jest również pod uwagę gwałtowne zdjęcie nogi z pedału przyspieszenia i naciśnięcie hamulca.
Tyle teorii.

W moim odczuciu Mondolot ma bardzo dobre hamulce.
Wracając z Kryspinowa miałem wątpliwą przyjemność poniekąd 'porównania' hamowania z Peugeotem 407 (też kombi). Wyprzedałem francuza (120-140km/h), kiedy z leśnej dróżki (w zasadzie to jakiś leśny dukt chyba był) zaczął wytaczać się traktor. Pełne hamowanie (przynajmniej u mnie) i widziałem jak w zwolnionym tempie wyprzedzana 407-ka zaczyna mnie 'wyprzedzać'. Ostatecznie zatrzymaliśmy się, jednak moje Mondeo jakieś 1,5-2 długości auta wcześniej niż Peugeot. Cały czas zakładam, że facio z Peugeota hamował tak jak ja - pedał do samego końca (inaczej to mógłbym chyba założyć, że facecik miał stalowe nerwy, jakiś dalmierz w oku i super precyzję operowania hamulcem).
rotor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 23:44   #38
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Jak hamuje MK3???

O, i taki "opis porównawczy" jak u rotora bardzo mi się podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW, z ciekawości sprawdziłem jeszcze raz, z VINu wynika, że mój Fordolot ma BAS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (auto jest z końca kwietnia 2003 roku). Producent to jakoś w opcji oferował, czy to zależało od poziomu wyposażenia? Albo, ostatnia możliwość, że jak to w Fordzie, składał auta z różnych "klocków" i nikt nie wie od czego to zależało? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 16-06-2011 o 23:49
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2011, 07:36   #39
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: Jak hamuje MK3???

ja tez jak sie przesiadlem z innego auta to mialem wrazenie ze mondek gorzej hamuje - ale teraz juz wiem ze to inteligentny uklad hamowania - np. w almerze tak bylo ze jak sie lekko nawet dotknelo hamulca to wszysy mieli glowe na szybie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tuaj jest zupelnie inaczej i bardziej z kulturka - potrzebujesz stanac w miejscu to cisniesz gwaltownie do spodu, dodatkowo tez trzeba wziac pod uwage jaka rozpedzona mase chcemy zatrzymac mondek to ponad 1,5 tony - wiec to nie sztuka porownywac

co do EBC to ja tez kupielm zestaw ale standard 2 lata temu i hamuje normalnie ale bez rewelacji, jeden z klockow sie zaczal odklejac i zuzyl sie przez to w calosci podczas gdy reszta ledwo do polowy doszla - obecnie zalozylem klocki brembo - zobaczymy
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2011, 18:05   #40
kiri
ford::average
 
Avatar kiri
 
Zarejestrowany: 03-09-2008
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 84
Domyślnie Odp: Jak hamuje MK3???

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW, z ciekawości sprawdziłem jeszcze raz, z VINu wynika, że mój Fordolot ma BAS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (auto jest z końca kwietnia 2003 roku). Producent to jakoś w opcji oferował, czy to zależało od poziomu wyposażenia? Albo, ostatnia możliwość, że jak to w Fordzie, składał auta z różnych "klocków" i nikt nie wie od czego to zależało? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
IPS - Inteligent Protection System. W skład wchodziło wspomaganie nagłego hamowania, wszystkie ESP/ASR/sraniewbanie itp. - głowy nie dam, ale pamiętam kilka Mondeo z naklejką "IPS" na tylnej szybie. Coś w stylu europejskich samochód z początku XXI wieku które chwaliły się na tylnych klapach nowoczesnym "16V" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kiri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.