Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-08-2007, 07:16   #11
Maxisus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-07-2007
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie

Antenę można już kupić za 50 PLN, ale nie wypowiadam się co do jej jakości.
U mnie to ogrzewanie szyby chyba jednak trochę przeszkadza, długo szuka sygnału, potrafi zgubić się po skręcie w mniejszą uliczkę.... Model to Acer N35 - czyli prehistoryk, :fcp4

__________________
Pozdrawiam,
Maxisus
Maxisus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2007, 20:32   #12
moll47u
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Model: Mondeo MKIII
Silnik: TDCI 2.0 130ps
Rocznik: 2003
Postów: 27
Domyślnie

Ja mam MIO 201A z wychylaną anteną i podgrzewaną szybę. Palm ma SIRFStara III i jednak szkodzi mu ta szyba. Widzi mniej satelitów i potrafi się gubić. Bardzo długo trwa rozruch i "sfiksowanie". Wcześniej w Golfie nawigacja działała idealnie. Zastanawiam się na dokupieniem anteny do telefonu i do gps'a - ale chyba muszą być 2 oddzielne i gdzie to po montować?
Będę zmieniać mocowanie do telefonu (Nokia E50) i nowe ma wyjście antenowe.
Może ktoś poleci gdzie to wszystkie anteny samodzielnie upakować?
moll47u jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2007, 09:15   #13
bociek
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał ak15
Używam modułu GPS Nokii typ LD-3W i mogę go wrzucić do kieszeni bocznych drzwi lub trzymać w saszetce a on dalej działa więc taki drobiazg jak ogrzewana szyba nie jest dla niego przeszkodą
Różne są odczucia użytkowników. Co prawda jestem posiadaczem Fusiona ( mniejsza i bardziej pionowa szyba) . Po 1 dniu testowania zestawu PocketPc Hp 2210 z odbiornikiem Nokii LD-3W oddałem odbiornik do sklepu. Sprzęt okazał się mało przydatny w mieście, w blokowisku gubił czesto sygnał, w centrum dopiero po przejechaniu skrzyżowania dowiadywałem się gdzie należało skręcić. W sklepie usłyszałem ze zaden odbiornik (nawet z najnowszym chipsetem, i wewnętrzną anteną ceramiczną nie rozwiąże sprawy. Jest to bolączka wszystkich Fordówz metalizowaną szybą. Jedynie co pozostało to kupienie odbiornika z mozliwoscią podłączenia zewnętrznej anteny. :fcp25
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2007, 22:02   #14
mcmacpl
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Wrocław
Postów: 121
Domyślnie

Cytat:
Napisał bociek
W sklepie usłyszałem ze zaden odbiornik (nawet z najnowszym chipsetem, i wewnętrzną anteną ceramiczną nie rozwiąże sprawy. Jest to bolączka wszystkich Fordówz metalizowaną szybą.
E tam. Ja mam mio c520 i nie mam żadnych problemów. Łapie i trzyma dobrze w mieście, na wsi, na autostradzie, w lesie. Poprzednio używałem odbiornika bluetooth navibe (też na sirfIII) i działał wyśmienicie leżąc w schowku pasażera pod przednią szybą. Szyba oczywiście ogrzewana.

Ty testowałeś Nokię - ona nie ma sirfIII (o ile pamiętam). To wiele wyjaśnia. A w sklepie, sprzedawcy, to nie sądzisz chyba że mają jakieś pojęcie o sprzęcie który sprzedają?
mcmacpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2007, 19:20   #15
emano
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-09-2007
Skąd: Y Felinheli
Postów: 38
Domyślnie

u mnie nie ma żadnych problemów sygnał zawsze ściąga podobnie jak w moim poprzednim aucie a nawi to TOMTOM 910i.Pozdrawiam :fcp14
teraz to już tomtom 920 :fcp26
__________________
Zabawne jak malo wazna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyzke, a jak niesamowicie niezbedna dla ludzkoci, gdy prosisz o urlop!
emano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2007, 11:11   #16
ryswol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-07-2007
Skąd: Pomorskie
Model: mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 6
Domyślnie

