Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2008, 16:18   #1
lookaash
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-10-2004
Skąd: Opole
Postów: 54
Domyślnie Zblokowany silnik (TDCi 115KM '02)

Od niedawna posiadam Focusa MK1 po liftingu. Nie przejechał zbyt wiele, jeździł w miarę ok oprócz słyszalnego koła dwumasowego. Niestety, auto od handlarza (bite), więc różne niespodzianki mogą jeszcze się kryć. Teraz wynikła cięższa sprawa.

Zaczęło się w momencie, gdy byłem zmuszony przejechać kilkanaście metrów bez założonego paska wielorowkowego od napędu osprzętu. Odkręciło się koło pasowe wału korbowego. Skręciłem momentem 190Nm. Po przejechaniu 30km koło znowu się odkręciło. Skręciłem znowu (nową śrubą), na 210Nm. Przy obydwu operacjach wał blokowany był przez wrzucenie biegu i mocne deptanie hamulca. Odpaliłem, okazało się, że grzechocze rolka prowadząca. Przejechałem 20km i zgasiłem silnik. Po ruszeniu nagle dało się odczuć stuk. Na kanale wyszło, że znowu odkręciło się koło pasowe, ale tym razem nie dało się uruchomić silnika - rozrusznik nie zazębiał. Koło do góry, wrzucony V bieg - nie ma siły, aby poruszyć wałem :fcp5 Sprawdziłem - pasek cały, łańcuch też ok, napędza wałek rozrządu, jednak zakres obrotu wału jest dosyć mały - nie więcej niż 70st. Wałek rozrządu jest cały. Pytania:
- gdzie mogę znaleźć znaki do ustawienia tłoków, nie mogłem nic znaleźć na kole pasowym?
- jaki może być powód wykręcania się tego koła?
- jak ustalane jest koło łańcuchowe na wale?

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie, chętnie poczytam!

lookaash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2008, 20:12   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: Zblokowany silnik (TDCi 115KM '02)

Cytat:
Odkręciło się koło pasowe wału korbowego. Skręciłem momentem 190Nm. Po przejechaniu 30km koło znowu się odkręciło. Skręciłem znowu (nową śrubą), na 210Nm. Przy obydwu operacjach wał blokowany był przez wrzucenie biegu i mocne deptanie hamulca.
przede wszystkim klej do gwintów i nie dokreca sie tak koła pasowego najlepiej wyjąć rozrusznik i zablokować koło zamachowe

znaków nie ma są blokady ale najlepiej jak byś miał dostep do auto daty bo wał ma 2 możliwości blokowania jedna jest specjalny przyżąd do blokowania koła zam. a 2 to tak jak w mondku td wałek jest też tak jak w mondeo łańcuch raczej ci nie przeskoczył chyba że posypał sie napinacz
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2008, 19:38   #3
lookaash
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-10-2004
Skąd: Opole
Postów: 54
Domyślnie Re: Zblokowany silnik (TDCi 115KM '02)

Po zdjęciu miski olejowej okazało się, że wał jest cały, w misce nie stwierdziłem żadnych części metalowych. Pozostaje chyba jedynie przeskoczenie łańcucha lub paska. Czy w celu dostania się do koła napędzającego łańcuch zachodzi konieczność wymontowania koła pasowego pompy wtryskowej (rozchodzi się o obudowę łańcucha)?
lookaash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2008, 22:20   #4
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: Zblokowany silnik (TDCi 115KM '02)

Cytat:
Czy w celu dostania się do koła napędzającego łańcuch zachodzi konieczność wymontowania koła pasowego pompy wtryskowej (rozchodzi się o obudowę łańcucha)?
tak musisz zdjąć koło napedzające pasek rozrządu który idzie na wałek
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 19:34   #5
lookaash
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-10-2004
Skąd: Opole
Postów: 54
Domyślnie Re: Zblokowany silnik (TDCi 115KM '02)

Zdjąłem głowicę - pokrzywione dwa zawory, co ciekawe na pozostałych tłokach również są znaki po zaworach, więc widać nie pierwszy raz coś takiego się zdarzyło :fcp20
lookaash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 22:28   #6
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: Zblokowany silnik (TDCi 115KM '02)

to szukaj teraz przyczyny może faktycznie coś sie dzieje z łańcuchem ale sprawdz dobrze pasek może on skoczył lub rolka napinajaca była napieta nie w tą strone
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2008, 18:37   #7
lookaash
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-10-2004
Skąd: Opole
Postów: 54
Domyślnie Re: Zblokowany silnik (TDCi 115KM '02)

Trochę czasu minęło, ale Focus już jeździ. Robiłem go sobie w ramach wolnego czasu i posiadania części.
Co się stało: odkręciło się koło pasowe, z tego powodu przeskoczył pasek i pogięły się cztery zawory. Obecnie jest nowy pasek wraz z napinaczem, głowica przejrzana i wyremontowana. Koło pasowe dokręcone na 220Nm +90st +klej do gwintów. Wał blokowałem przyrządem własnej produkcji :fcp4 zrobionym ze starego pilnika i fragmentu górnego wahacza z poloneza (sprawował się idealnie). No i przy okazji przeczyściłem i przesmarowałem rozrusznik, dzięki czemu pozbyłem się problemów z porannym odpalaniem silnika. To tyle w kwestii formalności, jeśli ktoś ma jakieś pytania to pytać :fcp1 .
lookaash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2009, 17:39   #8
fantozzi
ford::average
 
Avatar fantozzi
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Model: focus I
Silnik: 1,8 TDCI 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Re: Zblokowany silnik (TDCi 115KM '02)

Proszę powiedzieć jak zdjąć koło pasowe na wale od paska wieloklinowego, w którą stronę odkręcić śróbę i czy potrzebny ściągacz. Muszę wymienić uszczelniacz. Jak zrobić żeby nie spieprzyć. Jak by był potrzebny klucz pneumatyczny to jest.
fantozzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2009, 18:19   #9
thermalfake
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-05-2007
Skąd: B-B
Model: Focus
Silnik: 1.8tdci 74kW
Rocznik: 2004 kombi
Postów: 382
Domyślnie Re: Zblokowany silnik (TDCi 115KM '02)

jakieś liche info z TIS'a [silnik tdci]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
kolejny ford w łapkach
Everything we do is driven by you.
thermalfake jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.