Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Sierra
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2015, 16:02   #1
Dawid199423
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 30-03-2015
Skąd: Hajnówka
Model: Sierra
Silnik: 2.0 Dohc
Rocznik: 1990
Postów: 2
Domyślnie Swap silnika z 2.0 dohc 8v na 2.3 16v

Witam mam forda sierre z silnikiem 2.0 dohc i planuje zmienić go na 2.3 16v z scorpio mkII, i tu pojawia się moje pytanie czy ktoś robił coś podobnego, jak jest z elektryka i ogólnie czy jest warto się w to bawić. Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Dawid199423 ; 30-03-2015 o 16:12
Dawid199423 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2015, 23:17   #2
Mitaro
ford::advanced
 
Avatar Mitaro
 
Zarejestrowany: 11-08-2007
Skąd: Kielce
Model: Sierra
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1990
Postów: 234
Domyślnie Odp: Swap silnika z 2.0 dohc 8v na 2.3 16v

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Proszę bardzo. Wrzuciłem 2.0 16v. Sam robiłem wiązkę. Najtrudniejszy SWAP do pokonania żeby to postawić na EEC5. Na sierrafanie do tej pory kiepsko sobie z tym radzą. Poczytaj na SF ilu już utopiło na tym SWAPie. Nikt nie potrafi przejść immo i podłączenia przekaźnika sterującego pompą paliwa żeby to miało ręce i nogi, i żeby cuda nie wychodziły z błędami po podłączeniu diagnostyki ODBII. Jeśli nie ogarniasz elektryki i elektroniki samochodowej i nie wiesz ja co działa, to zapomnij o tym SWAPie. Szukaj 2,9 24v ze starego skorka na kompie EEC4. Tam jest pińć kabli na krzyż żeby to odpalić.

A nawet jak by ci przyszło na myśl że przełożysz wiązkę ze skorka do sierrki to po pierwsze, skorki miały bardzo kiepskie jakościowo przewody i kable gniją, o czym możesz sobie tu poczytać na forum. Więc nie ma co przekładać. A po drugie to jak zdejmiesz kokpit i wyplączesz z tych wiązek samą wiązkę silnika to jesteś mistrzu i bije ci pokłony, bo wiązka łączy się w tylu miejscach przez różne kości że nie dasz rady i nie da się nawet tego zrobić po kolorach przewodów, bo po przejściu przez kość wychodzą inne kolory.
Temat jest jak najbardziej do ogarnięcia ale trza się znać. No i za daleko mieszkasz żebym mógł ci pomóc z tą rzeźbą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mitaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2015, 07:34   #3
J@nkes
ford::expert
 
Avatar J@nkes
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-01-2007
Skąd: Lublin
Model: Fiesta ST
Silnik: 2.0
Rocznik: "12
Postów: 2,296
Domyślnie Odp: Swap silnika z 2.0 dohc 8v na 2.3 16v

Mitaro, imo da sie obejsc w R4, a dwa to zawsze można posadzić wiazke z imo.

Kwestia odpowiedniego elektryka, a nie pana Kazia ze stodoły.

Mozna też odpalić ten silnik na kompie ze starego deohaca, a wystroić aby jezdził poprawnie na gazie. Nawet na rożzdzielaczu można go zrobic.

Włożyłem i odpaliłem 2.3 w Scorpio MKI,działało poprawnie na eec4 i eec5
J@nkes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2015, 07:57   #4
Mitaro
ford::advanced
 
Avatar Mitaro
 
Zarejestrowany: 11-08-2007
Skąd: Kielce
Model: Sierra
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1990
Postów: 234
Domyślnie Odp: Swap silnika z 2.0 dohc 8v na 2.3 16v

Żeby ten silnik chodził poprawnie trzeba go odpalić na EEC5. Chyba że się chce żeby paliwo leciało parami z wtrysków a nie pojedynczo, co na pewno wpłynie na osiągi (ale na przelotowym ładnie wali marchewy z wydechu). Immobilizera nie da się obejść, bo stanowi całość ze sterownikiem silnika. Trzeba dołożyć moduł zapłonowy, bo wiercenie w pokrywie dziury na aparat zapłonowy to rzeźba w kupie i nikt tego nie zrobi ładnie i poprawnie. Chyba że ładnie dorobi taka obudowę rozrządu gdzie wstawi uszczelniacz itd. Ja już przećwiczyłem wszystkie rozwiązania. I żeby to zrobić dobrze, poprawnie i estetycznie, to nie ma siły i trzeba samemu zrobić wiązkę. Chyba że ktoś tylko chce tylko odpalić silnik, żeby tylko pracował, to może tak robić. Ja podłączyłem wszystko oprócz oczywiście całego EGR i to wtedy zaczyna jeździć.
Oraz na EEC4 TPS ma inny sygnał, oraz jeszcze parę innych rzeczy się nie zgadza. Ja nawet odpaliłem ten silnik na sterowniku od mondeo mkI z silnika i wyszła kupa, bo nie chce to jeździć tak jak powinno i pali 16 na 100, bo wiele się różni na osprzęcie. Zeżarłem zęby na tym i nikt mi nie przekona że można to inaczej i lepiej zrobić niż ja to zrobiłem.
Mitaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2015, 12:41   #5
J@nkes
ford::expert
 
