Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2010, 15:23   #1
Nowak1410
ford::average
 
Avatar Nowak1410
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Model: MONDEO mk1
Silnik: 1.8 ZETEC + LPG. AUTOMAT
Rocznik: 1995
Postów: 85
Domyślnie Wężyki podciśnienia

Witam.
Czy posiada ktoś schemat jak powinny być podłączone wężyki podciśnienia w mondeo mk1. ZETEC 1.8?
Niby wszystkie posprawdzałem, ale auto dziwnie się zachowuje. Gdy na jałowym biegu dodam gazu do ok 2000 obr/min, spadają do ok 1300, zatrzymują się na kilka sekund i spadają do ok 500 albo nawet auto potrafi zgasnąć.

Słyszałem o wężyku, który wchodzi gdzieś w głowicę pod termostatem, czy coś takiego jest? gdzie jego drugi koniec?

Krokowiec byl podmieniany, przepływka też, czujnik ciśnienia płynu wspomagania kierownicy tez podmieniony (z auta gdzie wszystko chodzi jak należy)

Auto się zachowuje tak samo na gazie jak i na benzynie, gaz sekwencja po regulacji.

Nowak1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 20:36   #2
Dłubek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Model: MONDEO MK1 Kombi
Silnik: 1.8 16V ZETEC + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 281
Domyślnie Odp: Wężyki podciśnienia

Wężyk o którym piszesz łączy głowicę, zawór odpowietrzania skrzyni oraz idzie gdzięś do kolektora ssącego. Łączenie - trójnik jest pod cewką zapłonową. Łatwy dostęp jak cewkę się wyjmie, ale bez wyjmowania też da radę naprawić. Faktem jest że trójnik lubi ulec uszkodzeniu i ciągnie wtedy lewe powietrze. Co do opisanych objawów to dalszych sugestii nie mam.
Dłubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.