Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2010, 19:14   #101
cupe sport
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-02-2010
Skąd: Dolnośląskie
Model: focus
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 24
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

ważne trzeba wymienić pare przewodów dać opaski zawrek zwrotny na zasilaniu , równierz przewód który wchodzi do filtra spod spodu.

cupe sport jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 17:07   #102
kris773
ford::amateur
 
Avatar kris773
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 12-02-2010
Skąd: Ząbki
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Witam,

Panowie, u mnie były podobne objawy.
-mrozy i rano samochód odpal, żeby za chwilę zgasnąć. Potem zapalała się kontrolka błędu...no i można było kręcić i kręcić rozrusznikiem...a że akumulator słaby, to padał. Po wymianie akumulatora to samo... Zapalał, a potem błąd i 3-4 razy musiałem kręcić kluczykiem, żeby zapalił.
Nadmienię, że gdy auto stało w garażu, problemu takiego nie było.
Niedawno mechanik podłączył silnik pod komputer, błędów było kilka, wykasował je i... jak dotąd (kilka dni) problemów z gasnącym silnikiem brak.
Koszt 50 zł, więc jakoś dało się przeżyćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam i bezawaryjnych aut życzę.
Krzysiek
kris773 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 17:33   #103
ADIAS
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: WLKP
Model: FOCUS 2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 130
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Kolego i myślisz że będie git? a ja ci mowie że nie !błędy to ci może skasował ale czy przyczyne też? jak nie to na bank za jakiś czas sypnie byków co niemiara! sprawdził co to za byki były? taki objaw to zapchany układ paliwa , zapowietrzony a przyczyna to woda w filtrze lub zapchany lub pada pompka ty masz zdajesie 2 jesli 1 padnie to tak sie dzieje motor wywala błędy i staje z braku ciśnienia !!

Ostatnio edytowane przez ADIAS ; 12-02-2010 o 17:38
ADIAS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 17:47   #104
sjenit3
ford::average
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Łomża
Model: Ford Fokus Ghia
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 199
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Koledzy co się dzieje z tymi autami. Ja dziś po 3 tygodniowym garażowaniu pod chmurką zapaliłem swojego za pierwszym razem. Stał bo byłem chory. Mi się wydaje, że chyba mamy mechaników nie znających się za bardzo. To co się czyta tu na forum to aż przeraża. A potem ludzie mówią ford ****o wort- aż się nie chce wierzyć
sjenit3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 20:16   #105
Daro26
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 499
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Ja od siebie napiszę jedną rzecz bo czasami szukamy usterki nie sprawdzając podstawowych rzeczy.

Nie raz już pisałem o tym, że mam problemy z odpalaniem przy minusowych temp. Odpalał zawsze, ale dopiero za 2,3 razem i to po kilkukrotnym grzaniu świeć. Tamtą zimę jakoś przejeździłem. Wstawiłem dobry nowy akumulator + wymiana świec żarowych (oryginał) + zalany nowy olej Formula wcześniej E teraz F nowy filtr paliwa. Byłem na diagnostyce komputerowej i nic. Dwu krotna wizyta u elektryka sprawdzanie obwodu świec.Pytam się gościa a może to rozrusznik? Kazał kilkukrotnie odpalić (dodam że na ciepły palił na dotyk, tzn zawsze pierwszy rozruch z rana był ciężki później jak auto postało nawet kilka godzin - palił od razu za pierwszym razem) i mówi że to nie rozrusznik bo dobrze kręci. Lane tylko dobre paliwo(Shell, Statoli nigdy z podejrzanych lokalizacji). I dalej to samo, aż wstyd przecież to nie takie stare auto. Dodam, że rano jak było nawet kilka stopni na minusie, to wyglądało to że krecił ale jakby nie mógł załapać i tak dopiero za 2,3 razem odpalał.

