Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-05-2010, 19:14   #1
Nemrak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-05-2010
Model: Mondeo MKt1
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 1996
Postów: 2
Domyślnie Pękniety pierścień czy zawór - Mondeo MKt1

Witam.
Po uważnym przeanalizowaniu wszystkich tematów dotyczących problemów z silnikiem MKT1 postanowiłem założyć nowy wątek dotyczący mojego problemu z silnikiem mojego Mondeo 1.6 16V benzyna rok. 1996 przebieg powiedzmy że 30 tys. już dawno za nim.
A wiec z mojego silnika wycieka olej do filtra powietrza przewodem jak na załączonym zdjęciu z stamtąd kapie on na obudowę przekładni. dodatkowo tym przewodem wydostają się również spaliny (widać dymek) silnik się przegrzewa do tego stopnia ze po zapaleniu silnika,sam bez żadnego obciążenia na gazie potrafi się zagrzać do literki "L" w rekordowym tempie - oczywiste się chłodzi. Podejrzewam ze w wyniku przegrzania silnika pękł w nim jeden pierścień lub jeden zawór stad ten wyciek. Sprawdziłem świece wszystkie są ok. pali na 4 cylindry. Po sprawdzeniu ciśnienia na świecach okazało się ze na 1 świecy kompresja wynosi 3 a na pozostałych trzech po 11 jednostek (nie pamiętam dokładnie ale proporcje są słuszne) Ze strony 1 świecy słychać klekotanie. Dodam ze tempomat jest sprawny. Samochód pali tak jak od nowości za 1 razem.
Moje pytanie jest takie: Czy moja diagnoza jest słuszna? Co mogło się stać z silnikiem? ile wynosiłyby ewentualne koszy naprawy? Ewentualnie ile mógłbym sobie życzyć zł. za ten samochód.

W załączniku zdjęcia.

Z góry dziękuje za pomoc i czekam na wasze opinie.
Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Przewod.jpg (93.0 KB, 67 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg SNC00125.jpg (88.3 KB, 69 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez Nemrak ; 10-05-2010 o 19:21
Nemrak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2010, 21:41   #2
jasiuprezes1
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Skąd: madryt
Model: ford focus
Silnik: tddi
Rocznik: 2002
Postów: 111
Domyślnie Odp: Pękniety pierścień czy zawór - Mondeo MKt1

cześć.ja uważam że pękły pierścienie i silnik dostaje przedmuchów i wypycha olej prez tą rurke do filtra.
jasiuprezes1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2010, 22:01   #3
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Pękniety pierścień czy zawór - Mondeo MKt1

Pierścienie są trzy i wszystkie na raz nie pękną.Spróbuj nalać odrobinę oleju do cylindra(przez otwór świecy) i sprawdź ponownie ciśnienie.Jeżeli będzie poprawa to znaczy że pierścienie,jeżeli nie to zawór.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 07:11   #4
Liroy
ford::beginner
 
Avatar Liroy
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 17-02-2009
Skąd: DGL
Model: Mondeo GLX
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 1995
Postów: 26
Domyślnie Odp: Pękniety pierścień czy zawór - Mondeo MKt1

Hej, miałem podobny problem tylko że w moim przypadku był to jeden pierścień - olejowy, koszt naprawy to jakies 500zł ale robiłem wszystko sam, niestety. Zrób jak kolega wyżej napisał, zmierz ciśnienie z olejem w cylindrze i wszystko będzie jasne.
__________________
Ja się nie ścigam, więc nikt mnie nie dogoni.
Liroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 16:01   #5
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Pękniety pierścień czy zawór - Mondeo MKt1

Uszkodzenie zaworu nie powodowałoby wydmuchiwania oleju przed odmę do filtra, więc jest to najprawdopodobniej wina pierścieni.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 20:37   #6
Nemrak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-05-2010
Model: Mondeo MKt1
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 1996
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pękniety pierścień czy zawór - Mondeo MKt1

Witam.
Odrazu chciałbym podziękować za pomoc.
Też skłaniam się do tego ze jest to wina pękniętego pierścienia. Sprawdzę jeszcze raz ciśnienie tak jak napisał "Uro2" żeby się upewnić. Wtedy zdecyduje czy poszukać dobrego taniego fachowca czy zastanowić się nad sprzedażą autaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wszystko zależy od wysokości kosztów naprawy, jeżeli się okaże ze koszty naprawy wyniosą dużo więcej niż 500 zł a z tego co zdarzyłem się zorientować to może być nawet 1600 zł. wtedy zastanowię się nad sprzedażą auta.W tym stanie gdybym chciał go sprzedać w ogłoszeniu musiał bym napisać ze jest uszkodzony silnik a wtedy cena drastycznie by spadła.
Mam też pytanie do kolegi "Liroy" odnośnie naprawy napisałeś ze naprawiłeś go sam (niestety) rozumiem ze zrobiłeś to we własnym zakresie w "garażu" w jaki sposób z czego korzystałeś? Jak wymieniłeś pierścień , co później? Na internecie można znaleźć książki na których podstawie teoretycznie można samemu pokusić się o naprawę auta.
Ale nie ma jak rada dobrego fachowca z doświadczeniem.
Nemrak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 22:24   #7
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Pękniety pierścień czy zawór - Mondeo MKt1

Żeby zrobić to samemu potrzeba dużo wiedzy i trochę praktyki.Od góry do zwalenia pokrywa zaworów,rozrząd głowica.Od dołu micha olejowa,trzeba odkręcić i wypchnąć do góry tłok.Samo założenie pierścienia nie jest trudne.Do włożenia tłoka z powrotem potrzebna jest opaska z blachy(do wykonania we własnym zakresie).Po złożeniu do kupy: regulacja zaworów,ustawienie rozrządu.To tak z grubsza.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2010, 08:53   #8
Nowak1410
ford::average
 
Avatar Nowak1410
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Model: MONDEO mk1
Silnik: 1.8 ZETEC + LPG. AUTOMAT
Rocznik: 1995
Postów: 85
Domyślnie Odp: Pękniety pierścień czy zawór - Mondeo MKt1

Kolego. Wszyscy piszą o pierścieniach. Niekoniecznie to jest przyczyną. Olej do filtra powietrza wchodzi przez odmę? czy przez przepustnicę? Jeśli przez przepustnicę, to mogą być uszczelniacze zaworów i nieszczelny zawór/zawory. Miałem to u siebie i objawy takie jak opisujesz. Okazało się, że uszczelniacze były do wymiany i aż 10 zaworów.
Nowak1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2010, 09:33   #9
Labobas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 16V LPG
Rocznik: 1998
Postów: 234
Domyślnie Odp: Pękniety pierścień czy zawór - Mondeo MKt1

Cytat:
Napisał Nowak1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego. Wszyscy piszą o pierścieniach. Niekoniecznie to jest przyczyną. Olej do filtra powietrza wchodzi przez odmę? czy przez przepustnicę? Jeśli przez przepustnicę, to mogą być uszczelniacze zaworów i nieszczelny zawór/zawory. Miałem to u siebie i objawy takie jak opisujesz. Okazało się, że uszczelniacze były do wymiany i aż 10 zaworów.
Łatwo to sprawdzic.Niech wywali gabke z obudowy,tam przy tej rurce i wlozy nowa.Pojezdzi jeden dzien i juz bedzie wiadomo.Jezeli owa rurka leca spaliny to....odpowiedz prosta.Jedynym miarodajnym sposobem jest proba olejowa na tym jednym padnietym cylindrze.
Labobas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.