Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2018, 14:54   #1
Janek.74
ford::amateur
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 18-12-2017
Skąd: Lesko
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Nowe nie od Dealera

takie pytanko, co koledzy sądzą o fabrycznie nowych autach, ale nie od dealerów np. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] albo [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

chodzi o konkretnie wymienione egzemplarze, bo niby wyraźnie tańsze, ale... czy aby tam nie ma coś czego trzeba się obawiać?

Janek.74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 19:38   #2
zaku75
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-06-2006
Skąd: Czeladż
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 64
Domyślnie Odp: Nowe nie od Dealera

Ja tak kupowałem w 2012r fiestę dla żony. Auta były wystawione różnych marek i niby tańsze niż w salonie dlaczego nie mam pojęcia, natomiast odbieraliśmy juz w salonie forda w Katowicach konkretnie to auto co oglądaliśmy, znajomi też tam kupili ale renówke Clio i podobna sytuacja odbiór w salonie
zaku75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 19:39   #3
Zuraw
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2008
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: Nowe nie od Dealera

To są oferty z kredytem lub leasingiem - nie da kupić sie za gotówke w tej cenie. To znaczy tak jest w przypadku "superauto". Nie wiem jak w przypadku tej drugiej.
Zuraw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 20:59   #4
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Nowe nie od Dealera

Kupiłem Ducato za pośrednictwem SuperAuto24 rok temu.
Cena owszem była najniższa w porównaniu z samochodami znalezionymi przeze mnie.
Nawet zarejestrowali mi auto w moim powiecie bez żadnych problemów. Wtedy bardzo zależało mi na czasie i mi pomogli. Mam jednak małe zastrzeżenia, bo wyposażenie samochodu nie zgadzało się ze specyfikacją zamówienia w dwóch punktach.
1. Brak szyby w ścianie grodziowej,
2. Niedomówienie co do halogenów (nie wiem czy mam rację, dealer mówił że nie), w specyfikacji: światła halogenowe, w rzeczywistości to po prostu zwykłe światła z żarówkami H7, a ja myślałem o przednich przeciwmgielnych.
Generalnie pisałem i dzwoniłem do nich i do dealera, proponowałem żeby dali mi "przednie chlapacze przeciwbłotne" za tą szybę - dostałem gumowe dywaniki do kabiny. Co do przeciwmgielnych... cisza.
Pamiętaj, że jak podpiszesz umowę i zamówisz oraz wpłacisz zaliczkę, to nie możesz bezkarnie się wycofać. Nie jestem pewien, ale przed podpisaniem umowy chyba nie dowiesz się gdzie stoi "twój" samochód. Dlatego tak istotna jest specyfikacja wyposażenia samochodu. Dopytuj o wszystko i wszystko miej na umowie. Najlepiej jedź i oglądaj zaproponowane auto, jeżeli to możliwe. Ja swojego nie oglądałem przed zakupem, kupowałem Ducato już kolejny raz i byłem przekonany że nic mnie nie zaskoczy. Choć nie ukrywam, że nie spodziewałbym się by w XXI wieku gumowe dywaniki były dodatkowym wyposażeniem. :-)
p.s.
Przy odbiorze samochodu pytałem sprzedawcy jak to możliwe, że kupuje samochód w super cenie, a jeszcze pośrednikowi muszą coś odpalić. Dlaczego nie wystawiają samochodu np. w necie w dobrej cenie, bo szukałem 2 tygodnie i nic od nich nie widziałem. Odpowiedź sprzedawcy: "mamy pewien pakiet ilościowy na portalu i nie mieszczą się nam wszystkie oferty".
No cóż taka polityka...
Dwa miesiące temu kupowałem kolejnego Fiata, przeglądałem oferty w necie. Ceny +- podobne wszędzie. Dzwonię do "mojego sprzedawcy" z przed roku, przypominam o chlapaczach i szybie w ścianie grodziowej... oczywiście, że mnie pamięta i zaprasza. Cena na nowy samochód super, parę dodatków w cenie. Jestem zadowolony, pośrednik okazał się zbędny.
Mam wrażenie, że ów pośrednik ma dostęp do bazy co jest dostępne "na stocku" i wyszukuje pod klienta.
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 21:41   #5
janbra
ford::advanced
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 27-04-2008
Skąd: Śląsk
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI - 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 241
Domyślnie Odp: Nowe nie od Dealera