Avatar J@nkes
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-01-2007
Skąd: Lublin
Model: Fiesta ST
Silnik: 2.0
Rocznik: "12
Postów: 2,296
Domyślnie Odp: Swap silnika z 2.0 dohc 8v na 2.3 16v

Wszystko da sie zrobić, kwestia podejścia do sprawy, a najważniejsze budżetu jaki sie na to przeznaczy.
J@nkes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2015, 22:53   #6
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Swap silnika z 2.0 dohc 8v na 2.3 16v

a co za problem odpalić go w całości na wiązce ze scorpio z immo??
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2015, 07:32   #7
Mitaro
ford::advanced
 
Avatar Mitaro
 
Zarejestrowany: 11-08-2007
Skąd: Kielce
Model: Sierra
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1990
Postów: 234
Domyślnie Odp: Swap silnika z 2.0 dohc 8v na 2.3 16v

Powiem krótko. Jeśli ktoś przeszedł przez taki SWAP i po podłączeniu kompa diagnostycznego nie wyskakują mu żadne usterki jak.
-czujnik połażenia przepustnicy
-dwóch sond lambda
-sterowania wiatrakami
-czujnika położenia wałka rozrządu
-przepływomierza
-silniczka krokowego
-obwodu sterowania pompą paliwa
-zaworu dopalania par benzyny
-głównego zaworu EGR
-czujników temperatury
-oraz tego zaworu co steruje tą klapką w kolektorze ssącym za przepustnicami.
-podłączy immo i ładnie zaadoptuję pętle na stacyjce wraz z kluczykiem oraz ładnie wyprowadzi diodę sygnalizacyjną.
Nie mówię tu o podłączeniu EDIS-a 6, bo to musi być żeby to zagadało oraz ładnemu zaadoptowaniu obrotomierza na cyferblat albo od mondeo albo od skorka.
A dodatkowo trzeba dokonać modyfikacji układu chłodzącego bo inaczej wychodzą węże z pompy wody oraz z króćca termostatu. Mod kolektora wydechowego żeby pasował do dalszego wydechu w oryginale do sierrki. I zmęczy układ dolotu. Rozwiąże też problem z linką gazu. To wtedy pogadamy.

Na koniec powiem że ogólnie jest to upierdliwy bardzo swap, bo najgorsza jest właśnie wiązka. Dlatego możliwe że w tym roku muszę zainwestować z siebie i jechać na szkolenie odnośnie tego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tym samym zredukuję wiązkę o jakieś parę przewodów oraz pozbędę się immo. Jestem też pewien że będę mógł ładniej wysterować ten silnik, co na pewno wpłynie na jego osiągi. Dlatego na koniec powiem że, każdy kto chce swapować silniki do aut w których to owe silniki nie występowały, to nie ma sensu bawić się przekładanie wiązki dlatego jest to upierdliwe i czasochłonne. Ja siedziałem miesiąc czasu. Po zastosowaniu takiego sterownika silnika, odpalimy go w 2-3 dni tak żeby działał na surowo. Resztę trzeba dopieszczać.
Oraz można odpalić każdy silnik iskrowy, nawet V8 nie bawiąc się w EGRy, immobilizery i inne upierdliwe rzeczy.
Mitaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2015, 12:34   #8
wtomeks
Zablokowany
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Złotów
Model: Scorpio;Ka
Silnik: 2.0/1.3
Rocznik: 1994/2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Swap silnika z 2.0 dohc 8v na 2.3 16v

Mitaro dobrze wiesz że rzeźbiłeś tam mocno. Bierze się całość od 2.3, przekładasz wszystko i będzie banglać.
Tak samo z 2.0, Najlepiej mieć całego dawcę i poprzekładać wszystko sensownie.

Ostatnio edytowane przez wtomeks ; 05-04-2015 o 12:37
wtomeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2015, 15:26   #9
J@nkes
ford::expert
 
Avatar J@nkes
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-01-2007
Skąd: Lublin
Model: Fiesta ST
Silnik: 2.0
Rocznik: "12
Postów: 2,296
Domyślnie Odp: Swap silnika z 2.0 dohc 8v na 2.3 16v

Ale nawet jak wezmiesz wszystko to nie wlozysz tak plug and play do sierry, tez potrzebujesz dobrego elektryka.
Zrobilem dwa razy taki swap i nie wywala zadnych bledow.
J@nkes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2015, 16:34   #10
Mitaro
ford::advanced
 
Avatar Mitaro
 
Zarejestrowany: 11-08-2007
Skąd: Kielce
Model: Sierra
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1990
Postów: 234
Domyślnie Odp: Swap silnika z 2.0 dohc 8v na 2.3 16v

Wtomeks, wejdź na mój profil i obczaj że mam takie skorpio w stajni, jedzące. Bez tego auta nie pokonałbym podłączenia immo oraz innych problemów. Wszystko porobiłem najlepiej jak umiałem. Przewody są uporządkowane, poopisywane, ometkowane co do czego. Oraz naszkicowałem swój diagram połączeń, bo jak bym miał sprzedawać ten wóz, to nikt nie będzie wiedział o co chodzi jak coś padnie. Wiązka pod maską również idzie w peszlach i jest uporządkowana. Żeby tak każdy elektryk robił jak ja to można mu dać auto do roboty. Wątpię że ktoś tak to porządnie zrobi.
Mitaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.