Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2008, 17:28   #11
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [Mk3] kontrolka ABS i ESP - serwis nie wie co robic

Panowie, nie jestem taki pewny, ze to ten pierscień, ale jesli juz, to Uwaga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pierscień jest zintegrowany z łozyskiem i wystepuje tylko po jego jednej stronie.
Łozyska mozna zamontowac tak i tak i część mechaników czasami robi ten bład, wtedy nie działa ABS.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2008, 19:05   #12
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Re: [Mk3] kontrolka ABS i ESP - serwis nie wie co robic

Ja też nie jestem przekonany na 100%, ale kończą się możliwości, nie widzę innego wytłumaczenia dlaczego nie indukuje się napięcie na czujniku.

slawko - wiem o tym, że można je źle zamontować, niestety łożysko ściąga się tylko raz i do niczego się już później nie nadaje.

okowitka - za łożysko zapłacę chyba 91 zł, ale to cena hurtowa, dam mu 100 zł żeby chodź troszkę zarobił.. Mam nadzieję że to będzie to, jutro się okaże..
__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2008, 19:33   #13
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [Mk3] kontrolka ABS i ESP - serwis nie wie co robic

jesli juz robicie pomiary na czujnikach, to prosze pamietać, ze w czujniku indukuje sie napiecie przemienne(tak w uproszczeniu).
Miernik trzeba ustawic na AC.
Przy ustawieniu DC bedzie pokazywał bzdury.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2008, 21:12   #14
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Re: [Mk3] kontrolka ABS i ESP - serwis nie wie co robic

Slawko - heh, o tym samym pomyślałem jak się wybierałem, ale przy mierzeniu lewego koła zapomniałem o tym i ustawiłem na stały, przy prawym już mi się przypomniało i sprawdzałem i na tym i na drugim, nic się nie pokazało..
__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 05:33   #15
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [Mk3] kontrolka ABS i ESP - serwis nie wie co robic

no to jeszcze jeden sposób na sprawdzenie.
Trzeba wyjąc czujnik, podłączyc pod miernik, ustawic zakres 2V AC i przed czołem czujnik szybko przesuwać jakiś mały magnesik, albo nawet wkretak namagnesowany.
Pomiar trzeba zrobic dwa razy, raz na odłaczonym czujniku od wiązki i raz na podłacoznym czujniku.


Teraz napisze cos o czym nie wiem, ale mozliwe, ze tez tak jest. Taka teoria.
Są dwa rodzaje czujników. Jeden przystosowany do pracy z pierscieniem magnetycznym, a drugi do pracy z "zębatka". Oba moga wygladac identycznie, ale nie sa zamienne.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 14:04   #16
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Re: [Mk3] kontrolka ABS i ESP - serwis nie wie co robic

Chciałbym móc powiedzieć, że już po problemie ale niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie mogłem auta skręcić do końca, ukręciłem śrubę od końcówki drążka kierowniczego (co za pech, kurde no i 100 zł w plecy), muszę poczekać na część (bo mieszkam na zadupiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Łożysko faktycznie w moim przypadku miało rozwalony pierscień magnetyczny - da się go ocenić bez wyjmowania łożyska - przegub trzeba wyjąć(jeżeli mamy to ocenić na samochodzie). Po włożeniu nowego łożyska i wprasowaniu piasty, próbowałem pomierzyć i sprawdzić czy coś się pokaże na czujniku gdy kolega pokręci piastą, ale nic się nie pokazywało, może coś jeszcze nie tak z czujnikiem - niestety nie dałem rady go wykręcić z przeciwnego koła by to sprawdzić.. Może była zbyt mała prędkość poruszania się piasty, albo przegub w jakiś sposób też oddziałuje na czujnik.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdjęcie064.jpg (67.1 KB, 805 wyświetleń)
__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2008, 13:51   #17
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Re: [Mk3] kontrolka ABS i ESP - serwis nie wie co robic

No i muszę się pochwalić sprawnym ABS ;-) trochę mnie to kosztowało i trwało ale nie będzie mnie więcej męczyć kontrolka od ręcznego i ABS..

Powodem dziwnego zachowania się ABS był rozwalony pierścień magnetyczny w łożysku koła.

Powodzenia
__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2008, 21:16   #18
okowitka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-04-2006
Model: Mondeo IV kombi
Silnik: 1,8 TDCI 92 KW
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Re: [Mk3] kontrolka ABS i ESP - serwis nie wie co robic

Gratuluje. To jescze powiedz gdzie mozna kupic takie tanie łożyko??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
oko
okowitka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2008, 23:12   #19
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [Mk3] kontrolka ABS i ESP - serwis nie wie co robic

ciekawe dlaczego nikt nie wiedział w ASO , ze tak zbudowany jest układ impulsowy ABS'u Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2008, 09:45   #20
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Re: [Mk3] kontrolka ABS i ESP - serwis nie wie co robic

Cytat:
Napisał okowitka
Gratuluje. To jeszcze powiedz gdzie można kupic takie tanie łożyko??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam kumpla który ma warsztat i sklep, uczyłem się z nim w średniej szkole i się dobrze kumplowaliśmy, części sprzedaje mi po cenach hurtowych..
Tobie mogę polecić tylko potargowanie się, w hurcie łożysko RUVILLE (to jest po prostu SKF, jest nawet napis na łożysko SKF ale zapakowany w inne pudełko) kosztuje od 80-110 zł ( w zależności od hurtowni )
Myślę, że jak znajdziesz za 120-140 zł to będzie to dobra cena..

Na allegro znalazłem najtaniej to: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

slawko: mnie także to zastanawia, jeżeli wymienili czujniki i dalej nic, to powinni szukać dalej, a nie rozkładać ręce. Jeżeli płaci już się im tyle kasy to moim zdaniem podejście do klienta powinno być bardziej odpowiedzialne, skoro zapłacił to powinno być zrobione, a nie płacisz za ich błędy i na dodatek im się nie chce pomyśleć..
__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.