Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2008, 16:17   #1
Tecnica
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Postów: 17
Domyślnie Problem z układem ABS.

No właśnie jest problem. Jakoś w sierpniu jak jechałem do Krakowa podczas hamowania zapaliła mi się kontrolka ABS niby nic tak sobie pomyślałem, później owa kontrolka zgasła i zapalała się przy mocnych dohamowaniach, co nigdy wcześniej się nie działo.

Od 2 tyg. może dłużej kontrolka pali się cały czas, tzn. czasami po uruchomieniu silnika kontrolka gaśnie ale zaraz po przejechaniu paru metrów zapala się, a czasami wogóle nie gaśnie....

Wykonywałem "test zegarów" wyskoczył mi błąd DTC 9318 czyli napięcie jest poniżej 10V, więc wyjołem akumulator i go doładowałem, dodatkowo uzupełniłem wodę destylowaną w celach. Akumulator wrócił do samochodu, błąd dtc znikł i jest w tej chwili NONE ale kontrolka ABS pali się w dalszym ciągu.

Pomocy...

Tecnica jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2008, 20:44   #2
Marcinos80
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 64
Domyślnie Re: Problem z układem ABS.

Miałem podobny problem, chcieli mi już nawet pompę wymieniać. Na kompie skasowałem błąd, ale po 15 minutach pojawił się znowu, po czym po 2 tygodniach zniknął i tak od miesiąca nie pamiętam jak to było. Jak co i dlaczego nie wiem. To co ja mogę ci doradzić to nie daj się naciągnąć na kasę, bez ABSu można spokojnie jeździć a w międzyczasie ustal dokładnie usterkę. Niestety nikt z forum, kto się na to uskarżał nie napisał co finalnie było przyczyną, a przynajmniej nie znalazłem takiej informacji.
Marcinos80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2008, 20:56   #3
Marcinos80
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 64
Domyślnie Re: Problem z układem ABS.

Ps. tak sobie myślę, wejdź na strefę swojego województwa (bo nie wiem skąd jesteś) i zapytaj ich gdzie podjechać na kontrolę, gdzie są dobrzy fachowcy.
Marcinos80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2008, 21:10   #4
Tecnica
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Postów: 17
Domyślnie Re: Problem z układem ABS.

Jestem z Łodzi. Wracając do ABS-u to on faktycznie nie działa bo jak hamuje ostrzej to koła się blokują...;/ także kontrolka wskazuje faktyczny problem.

Dzięki za pomoc.
Tecnica jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2008, 14:25   #5
Tecnica
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Postów: 17
Domyślnie Re: Problem z układem ABS.

Dziś miałem dziwną sytuacje w związku z ABSem... Mianowicie po uruchomieniu silnika ABS zgasł!! ( 13 stopni na dworze i pada ), dojechałem na stacje żeby sie zatankować cały szcześliwy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., że to ustrojstwo się już nie pali, aby się upewnić wykonałem nawet test zegarów i test wyszedł pomyślnie czyli zamiast AB-H zrobiło się AB-L.

Zatankowałem się, zapłaciłem i wróciłem do auta, i tu nagle psikus ABS znowu sie pali... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przejechałem 60 kilometrów kilka razy gasiłem silnik i nic nadal się pali...

Już sam nie wiem może to na kablach gdzieś nie styka...
Tecnica jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2008, 18:22   #6
Marcinos80
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 64
Domyślnie Re: Problem z układem ABS.

E to jeszcze nic, mi się świecił 2 tygodnie z rzędu, a potem jednego dnia zrobiłem trasę Warszawa->Kraków->Warszawa i nawet mi lampka nie mignęła, a następnego dnia znowu to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bez komputera nic nie zdziałasz, bo mogą być kable od czujników, może być zabrudzony czujnik, może paść pompa. Niestety przy siadającej pompie też podobno może być tak, że raz będzie się świecić, a raz nie. Więc bez diagnostyki możemy sobie tylko gdybać.
Marcinos80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2008, 18:45   #7
Tecnica
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Postów: 17
Domyślnie Re: Problem z układem ABS.

hmm no dobra dzięki za pomoc i odezwę sie jak będe coś wiedział :]
Tecnica jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2008, 19:27   #8
Marcinos80
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 64
Domyślnie Re: Problem z układem ABS.

Właśnie daj znać, bo sam jestem ciekaw, powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marcinos80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2008, 11:09   #9
Tecnica
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Postów: 17
Domyślnie Re: Problem z układem ABS.

Podpiołem pod kompa i wyszedł Błąd C1095 ABS - błąd pompy hydraulicznej... Czyli dupa... Dla pewności sprawdziłem jeszcze kable ale chyba trzeba zaaopatrzyć się w nową pompe ABS.
Tecnica jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2008, 21:59   #10
Tecnica
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Postów: 17
Domyślnie Re: Problem z układem ABS.

Pompa wymieniona wszystko działa, problem znikł. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tecnica jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.