Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2009, 12:05   #21
BolFrank
ford::advanced
 
Avatar BolFrank
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 09-09-2008
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Kombi [MK3-Trend]
Silnik: 2.0 TDCi (115KM)
Rocznik: 23/08/2004
Postów: 336
Domyślnie Re: [mk3] czujnik położenia wałka roozrządu

mentol, a tam nie powinien znajdowac sie maly termostat (chodzi mi o te wolne miejsca na sruby) ... jak sie myle to niech mnie ktos poprawi ...

__________________
Duratorq DI 2.0 HPCR; 6 manual; kolor Panther Black Metallic; jasna kremowa skórzana tapicerka; srebrne relingi, alu. 16" (6 ramienne Alutec); przyc. szyby; webasto; tempomat; pod. fotele,szyby,lusterka,spryskiwacze; full elekt; climatronic; system DVD (z bezprz. nagło. słu. x3 + 2 ekrany LCD w zagłowkach)
BolFrank jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2009, 19:01   #22
mentol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-12-2008
Postów: 20
Domyślnie Re: [mk3] czujnik położenia wałka roozrządu

mały termostat jest pod tym,dalej do środka i dochodzi do niego wężyk. Auto jest z 11.2002 czyli przed liftem
mentol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2009, 19:10   #23
Sasanki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2008
Skąd: 3miasto
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Re: [mk3] czujnik położenia wałka roozrządu

jest już na forum w 3 rożnych postach ruszony temat kiepskiego zapalania na ciepłym silniku wiec moze opisze swój przypadek zeby nie powielac tematu i może ktoś doradzi co to może być..myśle że może ten czujnik położenia wałka rozrządu ale moze inne cholerstwo

Mondeo kombi 2.0tdci 115km 2005FL ok 125tyś km

Były teraz 3 dni mrozu i autko pomimo -21 stopni paliło od ręki, odrazu odpowiednie obroty, zero kopcenia i innych uchybień. Do tej pory autem poruszałem sie praktycznie z punktu A.... długa przerwa i punkt B. Generalnie zostawiałem go o 8:00 i ruszalem ponownie po 16:00 . Teraz kilkakrotnie miałem pare wyskoków po zakupy..domyślam sie ze nie zdażył ostygnać i tu nagle masz babo placek ...zapalił chyba za 4 czy 5 razem i tak jak na to wpadłem ze na ciepłym tylko to praktycznie po osiagnieciu temp 90 stopni na 90% nie zapali od razu za 1 razem....Po nocy mimo wszystko jaki mroz by nie był pali jak złoto.

Auto nie gaśnie na drodze...nie widze kopcenia, braku utraty mocy nie zauwazyłem jak juz zapali chodzi elegancko, akumulator nowy, najwiekszy jaki był do forda, wymienione wszystkie filtry ( paliwa też ) takze jedyny problem to rozgrzany silnik...czy to ten czujnik czy co innego?

PS tak sie dzieje od kilku tyg. Czy tak jezdzac mozna było sobie cos uszkodzić?
Sasanki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2009, 19:27   #24
JAREK73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Kwidzyn
Model: FORD MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2008
Postów: 168
Domyślnie Re: [mk3] czujnik położenia wałka roozrządu

witam
zdaje mi się że oprócz ujmy na honorze raczej nic nie powinno się stać...no może układ aku-rozrusznik tu ucierpi...miałem podobny przypadek...zawsze na ciepłym ciezko palił właśnie za 4-5 razem...wstyd na całą parafię bo autko ładne, nowe a pali jak.....
u mnie problemem był czujnik ciśnienia paliwa+ w ASO wgrali nowy soft z zaprogramowaniem ponownym wtrysków i jak ręką odjął....
JAREK73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 11:13   #25
Sasanki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2008
Skąd: 3miasto
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Re: [mk3] czujnik położenia wałka roozrządu

Cytat:
Napisał JAREK73
witam
zdaje mi się że oprócz ujmy na honorze raczej nic nie powinno się stać...no może układ aku-rozrusznik tu ucierpi...miałem podobny przypadek...zawsze na ciepłym ciezko palił właśnie za 4-5 razem...wstyd na całą parafię bo autko ładne, nowe a pali jak.....
u mnie problemem był czujnik ciśnienia paliwa+ w ASO wgrali nowy soft z zaprogramowaniem ponownym wtrysków i jak ręką odjął....

