Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2007, 17:51   #11
sucof33
ford::beginner
 
Avatar sucof33
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 17-06-2007
Skąd: KRAKÓW
Model: FOCUS ST \ Mustang GT
Silnik: 280km \ 440km
Rocznik: 2009r \ 2016r
Postów: 46
Domyślnie

U mnie po wymianie Świec kabli WN I cewki wszystkie objawy ustąpiły i stało się to przy przebiegu 90tys u kolegi było to samo tez przy 90 tys wypadał z cyklu 3 cylinder.

Proponuje sprawdzić ciśnienie paliwa jakie jest w ukł. Tylko niskie ciśnienie skutkuje utratą mocy na wysokich obrotach a u ciebie jest na odwrót.

Podpinałeś foke do komputera przecież tam ci pokaże co jest źle Ta przyjemność kosztuje 50zł. Mi od razu pokazało że wypada 3 cylinder z cyklu!!!!

__________________
c-max 1.8 tdci 145hp @ 350nm by GCS tuning
sucof33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2007, 15:02   #12
mayu2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 19
Domyślnie

Ja mam od niedawna foczkę i też mi się świeci lampka ostrzegawcza silnika. Byłem w serwisie i powiedzieli ,że wydmuchało katalizator. Ale wymiana katalizatora i sondy może niewiele dać jesl nie są to orginały. kat zamiennik 400 + sonda porządna 300 a orginał sam kat 2 tys. Ostatnio sciągnełem instrukcje do forda i wydmuchanie kata może byc spowodowane za wysoką temperaturą w układzie i jesli wymienić na nowy zaraz znowu się rozsypie. Co może powodować taką temp tego już niewim??? Także na swiatłach foczka jest troche mułowata :fcp11
mayu2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2007, 23:14   #13
Pilot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2007
Skąd: Jasło/Kraków
Postów: 25
Domyślnie

A ja po powrocie z urlopu wymieniłem tylko cefke,czujnik połozenia walu korbowego oraz 4 swiece kabli nie ruszałem bo nie było takiej potrzeby (choc fachowcy twierdza ze kable wymienia sie razem ze swiecami) koszty to z robocizna i materialami ok 500zl.Autko smiga teraz tak jak dawniej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :fcp18 :fcp2
Pilot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2007, 07:14   #14
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

Bron boze nie wstawiaj zamiast katalizatora strumienicy za takie rady to tylko kosa leb sciąć.

Plecionka w wydechu to chodzi raczej na 99.9% o lacznik elastyczny a nie jakis kolektor dolotowy jabo2
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2007, 07:52   #15
JAB02
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-05-2007
Skąd: Koszalin
Postów: 234
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomiscorpio
Bron boze nie wstawiaj zamiast katalizatora strumienicy za takie rady to tylko kosa leb sciąć.
Czy mógłbyś proszę wyjaśnić dlaczego nie radzisz zakładać strumienicy. W ostatnim okresie stało się to bardzo "modne" rozwiązanie. Wiem że łącznik elastyczny to nie kolektora dolotowy. Pzdr.
JAB02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2007, 11:26   #16
george1
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2006
Postów: 62
Domyślnie

Sprawdz ten wątek (problemy z szarpaniem przy ruszaniu z oraz fukanie wydechu)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

mój końcowy komentarz :
"W końcu wymieniłem świece i przewody WN. Czwarty garnek nie palił. Pojechałem do warsztatu jak sie zapaliła lampka "check engine". Wymienili profilaktycznie cewke WN ale okazało sie że to niepotrzebnie i jeżdżę na starej. Teraz juz nie szarpie i wchodzi normalnie na obroty. Można jakoś jezdzic."

Cewka WN, kable WN lub świece.
Z tego co mi kolega nadał katalizator się ostro psuje jak jeden garnek przestaje spalać paliwo. U niego poszedł w diabły. U mnie pewnie też ale narazie jeszcze na lekko "brzęczącym".
george1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2007, 17:02   #17
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

Temat opisywane 40 milionow razy . Strumienice zaklada sie im dalej silnika tym lepiej , minimum na srodku wydechu , a zakaldanie go zamiast katalizatora to akurat najbliżej silnika , jednym ze skutkow tego jest szybsze wypalanie sie gniazd zaworow i jeszcze inne minusy tego sa. Pisanei sto razy juz, przy kazdym temacie katalizatora.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2007, 18:41   #18
isaacbromberg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-07-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 15
Domyślnie

hej, może to totalny nie traf, kiedys na gazecie.pl w dziale auto byly rady co do zakupu uzywanego focusa. bylo tam miedzy innymi o akcjach nawrotowych i byla taka co miala na celu wyeliminowanie spadku mocy w silniku 1,6 (przeprogramowanie kompa) moze to to ??
isaacbromberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2008, 14:34   #19
trucker
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2007
Skąd: Wrocław
Postów: 10
Domyślnie Re: Focus 1.6 brak mocy do 3000 obrotów

