Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|świętokrzyska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2014, 18:59   #1
focus|ed
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-11-2012
Skąd: kielce
Model: focus mk2 fl
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 1
Arrow piaskowanie/ malowanie stalówek - Kielce

Witam! Chciałem zapytać Was o wulkanizatora lub zakład który posiada sprzęt do piaskowania/ malowania felg. Dziś pytałem na ul. Mielczarskiego ... termin realizacji na koniec listopada, do tego czasu już pewnie sypnie więc chciałem to załatwić wcześniej.

focus|ed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2014, 15:56   #2
Mitaro
ford::advanced
 
Avatar Mitaro
 
Zarejestrowany: 11-08-2007
Skąd: Kielce
Model: Sierra
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1990
Postów: 234
Domyślnie Odp: piaskowanie/ malowanie stalówek - Kielce

Teraz jest ciężko, jak wiadomo sezon na zmienianie opon w pełni. Każdy ma zap... Sam miałem ten problem z felgami teściowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rdza taka na obręczach że już pasta nie chciała uszczelniać opony. Sam zbudowałem kabinę i chińską piaskarka syfonową zmordowałem te felgi. Jednak nie mam za bardzo możliwości malowania i muszę użyczać garażu u mojego dobrego kumpla. Do malowania jednak przydałoby się miejsce w którym panuje 15stopni ciepła a nie jak obecna temperatura na zewnątrz.
Może podejmę temat na poważnie i w następnym roku będzie mnie można atakować w takich sprawach. Możliwe że będę piaskował i malował części zwieszenia oraz zaciski hamulcowe. Na razie muszę zorganizować sobie miejsce i narzędzia aby móc takie rzeczy robić.
Zadzwoń pod ten numer 880430733. Gość zajmuje się piaskowaniem ale nie wiem czy maluje.
Mitaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2014, 19:54   #3
focus|ed
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-11-2012
Skąd: kielce
Model: focus mk2 fl
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: piaskowanie/ malowanie stalówek - Kielce

dzięki za info i kilka słów w temacie...
sprawę dziś dopiąłem do końca w serwisie Kijanka, 200 zł piaskowanie+malowanie (utwardzanie powłoki w piecu, itd.) Jeśli zawiezie się felgi do godziny 8-9 to odbiór tego samego dnia bo robią to u siebie, nie zlecają innym firmom, ale faktycznie, teraz w sezonie straszne tam kolejki jeśli chodzi o zmianę opon.... będąc tam po 8 rano już czekało ok. 10 osób żeby tylko się zapisać na wymianę, bądź zostawić auto, to samo jest od godziny 16 do zamknięcia - w recepcji usłyszałem ze luźniej jest w godzinach południowych...
focus|ed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 20:03   #4
Mitaro
ford::advanced
 
Avatar Mitaro
 
Zarejestrowany: 11-08-2007
Skąd: Kielce
Model: Sierra
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1990
Postów: 234
Domyślnie Odp: piaskowanie/ malowanie stalówek - Kielce

No to powiem że szacun dla gościa że robi za 200zł. Zrobiłem felgi teściowej na odwal, bo już same koszta wyszły mnie ponad 100zł. A robię u siebie, więc facet jest bezkonkurencyjny, bo mi by się za 80zł nie chciało piaskować i malować.
Takie syfy regenerowałem.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu widać na zdjęciu jak lewa dolna felga wyglądała przed piaskowaniem, prawa dolna jest do połowy wypiaskowana a reszta już jest po zabiegu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak wyglądały od wewnętrznej strony. U góry po piaskowaniu, a na dole wiadomo, syfy.

A po malowaniu wyszło tak.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie bawiłem się w szpachlowanie wżerów, bo była by to lekka przesada aby wkładać w ten złom tyle pracy. Podkład dany reaktywny i tylko jedna warstwa ftalówki, bo już za duże koszta.
Mitaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.