Witam,
ja również uważam że to jest mit, który należy obalić. Używam do nawigacji telefonu Siemens SXG 75 z wbudowanym GPS i wewnętrzną anteną. Nigdy nie miałem problemów z łącznąścią, używam aplikacji Nav4All i TrekBaddy.
Pozdrawiam
__________________
Mk II 1.8 TD Kombi - Ghia - Stardust Silver Metalik - Leather - R. 2000
ryswol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 09:15   #17
KORE
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-05-2010
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: nawigacja gps w mondku z ogrzewana przednia szyba

Witam

Może taki problem koledzy jest wam znany. Mam Mondeo z podgrzewaną szybą - używam Nokię 500 - działa poprawnie do czasu jak słońce nie nagrzeje szyby, wtedy sygnał zanika i nie ma możliwości połączenia się. Co ciekawe jak podłączę antenę zewnętrzną to też nie działa. Co prawda antena z all za 40zł ale nie spotkałem niczego konkretnego jeszcze.


Poprzednio miałem Palmtopa Mio - były te same oznaki.

Proszę o możliwą poradę lub może po prostu - wskażcie nawigacje, która będzie działać - używam ją w II aucie bez ogrzewanej szyby i wszystko jest git.
KORE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 13:31   #18
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: nawigacja gps w mondku z ogrzewana przednia szyba

Cytat:
Napisał KORE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Może taki problem koledzy jest wam znany. Mam Mondeo z podgrzewaną szybą - używam Nokię 500 - działa poprawnie do czasu jak słońce nie nagrzeje szyby, wtedy sygnał zanika i nie ma możliwości połączenia się. Co ciekawe jak podłączę antenę zewnętrzną to też nie działa. Co prawda antena z all za 40zł ale nie spotkałem niczego konkretnego jeszcze.


Poprzednio miałem Palmtopa Mio - były te same oznaki.

Proszę o możliwą poradę lub może po prostu - wskażcie nawigacje, która będzie działać - używam ją w II aucie bez ogrzewanej szyby i wszystko jest git.
A może to nawigacja się przegrzewa?

Używałem różnych nawigacji i auto z ogrzewaną szybą - zero problemu

Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2010, 09:22   #19
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: nawigacja gps w mondku z ogrzewana przednia szyba

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

powyzej zapis trasy pl-uk. przepraszam was bardzo ale skoro dziala poprawnie w samolocie w luku na bagaz to i z przednia szyba sobie poradzi. pisalem wielokrotnie na forum ze problemy z lapaniem to kwestia urzadzen a nie szyby.
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2010, 17:59   #20
KORE
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-05-2010
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: nawigacja gps w mondku z ogrzewana przednia szyba

Tak technika poszła do przodu, a ja nie spotkałem jeszcze specjalisty, który mógłbym zdiagnozować mój problem.

Jak juz pisałem Nawigacja Nokia 500 z najnowszą Auto Mapa XL - uzywałem ją do bolu w Golfie 5 (szyba nie podgrzewana) chodziła wyśmienicie, sygnał ładował sie po kilku sekundach.
W Mondeo (podgrzewana szyba) działa ale szybko gubi sygnał, sygnał skacze, znika, pojawia sie itp. Podłączyłem antenę zewnetrzną - problem jakby sie poprawił ale po kilku dniach takie same problemy jak bez podłączonej anteny.
Nokia 500 ma sirf III itp
Faktem jest to, że Mondeo powoduje zakłócenia - niekonicznie może być to szyba ale jak nie ona to coGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. W każdym aucie działa, a w mondeo sa problemy.
Liczące się w moim regionie serwisy Car Audio rozkładają ręce
KORE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.