jaki przyblizony koszt tego czujnika + nowy soft i programowanie?
PS. czy czujnik polozenia walka dam rade sam wymienic czy komp niezbedny?
Sasanki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 22:48   #26
JAREK73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Kwidzyn
Model: FORD MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2008
Postów: 168
Domyślnie Re: [mk3] czujnik położenia wałka roozrządu

koszt koło 80 zł sam dasz spokojnie rade wymienić - opis na poprzedniej stronie....w ASO w Toruniu coś koło 150 zł.... do wymiany czujnika komp niepotrzebny...chyba że wykasować chcesz błędy..
JAREK73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2009, 17:46   #27
Gemini63
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-01-2007
Skąd: EL
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDCi 115/MMT6
Rocznik: 2004
Postów: 73
Domyślnie Re: [mk3] czujnik położenia wałka roozrządu

Objaw padniętego czujnika położenia wałka jest taki, że wieczorem wróciłem samochodem z pracy, a na drugi dzień pojechałem już autobusem, bo nie odpalił. Kręcenie rozrusznikiem nie ma sensu. Znajomy mechanik podjechał do domu, wymienił czujnik, skasował forse i autko lata jak ta lala. Przy okazji powiedział, że ten element wystarcza na ok. 100 tys. przebiegu. Mnie się udało do 117 000.
__________________
Pozdrawiam
Krzysiek
Gemini63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2009, 22:41   #28
Sasanki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2008
Skąd: 3miasto
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Re: [mk3] czujnik położenia wałka roozrządu

Cytat:
Napisał Gemini63
Objaw padniętego czujnika położenia wałka jest taki, że wieczorem wróciłem samochodem z pracy, a na drugi dzień pojechałem już autobusem, bo nie odpalił. Kręcenie rozrusznikiem nie ma sensu. Znajomy mechanik podjechał do domu, wymienił czujnik, skasował forse i autko lata jak ta lala. Przy okazji powiedział, że ten element wystarcza na ok. 100 tys. przebiegu. Mnie się udało do 117 000.
no u mnie jest troche inaczej...najmniejszych problemów z rozruchem gdy zimny....stał przez swieta a w temp -20 do -4 i po 4 dniach jak złoto od reki pali...a wystarczy przejechac z 10km zgasic i juz sie go nie zapali ...dopiero za 4-5 razem badz po odczekaniu dłuzszej chwili

ps o ile przebieg wiarygodny to własnie dzis mi stukneło 130tyś
Sasanki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2009, 20:53   #29
Sasanki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2008
Skąd: 3miasto
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Odp: Re: [mk3] czujnik położenia wałka roozrządu

Cytat:
Napisał JAREK73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
zdaje mi się że oprócz ujmy na honorze raczej nic nie powinno się stać...no może układ aku-rozrusznik tu ucierpi...miałem podobny przypadek...zawsze na ciepłym ciezko palił właśnie za 4-5 razem...wstyd na całą parafię bo autko ładne, nowe a pali jak.....
u mnie problemem był czujnik ciśnienia paliwa+ w ASO wgrali nowy soft z zaprogramowaniem ponownym wtrysków i jak ręką odjął....
sorry ze po takim czasie ale dopiero w ten piątek zebrałem się na to żeby podjechać do ASO
Wymienili mi czujnik położenia wałka rozrządu i .... blada nadal to samo, czy opisywany przez Ciebie czujnik ciśnienia paliwa wyszedł na kompie jako babol czy ktoś na to wpadł organoleptycznie?? U mnie przed i po wymianie czujnika poł. wałka rozrządu zero błedów na kompie. Pan odstawiajac auto stw. ze przyczyna moze byc wylatana 2 masa...za cienki jestem żeby wiedziec czy to możliwe ale skoro brak błedów to sam juz nie wiem....
Sasanki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2009, 22:01   #30
colli7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2009
Model: mondeo MKIII kombi
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: [mk3] czujnik położenia wałka roozrządu

a może mi ktoś wytłumaczyć gdzie jest czujnik położenia wałka rozrządu w 2,0 TDDI ? za pieruna go nie mogę znaleźć a już kupiłem nowy bo mi w czasie jazdy umarł i zaczęła mrugać sprężynka
colli7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.