Napisz do ludzi z forum, też pomagają załatwić nowe auta z dobrymi rabatami.
__________________
janbra
janbra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 06:58   #6
Janek.74
ford::amateur
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 18-12-2017
Skąd: Lesko
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nowe nie od Dealera

Troche nie doczytalem, bo to oferta dla firmy, ake już mi w fordzie mowili, ze to nie problem bo mi dadza "na rolnika" ;-)
Auta mają niby dostepne od reki, wiec chyba bede dzwonil.

btw
szczerze mowiąc, to balem sie, że to jakieś wybrakówki

Ostatnio edytowane przez Janek.74 ; 22-02-2018 o 07:26
Janek.74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 07:45   #7
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Nowe nie od Dealera

Cytat:
Napisał Janek.74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Górnośląskie Centrum Motoryzacji S.C.
też korzystałem u mnie w firmie z ich pośrednictwa. Wszystko było w porządku - sprawnie, szybko i bez problemów. Jedyny minus to oczekiwanie na zwrot zaliczki; prawie półtora miesiąca.
Od samego początku wiedziałem u którego dealera stoją samochody, mogłem pojechać i sprawdzić osobiście. Kupowaliśmy jednocześnie dwie Insignie.
Z informacji które otrzymałem to oni współpracują z dealerami i pomagają im sprzedawać samochody stockowe. Przez zobowiązanie do sprzedażny jakiś konkretnych ilości uzyskują dodatkowe rabaty. Nie mniej można je również samemu załatwić choć nie do końca jest tak prosto jak przy współpracy z pośrednikiem.

Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Choć nie ukrywam, że nie spodziewałbym się by w XXI wieku gumowe dywaniki były dodatkowym wyposażeniem. :-)
i to już chyba raczej standard się zrobił.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 15:18   #8
Janek.74
ford::amateur
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 18-12-2017
Skąd: Lesko
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nowe nie od Dealera

WOW Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SuperAuto- pozycja nieaktualna, aczkolwiek mają inny Sync Edition, tyle że wyraźnie droższy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GCM - nie doczytałem, że zdjęcie poglądowe, a w ofercie Sync Edition, z resztą nieaktualna poza tym lepszą ofertę znalazłem w Lublinie, ale jeszcze poszukam, bo ślubnej podoba się również sedan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki za rozwianie obaw co do tych sprzedawców.
PS
mysle, że budżet 70 koła pozwoli ostatecznie coś tam znaleźć.
Janek.74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 21:12   #9
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Nowe nie od Dealera

Jak nie masz wielkiego ciśnienia, to może się okazać, że sam wynegocjujesz najlepszą cenę.
p.s.
Byłem dziś w salonie Fiata na przeglądzie z Fiorino, wszedłem przypadkowo na "mojego sprzedawcę" i pytam czy mają dostępne Ducato a on, że nie i termin odbioru na lipiec. O co chodzi?
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2018, 07:06   #10
Janek.74
ford::amateur
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 18-12-2017
Skąd: Lesko
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nowe nie od Dealera

witam, odświeżam, bo wynegosjwałem bardzo korzystne (chyba) warunki, ale...
mam pytanie, czy ja mam coś w oczach nie tak, czy w tych dwóch egzemplarzach są takie różne szpary (bagażnik) ?!
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
no chyba, że ten srebrny ma niedomkniety bagaznik, to przepraszam!
Janek.74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.