Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2009, 09:36   #1
mpkb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-08-2007
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 33
Domyślnie [MK3] uszkodzony dach

Witajcie, może któryś z kolegów ma jakąś koncepcję gdzie i jak to naprawić, ale od początku.
Wczoraj zaparkowałem jak zwykle pod pracą pod budynkiem. Gdy wieczorem chciałem wsiąść do samochodu i wrócić do domku szczęka mi opadła do samej ziemi.
Właściciel kamienicy nie odśnieżył dachu ani nie zamontował kratek zabezpieczających przed osuwaniem się śniegu. Skutek:
góra śniegu wylądowała na dachu mojego samochodziku a po odśnieżeniu okazało się że dach opadł na całej szerokości od anteny aż po tylne drzwi.
Pytanie następujące: jaki warsztat polecanie oraz jaką technikę naprawy( klepanie i szpachla a może wycinanie i spawanie nowego) może jakaś ina koncepcja??
Będę wdzięczny za każdą techniczną myśl.

mpkb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2009, 10:14   #2
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: [MK3] uszkodzony dach

Mam nadzieję że właściciel budynku pokryje koszty naprawy. Może dałoby się jakoś pokryć szkodę bezgotówkowo w ASO z odszkodowania właściciela budynku. Do jego obowiązków należy usunięcie tego co zalega na dachu. A gdyby właśnie ktoś przechodził dołem chodnika to co by było?
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2009, 10:19   #3
mpkb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-08-2007
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 33
Domyślnie Odp: [MK3] uszkodzony dach

Z właścicielem już rozmawiałem, zobowiązał się do pokrycia szkody, sprawdzi czy ma aktualną polisę lub będzie becalował z kieszeni w końcu tak jak mówisz gdyby ktoś przechodził to byłaby większa afera.
A naprawę w którym ASO w Krakowie. Nie miałem jeszcze do czynienia z naprawami blacharskimi ani lakierniczymi.
mpkb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2009, 10:26   #4
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: [MK3] uszkodzony dach

Nie powiem Ci dokładnie którego bo to i tak nie moje okolice - sam jestem z Jaworzna. Ja na stronie ford.pl znalazłem 4 dealerów forda w Krakowie.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przydałoby się poczytać o opiniach każdego z ASO, pojechać o wycenę. Jeśli nie Ty płacisz za naprawę to tak bym zrobił, chyba że w serwisie chcieliby jakoś kosmicznie skasować za to to wtedy dopiero jakiś sprawdzony warsztat blacharsko-lakierniczy.
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2009, 10:49   #5
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: [MK3] uszkodzony dach

Najlepiej sie naprawiało dachy w fiacie 126p kijem od szczotki. Sama blache prawdopodobnie da sie wypchnąc nawet noga tylko czy lakier nie popekał, daj jakies fotki. Jak własciciel ma polise na cos takiego to dawaj samochod do aso nawet jak ci zle zrobia to beda musieli ci poprawic, a z lakiernikiem to roznie bywa jeden sie przyzna, a 2gi juz nie.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2009, 11:21   #6
mpkb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-08-2007
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 33
Domyślnie Odp: [MK3] uszkodzony dach

Salony forda w Krakowie to na szczęście potrafię znaleźć sam ale dzieki za dobre chęci, chodziło mi raczej o poradę który dokładnie serwis blacharski zna się na robocie i robi ją wyśmienicie.
mpkb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2009, 13:36   #7
mpkb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-08-2007
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 33
Domyślnie Odp: [MK3] uszkodzony dach

No to mam problem, okazuje się że dach jest własnością 3 ludzi. Jeden z nich nie ma problemu zobowiązał się do zwrotu kosztów ale w 1/3 natomiast 2-óch pozostałych się wypieło, może macie jakiegoś prawnika znajomego który chciałby się tym zająć?
mpkb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2009, 14:08   #8
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: [MK3] uszkodzony dach

zalezy jak mocno wgniecony , moze na roznice temperatur bedzie szlo zrobic ze mocno odskoczy i wroci na swoja pozycje. Moze fotke wrzuc.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2009, 15:57   #9
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: [MK3] uszkodzony dach

Cytat:
Napisał mpkb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to mam problem, okazuje się że dach jest własnością 3 ludzi. Jeden z nich nie ma problemu zobowiązał się do zwrotu kosztów ale w 1/3 natomiast 2-óch pozostałych się wypieło, może macie jakiegoś prawnika znajomego który chciałby się tym zająć?
Sprawa w sądzie nie powinna być trudna i myślę, że nawet bez prawnika powinieneś ją koncertowo wygrać. Pozywasz wspólnotę mieszkaniową, bo z pewnością taka tam jest. Skoro kamienica ma trzech współwłaścicieli, to według Ustawy o własności lokali, dach stanowi element nieruchomości wspólnej, za który współwłaściciele odpowiadają solidarnie, do wysokości udziałów. Podobne regulacje, odnośnie współwłasności istnieją w Kodeksie Cywilnym. Te dwa akty prawne dają Ci podstawy do roszczenia i nie widzę możliwości, aby sąd rozstrzygnął na Twoją niekorzyść. Dobrze, jeśli będziesz dysponował świadkiem zdarzenia. W takich sytuacjach, warto jest spisać dane świadków, lub powiadomić o zdarzeniu policję/straż miejską.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2009, 16:30   #10
mpkb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-08-2007
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 33
Domyślnie Odp: [MK3] uszkodzony dach

Fotkę wrzucę jutro rano nie mam przy sobie aparatu. Niestety wg mnie wgniecenie jest dużo za duże, blacha zapadając się wypchnęła nawet klapkę schowka na okulary i okulary oczywiście też szlag trafił ( koszty rosnąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
EMMM wielki dzięki za poradę krótko i bardzo konkretnie w razie wątpliwości wiem w której ustawie szukać.Naprawdę niskie ukłony.

Dziś jadę po poludniu do blacharza na rzemieślniczą do ASO przekonam sie na ile wystawia wycene.
Zapomniałem dodać że profilaktycznie wezwałem policję i zrobili notatkę, niestety pewnie się przyda chociaż wzywając ich miałem raczej na myśli towarzystwa ubezpieczeniowe które żądają takich zgłoszeń w celu weryfikacji. Nie przypuszczałem że przyda się w sądzie i że niektórzy ludzie to ostatnie b.....ce.

Ostatnio edytowane przez mpkb ; 25-02-2009 o 16:39
mpkb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.