Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2017, 21:10   #1
nirage
ford::amateur
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 30-10-2016
Skąd: Imielno
Model: Fiesta MK VI
Silnik: 14 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Jak naprawić przepalające się żarówki?

Witam,

szukam sposobu na dość częste palenie się żarówek H4 w Fieście. Ładowanie mam na poziomie górnej granicy 14,4V. Na wtyk łączenia żarówki w lampie idzie 13,9V. Jest to bardzo dużo - co znacznie skraca żywotność żarówek (w moim przypadku do pół roku). Chciałbym temu jakoś zaradzić. Nie jestem elektrykiem, dlatego z góry przepraszam, za nieprofesjonalne słownictwo w tym zakresie. Opisując to językiem laika chciałbym przed "kostką" podłączenia żarówki zamontować coś w rodzaju "stabilizatora" który redukowałby mi voltarz do około 12V. Być może są takie rozwiązania. Gdzieś czytałem o diodach prostowniczych - ale jeżeli ktoś mi chce robić wykłady z elektryki to proszę o łopatologię.

pozdrawiam,
Przemek

nirage jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 23:24   #2
min5
ford::amateur
 
Imię: M!
Zarejestrowany: 25-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK6
Silnik: 1.25
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Jak naprawić przepalające się żarówki?

Witaj,
Potrzebujesz stabilizatora napięcia, są gotowce. Szukaj złożonego np. na LM2596. Ja w swojej od kiedy wrzuciłem wzmacniacz do bagażnika - rok temu - nie wymieniłem ani jednej a wcześniej nawet co miesiąc musiałem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit: LM2596 jest za słaby, potrzebujesz minimum prądu wyjściowego natężeniu 5-6A

Ostatnio edytowane przez min5 ; 29-03-2017 o 23:30
min5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2017, 05:10   #3
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak naprawić przepalające się żarówki?

przy takich pradach to lepiej NE555 do tego dobrac jakies dwa mosfety przy takim obciazeniu to ze stabilizatora bedziesz mial grzałke wiec najprostrze sterowanie PWM mosfetem powinno byc ok np taki bardzo prosty schemat http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3305496.html
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2017, 06:22   #4
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Jak naprawić przepalające się żarówki?

W mondku paliły mi się często żarówki do momentu kiedy wyczaiłem Hella i założyłem w lampy dodatkowo moduł miekkiego startu, który powodował włączenie światła (rozświetlenie) w przeciągu 1-2 sekundy - wyeliminowany efekt pierwszego uderzenia prądowego. Tak samo mam teraz w C-maxie i żarówki wymieniam jak już słabo świecą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - tylko teraz mam H7. Jest taka firma elkosmito ma taki moduł gotowy w cenie żarówki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jeszcze ważne są wtyki przy lampach, bo jeżeli już są przypalone to może nie być dobrego styku i też ma to wpływ na żywotność żarówki. Pomijam fakt, że żarówki w stylu 100% ++ więcej światła wypalają się szybciej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mariusz
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2017, 14:14   #5
nirage
ford::amateur
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 30-10-2016
Skąd: Imielno
Model: Fiesta MK VI
Silnik: 14 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Jak naprawić przepalające się żarówki?

Dziękuję za liczne komentarze. Póki co zamawiam to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wygląda na to, że faktycznie może być to akcja z prądem przy rozruchu. To on może powodować wypalanie się żarówek w sposób dramatyczny.

Zamówiłem, jak dojdzie to zamontuję w weekend. Oczekiwany efekt? No nie wiem? Chciałbym już nie wracać do tego wątku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zobaczymy za pół roku. Chyba, że odezwę się wcześniej? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może prześlę film aby pokazać wam efekt.

pozdrawiam,
nirage
nirage jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2017, 14:53   #6
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Jak naprawić przepalające się żarówki?

Cytat:
Napisał nirage Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zamówiłem, jak dojdzie to zamontuję w weekend. Oczekiwany efekt?
Twoja sprawa, wg mnie jak masz komputer pokładowy, to wywali Ci błąd na szynie i auto stale Ci będzie przypomnało o błędzie.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2017, 13:00   #7
adamek2828
ford::advanced
 
Avatar adamek2828
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-11-2016
Skąd: skierniewice
Model: Focus mk3 lift mondeo mk4 lift
Silnik: 1.5tdci 95kM 1.6 115KM
Rocznik: 2018 2013
Postów: 260
Domyślnie Odp: Jak naprawić przepalające się żarówki?

Mi tez się paliły bardzo często. Jak widać ten typ tak ma....

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 07-04-2017 o 09:21 Powód: dubel
adamek2828 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.