Tej zimy pojechał jeszcze raz ale do innego elektryka. Gościu to samo, że to nie rozrusznik i że może go rozebrać, ale to że pewnie nie to. No więc zabrał się za robotę, ściągnął obudowę i mnie woła. Pokazał mi zniszczoną jedną z tulei, przez co wirnik obcierał o obudowę i nie uzyskiwał odpowiedniej prędkości. Aby odpalić TDCI potrzeba dużej prędkości obrotowej i to była przyczyna. Dlatego polecam nawet profilaktycznie oddać rozrusznik do regeneracji i zobaczyć jaki będzie efekt.
Daro26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 23:57   #106
kris773
ford::amateur
 
Avatar kris773
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 12-02-2010
Skąd: Ząbki
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

...odnośnie swoich "błędów", nie dodałem, że w minione lato, padł alternator, akumulator się rozładował...Naprawiony alt, ale bateria wymieniana nie była, majster-mechanik zawyrokował, że po tamtej usterce, a ostatnio po padającym akumulatorze (jeszcze przed wymianą), komp mógł 'wariować'...
Jak będzie?zobaczymy. Na tą chwilę, aczkolwiek mrozów już dużych nie ma, jest dobrze.


Miłego weekendu,
Krzysiek
kris773 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2016, 19:56   #107
Czarek88
ford::average
 
Imię: Czarek
Zarejestrowany: 25-01-2015
Skąd: Płock
Model: Focus mk1 lift
Silnik: 1.8 tdci 115km
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Panowie jak tam wasze fordy bo dziś u mnie - 11 o godzinie 19 stej i ford po 12 godzinnym postoju kręcił około 7 sekund po czym zapalił i zgasł i potem po kolejnym rozruchu dopiero po jakiś 3 sekundach zapalił zostawiłęm go na chwilę na wolnych i dopiero odjechałem. Generalnie im zimniej tym gorzej, co fachowcy radzą sprawdzić? Przekażnik świec? zapowietrzony układ? czy wysiada pompa? HELP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziś po kolejnych 12 g postoju na świeżym powietrzu dopiero za 8 razem zapalił po wciśnieciu pedału gazu w podłoge, przy wcześniejszych 7 próbach auto zapalało jakoś i zaraz gasło ....Jakieś podpowiedzi co do diagnozy?

Ostatnio edytowane przez Czarek88 ; 02-01-2016 o 20:40
Czarek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2016, 13:08   #108
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

U mnie to samo. Za trzecim razem pedał gazu wciśnięty do połowy i nie zgasł. Świece mają rok, pompa zrobiona, wtryskiwacze sprawne. Nawet lekko nagrzany pali po jednym obrocie silnika.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2016, 14:02   #109
lostdesper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-07-2015
Skąd: Borne
Model: Focus MK2 FL, Mondeo MK5 FL
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008, 2020
Postów: 93
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Panowie, a nie dymi wam na biało na zimnym silniku? u mnie na mrozie też jak postoi z 12h tak przy -10 ma problemy to pali dopiero za 3cim, przy czym kopci na biało. Jak już się go że tak powiem odpali i pochodzi sobie z 10 minut, lekko się nagrzeje, to później pali bez problemu, na dotyk a dymienie znika. U mechanika najwcześniej będę mógł być w czwartek.
lostdesper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2016, 14:12   #110
tom_ameise
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 12-03-2008
Skąd: Opolskie
Model: Focus MK I / Grand C-max
Silnik: 1753 TDCI / 1560 TDCI
Rocznik: 2003 / 2011
Postów: 33
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Witam,
Również odpalał mi za 2-3-4 razem, ale niestety wczoraj nie był odpalany i dzisiaj lipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kręciłem i nic, akumulator padł i co mnie zaskoczyło to kontrolki wskaźnika prędkości oraz obrotów skakały! Czy to jakiś błąd? Może ktoś mi coś doradzić? Zaznaczam że w ostatnim okresie wymieniałem (od września) olej i filtry, pasek rozrządu, pasek mikro oraz wydech.
Mam foczkę z 2003 TDCI 1,8 204 tyś km.
Pozdrawiam
tom_ameise jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.