Witam
Niestety u mnie jest to samo.
Focus 1,6 2000r. przebieg 182 tys.
Zdarzyło się w czasie wyjazdu na urlop.
Spadek mocy, szarpanie silnikiem. Dojechałem do warsztatu, wymienili same świece - nic to nie dało. Musiałem się ratować naprawą w ASO.
Na teście w ASO wyszło przerwanie na 4 cylindrze.
Wymienili świece, przewody WN i cewkę - koszt 1400 PLN.
Niestety ta wymiana też nic nie dała - tzn. poprawiła się delikatnie praca silnika, ale auto jest nadal zamulone i szarpie silnikiem pomiędzy 2000 a 3000 obrotów.
Byłem później w innym warsztacie. Podłączył komputer, szukał 2h i nic nie znalazł.
Raz wyskoczyło mu przerwanie na 3 cylindrze ( świece, przewody cewka wymienione 6 dni prędzej w ASO ). Poprawił przewody itd. i nadal nic, zero błędów.
Nikt nie może mi pomóc w diagnozie, co należy wymienić.
W ASO napomkneli o katalizatorze, ale nie świeciła mi żadna kontrolka ( nie wiem czy powinna )
W warsztacie ( nie ASO ) powiedzieli żebym sprawdził ciśnienie paliwa na listwie bo to może pompa.
Ktoś wspomniał o przepustnicy i czujniku położenia wału
Auto trochę głośniej chodzi. Słychać jak "pierdzi".
Ciężko się rusza, no i to przyśpieszenie - jakbym ciągnoł za sobą ładunek 2 tony.
Proszę o sugestie co to może być.
Ja podejrzewam katalizator. Jeśli ktoś wymieniał na zamiennik, to może podpowie gdzie, jaki itd. oczywiście poza ASO, bo to strasznie podniesie wartość auta.
Może ktoś zna dobrego fachowaca od forda we Wrocławiu ??

Pozdrawiam
Krzysiek

...
Byłem przed chwilą na stacji diagnostycznej. Układ wydechowy w normie. Mówi, że to na pewno nie katalizator.
Gdzie szukać dalej ????
Z tego co wyczytałem:
- czujnik położenia wału
- przepustnica
- może pompa paliwa
- co jeszcze ??

Pozdrawiam
trucker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2008, 17:18   #20
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie Re: Focus 1.6 brak mocy do 3000 obrotów

Też prawie od początku mam troszku mułowatego właśnie tak do ok 2500 obr/min - nie jest źle ale przy włączonej klimie i lekkim wzniesieniu podczas ruszania to daje się to we znaki ( no i cierpi przez to sprzęgło ) , cuda wianki robiłem miedzy czasie - wymiana świec kabli wys. nap. cewki sprawdzanie przepustnicy , filtr powietrza , pompa raczej nie bo takie same objawy są na gazie , niejednokrotnie sprawdzany na kompie , nowa plecionka na wydechu ( bo stara po stuknięciu w tyłek pękła ) katalizator raczej cały bo nic nie słychać żeby brzęczało , sprawdzałem kompresje na cylindrach - drobna regulacje zaworów - co ?? i nic .... cały czas tak samo . Wobec tego ja uważam że albo jakiś z czujników trochu błędnie daje sygnał do kompa ale w sposób ze nie jest to do wykrycia podczas diagnozy ( czy może ktoś z kolegów wie jak się zachowuje silnik gdy padnie ten czujnik co jest w bloku pod alternatorem ?? to jest chyba czujnik podciśnienia w kolektorze dolotowym ?? bo jak ja go odpinałem na krótką chwilę na wolno pracującym silniku to sie nie działo ) albo ( i obstawiam za tym ) jest to właśnie wina błędnie zaprogramowanego komputera samochodowego . Jeśli ktoś ma jakieś bliższe informacje na temat tej akcji przesterowania komputerów ( jak pisał kolega wyżej ) to bardzo proszę się nimi podzielić ( jakie roczniki fordów jakie modele itp.)
__________________
Marcin
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.