Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Sierra
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2014, 14:47   #11
olsztynek
ford::amateur
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 25-01-2014
Skąd: olsztynek
Model: sierra
Silnik: 2.0 dohc efi
Rocznik: 1992
Postów: 9
Domyślnie Odp: awaria silnika brak iskry

SIEMKA kolego dziś wyjełem moduł zapłonu i był z tyłu zarosnienty sniedzią aż grubo powiedz mi czy on bierze mase z budy

olsztynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 15:32   #12
olsztynek
ford::amateur
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 25-01-2014
Skąd: olsztynek
Model: sierra
Silnik: 2.0 dohc efi
Rocznik: 1992
Postów: 9
Domyślnie Odp: awaria silnika brak iskry

KOLEGO mitaro dziś zczytałem kody błedów 22-24 -21 ale nie wiem o co chodzi z tym 21 nie wiem za co sie zabrac mam przy zaplonie poczyszczone wszystko moze jakaś podpowieć
olsztynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 07:40   #13
Mitaro
ford::advanced
 
Avatar Mitaro
 
Zarejestrowany: 11-08-2007
Skąd: Kielce
Model: Sierra
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1990
Postów: 234
Domyślnie Odp: awaria silnika brak iskry

Czyli nadal nie ma iskry? Wyciągnąłeś przewód WN z pierwszego cylindra, wdetkałeś jakąś starą świece w przewód i dotknąłeś gdzieś do silnika tak żeby była masa, ktoś pokręcił na rozrusznika a tu martwota, nima iskry. Tak?
Podejrzewam że pada czujnik Halla albo jakiś moduł z nim związany. Ja już nie pamiętam dokładnie jak to było w zwykłym 2.0 DOHC 8v i tylko podpieram się tym schematem co ci wysłałem.
Postaram ci się wytłumaczyć czym jest czujnik Halla. Dawniej w samochodach z zapłonem czysto mechanicznym znajdował się rozdzielacz, czyli toto co wystaje z pokrywy zaworów przyczepione do ssącego wałka rozrządu w twoim samochodzie, oraz musiał się też znajdować przerywacz. Przerywać np. w maluchu to było takie zwykłe kowadełko, które uderzało w taką "blaszkę". Kiedy właśnie było to uderzenie, czyli styk, wtedy następował przeskok iskry, a ta iskrę prowadził już rozdzielacz na dany cylinder. I to było dobre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale upierdliwe, bo trzeba było to synchronizować, podkręcać to kowadełko żeby był dobry styk, czyścić i takie tam pir...le z tym było. Więc jakiś mądry człowiek zastąpił to kowadełko, czujnikiem magnetyczno-elektrycznym. Najczęściej odbywa się to tak, że na części obrotowej ośki palca rozdzielacza są jakieś nacięcia, czujnik w chwili nacięcia gubi sygnał i wtedy jakiś moduł zapłonowy wie że trzeba posłać impuls z cewki. No tak to mniej więcej działa.
Teraz musisz sprawdzić, czy nie ugnił jakiś przewód od czujnika Halla. Trzeba sprawdzić przewody właśnie w tym obwodzie. Ewentualnie sam czujnik już pada i trzeba go wymienić, albo moduł zapłonowy umarł. Lub też ugiło coś co dostarcza zasilanie do modułu zapłonowego i dlatego umarł.
Więcej informacji odnośnie napięć, które mają się znajdować na danym przewodzie, znajdziesz w dobrej auto-dacie. Musisz to sobie z skądś pocisnąć na necie. Ja akurat nie ma tego, ja najczęściej borykam się z problemami jak obrócona panewka od upalania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tam schematy elektryczne mi nie pomagają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mitaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 17:46   #14
olsztynek
ford::amateur
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 25-01-2014
Skąd: olsztynek
Model: sierra
Silnik: 2.0 dohc efi
Rocznik: 1992
Postów: 9
Domyślnie Odp: awaria silnika brak iskry

kolego czujnik hala załozyłem nowy cewkę zalozyłem z golfa 2 jeżdzilem
4 dni to samo za czela szarpac przerywać z gasla pużniej palila na 30 sekund i gasla. w czoraj zapalilem ja chodzila jakieś pul godziny i zaczołem jej robić test pokazala kod22-24-21 zaczela na właczonym zaplonie mieć iskre w kopulce co to moze powodować ta iske w kopułce
olsztynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.