Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2010, 21:35   #1
walter43
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 11-01-2010
Skąd: małopolska
Model: mondeo
Silnik: 1,8td
Rocznik: 1998
Postów: 17
Domyślnie koła 14 " a przebieg w km.

ostatnio pokonałem 870km i okazało się ,że przebieg jest większy o ok. 45 km od trasy wyznaczonej przez auto mape a kolega miał przebieg prawie zgodny. Czy zatem koła na felgach 14" nie fałszują przebiegu?Czy powinny być koła na 15"?Ktoś ma podobne spostrzeżenia?

walter43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2010, 05:22   #2
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: mk2-koła 14 " a przebieg w km.

Istotna jest średnica koła, nie felgi.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2010, 06:50   #3
wombat
ford::average
 
Avatar wombat
 
Zarejestrowany: 04-12-2007
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mkII kombi
Silnik: 1.8 benzyna + gaz
Rocznik: grudzień 1998
Postów: 140
Domyślnie Odp: mk2-koła 14 " a przebieg w km.

otóż to, sama felga to pikuś trzeba wziąć pod uwagę odwód, lub jak kto woli całkowity promień koła gdyż opony są różnych wysokości. Im większy promień a tym samym obwód koła tym mniej obrotów musi ono wykonać by pokonać daną odległość. A to powoduje przekłamania w wycechowanym do specyficznego rozmiaru kół systemie mierzenia odległości. Pomiar szybkości też będzie przekłamany, więc uważać na misie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
kiedyś byłem niezdecydowany ale teraz media już mi wszystko wytłumaczyły i już wiem, że łżą jak psy
wombat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2010, 08:49   #4
Nowak1410
ford::average
 
Avatar Nowak1410
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Model: MONDEO mk1
Silnik: 1.8 ZETEC + LPG. AUTOMAT
Rocznik: 1995
Postów: 85
Domyślnie Odp: mk2-koła 14 " a przebieg w km.

dobry temat...
Mój licznik przekłamuje prędkość. km wydają się być w porządku.
czym to może być spowodowane, że na liczniku mam 58km/h, a w rzeczywistości jadę 50km/h. podobnie na liczniku 108km/h w rzeczywistości 100km/h. (sprawdzane ze znajomym na dwa auta). Gdzie jest problem, może ktoś wie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nowak1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2010, 10:07   #5
wombat
ford::average
 
Avatar wombat
 
Zarejestrowany: 04-12-2007
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mkII kombi
Silnik: 1.8 benzyna + gaz
Rocznik: grudzień 1998
Postów: 140
Domyślnie Odp: mk2-koła 14 " a przebieg w km.

Sprawdzane na dwa auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dobre kolego, ba nawet jedno z lepszych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Równie dokładny pomiar można wykonać na oko lub za pomocą sznurka i klepsydry. Pomijając dokładność wskazań licznika drugiego samochodu trzeba jeszcze pamiętać o samej metodyce pomiarów.

Proponuję zapomnieć o 100% dokładnym pomiarze.......czegokolwiek. Zawsze jest błąd. Wielkość błędu jest zależna od zastosowanych narzędzi pomiarowych, ich wycechowania oraz wpływu bodźców zewnętrznych na te narzędzia. Dane jakie otrzymujemy z liczników ZAWSZE są przekłamane i jest wskazane aby przekłamanie było na naszą korzyść.

Jeśli kolega widzi 108 km/h a jedzie w istocie 100km/h to jest OK gdyż kolega nie zarobi mandatu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gorzej byłoby gdyby kolega jechał 120 km/h a na liczniku miał 90km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Błąd około 10% pomiaru (wartość ta nie jest stałą dla każdej prędkości) jest niejako cechą charakterystyczną prędkościomierzy. Może się on zwiększać lub zmniejszać w zależności od m.in. wielkości kół (patrz posty powyżej).
__________________
kiedyś byłem niezdecydowany ale teraz media już mi wszystko wytłumaczyły i już wiem, że łżą jak psy
wombat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2010, 13:20   #6
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: mk2-koła 14 " a przebieg w km.

ale blad zwiazany ze srednica kola jest stalym bledem, natomiast liczniki pokazuja blednie zaleznie od predkosci - im wieksza predkosc tym wyzsze przeklamanie. przepisy pozwalaja na przeklamanie wylacznie w gore (jak kolega wyzej napisal - tak aby mandatu nie zarobic jest ok). o dziwo licznik przebytej trasy zwykle mniej sie myli niz sama wskazowka predkosciomierza choc czasem blad jest podobny.
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 15:12   #7
jogopeda
ford::average
 
Avatar jogopeda
 
Zarejestrowany: 06-06-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 b+g
Rocznik: 1994
Postów: 135
Domyślnie Odp: mk2-koła 14 " a przebieg w km.

niestety moj licznik to tez klamczuszek ;] od 0 do 70 km/h nic nie oklamuje od 70 do 80 oklamuje 5km/h od 80 do 100 oklamuje 10 km/h a dalej to juz ok 20 na godzine oklamuje, dla sprostowania powiem ze oklamuje mi w taki sposob ze na liczniku np 100 km/h a faktycznie jade 110km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oponki na jakich jezdze to 195/70 r14
jogopeda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 15:21   #8
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: mk2-koła 14 " a przebieg w km.

licznik dziala jak powinien mimo zlego wymiaru opon: opony chyba powinny byc 195/60 albo 185/65 dla 14" ewentualnie dla wlasciwego rozmiaru opony przeklamywal by szybciej i o wiecej
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 15:26   #9
jogopeda
ford::average
 
Avatar jogopeda
 
Zarejestrowany: 06-06-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 b+g
Rocznik: 1994
Postów: 135
Domyślnie Odp: mk2-koła 14 " a przebieg w km.

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
licznik dziala jak powinien mimo zlego wymiaru opon: opony chyba powinny byc 195/60 albo 185/65 dla 14" ewentualnie dla wlasciwego rozmiaru opony przeklamywal by szybciej i o wiecej
standardowy rozmiar oponek to 185/65 r 14 hmm czegos nie rozumiem czyli mowisz ze oszukujac dziala poprawnie? zimowe oponki mam standardowe 185/65 r14 ale w zimie tak szybko sie nie jezdzi wiec w sumie nie zauwazylem roznic pomiedzy zimowym rozmiarem a letnim oponek odnosnie przeklaman licznika
jogopeda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 15:30   #10
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: mk2-koła 14 " a przebieg w km.

Kosteg, masz rację, ale były też mondziaki fabrycznie puszczane na 15-kach i jak do takiego egzemplarza założysz 14-ki to wskazania licznika i szybkościomierza nie będą prawidłowe.
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.