Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2016, 16:33   #1
1985matti
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Transit 2003
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 72
Domyślnie Dziwny dźwięk spod maski - dzwonienie.

witam mam małą zagadkę z moim transitem 2.0 Tdci.

Przy przyspieszaniu coś dzwoni najprawdopodobniej pod maską.
Jak dla mnie to jakby luźna blacha (dźwięk dzwoneczków).
Na postoju objawów brak i dlatego nie mogę zdiagnozować usterki.

I jeszcze jedna sprawa
Dokładnie między 80-95km/h wyją przednie koła. Słychać takie nieznośne wycie. Znajomy mówił że to może od opon ale może ktoś coś jeszcze doradzi.
I dzieje się to zawsze od 80-95km/h nieważne czy przyspieszam czy hamuje czy mam bieg czy na luzie.

1985matti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2016, 19:09   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk spod maski - dzwonienie.

Potrafi obluzować się aluminiowa blacha osłony termicznej turbiny, dostępna ręką pod podszybiem.

Co do wycia - podlewaruj wpierw prawą stronę, wyłącz ASR włącznikiem (żeby nie hamował koła), odpal silnik i na biegu pojedź z predkością o połowę mniejszą (koło będzie się kręcić dwa razy szybciej)
Jeżeli nic to nie da (np wycie przegubu na podporze itp), podlewaruj drugą stronę i sprawdź.
Ale podlewaruj koło pod wahacz, a nie pod nadwozie - tak by półoś nie była mocno złamana...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-06-2016 o 19:16
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2016, 09:37   #3
cristoforo777
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-06-2012
Skąd: kujawsko-pomorskie
Model: Ford Transit
Silnik: 2,4TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk spod maski - dzwonienie.

Witam,koledzy mam problem ze swoim fordem rok 2008 2.4 tdci 140 KM,od wczoraj zauważyłem a raczej usłyszałem dziwne nie wiem jak to okreslić na wolnych obrotach spod maski silnika słychać pojedyńczy stuk po dodaniu obrotów słychać;piszczy im większe obroty tym głosnie nie mogę wysłyszeć skąd to jest.Nie wiem czy to nie turbina,może ktos z kolegów miał taki lub podobny problem i podzieli się swoimi wiadomosciami pozdrawiam
cristoforo777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2016, 16:41   #4
1985matti
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Transit 2003
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 72
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk spod maski - dzwonienie.

Problem dzwonienia rozwiązałem. Okazało się że to nie blacha od turbo tylko uleciała blacha która trzyma korek i rurkę wlewu oleju do silnika. Leżała sobie na silniku i ładnie dzwoniła a że była pod rurkami i kablami to jej nie widziałem. Blacha po prostu w jednym miejscu (na gięciu) się złamała a po uszkodzeniu widać że trzymała się na malutkim kawałeczku.

Problemu z wyciem nie rozwiązałem, zmieniłem opony na nówki a wycie jak było tak dalej jest. Będę musiał chyba podnieść auto i wypróbować metodę pana Wojtka. Podejrzewam albo podporę półosi albo skrzynię biegów.
1985matti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2016, 14:54   #5
maniero
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2008
Model: transit T330
Silnik: 2,2 diesel
Rocznik: 2010
Postów: 44
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk spod maski - dzwonienie.

witam, podepnę się pod temat hałasu spod maski ..a mianowicie ja zaobserwowałem iz po wymianie oleju na zimnym silniku przy przyśpieszaniu na każdym biegu ponad 1.500 obrotów sinik dziwnie pracuje jakby w ogóle nie miał smarowania a jak już się rozgrzeje to objaw ustaje, dodam, że na postoju nie jest to zauważalne.. pytałem znajomego mechaniora i podpowiedział mi, że może olej musi się "dotrzeć" ale już trochę na nim przejechałem i dalej to samo przed wymianą nic takiego nie miało miejsca..spotkał się ktoś z takim przypadkiem?
maniero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2016, 18:35   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk spod maski - dzwonienie.

Jeżeli to jest taki dieslowski "rechot" (spalanie stukowe) i po dojściu silnika do obrotów cichnie - to w zasadzie jest to na zimnym silniku diesla normalne. Zimny diesel dostaje zawsze zwiększoną dawkę wtrysku i jeżeli jeszcze doda sie nieco więcej gazu - może tak zastukać.
Oczywiście jest pytanie, jak mocne i głośne jest to zjawisko i kiedy ustępuje, w twoim roczniku Ford przeprowadzał kiedyś akcje wymiany softu, bo silniki za mocno stukały i były narażone na awarie (pękniecie tłoka).

Generalnie jeżeli na nagrzanym silniku przy mocnym depnięciu podczas jazdy szosowej nic takiego nie ma - to można założyć, że jest ok. Jeżeli jednak przy mocnych depnięciach silnik stale postukuje - to trzeba się tematem zająć, grozi to wypaleniem dziury w tłoku podczas dłuższych przelotów.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 06:34   #7
maniero
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2008
Model: transit T330
Silnik: 2,2 diesel
Rocznik: 2010
Postów: 44
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk spod maski - dzwonienie.

nie dzieje się tak jedynie na zimnym przy przyspieszaniu delikatnym nie 4 tysie obrotów i zauważyłem to po wymianie oleju więc może coś oliwą nie tak ?? ps. dodam, że jest to odgłos ewidentnie z prawej strony ...turbina?? źle smarowana na zimnym..?albo słabe ciśnienie pompy oleju?
maniero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 08:54   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk spod maski - dzwonienie.

Wątpię by wymiana oleju miała tu coś do rzeczy.
Trudno powiedzieć nie słysząc odgłosu co to może być.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2016, 20:33   #9
1985matti
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Transit 2003
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 72
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk spod maski - dzwonienie.

Podniosłem paleciakiem najpierw prawa a potem lewa stronę auta (za wahacz), próbowałem coś nasłuchać ale nic nie usłyszałem.
Wycie jest teraz dokładnie od 77km/h do 85km/h i tylko w tym zakresie.
Nie mam pomysłów co to może być. Do tego coraz mniej mi to wycie przeszkadza bo się przyzwyczajam i za chwile całkiem mi umknie a w osiołku coś się urwie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moim zdaniem może to być od skrzyni, podpory przegubu, łożysk w piastach, samych przegubów może czegoś jeszcze ??? Od opon chyba nie bo mam nówki Kleber Transpro.

Proszę o jakieś podpowiedzi co to może być.
1985matti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2016, 07:34   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk spod maski - dzwonienie.

Cytat:
Napisał 1985matti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem może to być od skrzyni, podpory przegubu, łożysk w piastach, samych przegubów może czegoś jeszcze ???
Po to podnosiłeś raz jedną, raz drugą stronę, aby wyeliminować podejrzenia co do półosi i łożysk kół.
Pozostaje skrzynia. Czasami łożysko oporowe sprzęgła nie odsuwa się całkiem od docisku podczas jazdy (zabrudzony wieloklin na wałku sprzęgłowym) i lekko przylegając do docisku cały czas się obraca i hałasuje. Ale wystarczy lekko nacisnąć pedał sprzęgła żeby ucichło lub zmieniło charakter dźwięku...
Cytat:
Napisał 1985matti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wycie jest teraz dokładnie od 77km/h do 85km/h i tylko w tym zakresie.
Na różnych biegach, czy tylko na jednym konkretnym?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 31-08-2016 o 07:36
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.