Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2007, 00:16   #1
moll47u
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Model: Mondeo MKIII
Silnik: TDCI 2.0 130ps
Rocznik: 2003
Postów: 27
Domyślnie Mondeo MK3 FL jakie radio z usb i zestawem BT + fab. sterow.

Obecnie w moim aucie jest fordowskie radio 6000 CD oraz zestaw Nokii CK-7 z BT. Czasami jeszcze dopinam do całości PDA MIO201 i wszystko wygląda jak "choinka w Boże Narodzenie".

Początkowo chciałem zakupić radio sony fordowskie z mp3 oraz zestaw nokii ck20 ale - nadal choinka ...

Przeglądałem allegro oraz forum .... udało mi się znaleźć radio prawie idealne:
Blaupunkt MP57 ale nigdzie nie ma informacji o możliwości sterowania fabrycznym pilotem przy kierownicy (zdążyłem się do niego strasznie przyzwyczaić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Kto z Was testował radia z BT? Czy się sprawdzają? Jak zbiera wbudowany najczęściej w radio mikrofon? Chciałbym mieć komfort swobodnej rozmowy przez zestaw głośnomówiący (tak by nie trzeba było krzyczeć czy prosić o powtórzenie rozmówcę).

Czy ktoś z Was ma taki kombajn który współpracuje z fabrycznym pilotem, ma mp3, usb i bt?

Proszę napiszcie swoje opinie.

EDIT: Zdecydowałem się na inną opcje. Dokupuje uchwyt nokii do E50, podpinam pod stary zestaw, zmieniłem położenie mikrofonu i zdaje się być teraz OK.
Co do radia i mp3 - znalazłem tani odtwarzacz mp3 SanDisk 2GB na 1 AAA z dużymi przyciskami. Zamocuje go gdzieś na rzepach i podepnę jackiem do gniazda AUX w radiu!

Koszty:
- uchwyt CR-66 - ok 150 zł (allegro),
- odtwarzacz SANDISK MP3 SANSA M250 DIGITAL PLAYER 2GB - ok 210 (action)

moll47u jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 20:58   #2
ksylian
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2007
Postów: 9
Domyślnie

chyba ciezko znalezc radio niefabryczne z funcja sterowania pilotem.
jest jakas przejsciowka ale nie wiem czy dziala z modelami wszystkich producentow.
__________________
Nie ma jak Fordzik
ksylian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 21:14   #3
aksel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-04-2007
Skąd: Poznań
Postów: 245
Domyślnie

przejściówka ok 130zł radio około 500zł chyba JVC ma z usb. Bez markowych NIE POLECAM !!
__________________
Życie zaczyna sie powyżej 3000rpm ;-]
aksel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 21:59   #4
moll47u
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Model: Mondeo MKIII
Silnik: TDCI 2.0 130ps
Rocznik: 2003
Postów: 27
Domyślnie

Wydaje mi się że wydatek rzędu 360 zł i zakup mp3 plejera + uchwytu do nokii będzie i tak bardziej "ekonomiczny" niż wymiana radia na nowe.

Chciałbym tylko jeszcze dokupić jakieś trzymadło do MIO 201 z dodatkową anteną (nie z modułem GPS!)
moll47u jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 22:02   #5
aksel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-04-2007
Skąd: Poznań
Postów: 245
Domyślnie

Kup markowe radio z wejściem AUX po co Ci usb ?! Aux spełnia tą samą funkcje jakby nie było. I jednym i drugim prześlesz muzykę i puścisz przez głośniki w samochodzie
__________________
Życie zaczyna sie powyżej 3000rpm ;-]
aksel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 22:14   #6
moll47u
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Model: Mondeo MKIII
Silnik: TDCI 2.0 130ps
Rocznik: 2003
Postów: 27
Domyślnie

Ale ja mam radio fabryczne 6000 CD i wbrew opiniom szanownych użytkowników tego forum jestem zadowolony. Po za tym radio fabryczne ma dość dla mnie istotną zaletę - nie trzeba zdejmować panela i go nosić ze sobą ... I tak chodzę jak ten kangur - z laptopem, dokumentami, telefonami ... kieszenie powypychane i ramiona bolące od noszenia torby. Po za tym strasznie zdążyłem się już przyzwyczaić do sterowania radiem przy kierownicy!

A odtwarzacz mp3 podpinam do tego radia po jack'u i gitara. Jak wychodzę z auta wrzucam gdzie popadnie - pewnie do schowka lub kieszeni (maleństwo - wszędzie się zmieści :fcp19 ).
moll47u jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 22:17   #7
aksel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-04-2007
Skąd: Poznań
Postów: 245
Domyślnie

aha sorry ze Cię zrozumiałem ;-P myślałem ze chcesz radio zmienić;-P
__________________
Życie zaczyna sie powyżej 3000rpm ;-]
aksel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 22:32   #8
moll47u
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Model: Mondeo MKIII
Silnik: TDCI 2.0 130ps
Rocznik: 2003
Postów: 27
Domyślnie

Owszem chciałem ....
ale po namyśle i po przejrzeniu dostępnych opcji doszedłem do wniosku że lepiej pozostać przy tym i skorzystać z oferowanych funkcjonalności.

Przemówił rachunek ekonomiczny. Wymiana radia + robocizna + niezbędne elementy to wydatek rzędu 1500 zł - jeśli zlecamy to "fachowcowi".

By popływać, nie trzeba budować basenu - wystarczy wybrać się na basen publiczny :fcp12

Jutro mam dostać w swoje łapki odtwarzacz i zobaczymy jak to się wszystko będzie sprawować!

EDIT:

Jednak totalna pomyłka ;( po 2 dniach odłączyłem mp3 zewnętrzne ...
Dlaczego?
1. Jakość - dużo gorsza (dynamika, szumy) niż po nagraniu tych samych kawałków na CD (czyli odtwarzałem mp3 z plejera i później nagrałem je na CD)
2. Natężenie dzwięku o 50% niższe niż radia lub CD !!

Pozostaje mi polować na radio Sony z MP3. Znalazłem 2 na allegro:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Podobno trzeba jeszcze dokupić ramkę .. która w fordzie kosztuje uwaga 450 zł !!! Czy to jest prawda?
Może ktoś ma takie radio kompletne do sprzedania?

Aaa co sądzicie o nowej Nokii Navigator 6110? Pozbył bym się MIO 201 z Automapą i 2 telefonów w końcu!
moll47u jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.