Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2008, 12:06   #1
Piooo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-05-2008
Postów: 2
Domyślnie [MK3] brak błędów a problem jest...

witam,
wiem dużo tu tematów dotyczących gasnących w najmniej odpowiednich momentach mondków. Chciałbym jednak zapytać doświadczonych jak to jest, jeżeli w moim TDCi 130KM 2003r są też takie objawy (np 120km/h i gaśnie pojawia sie sprężynka) a po podłączeniu do kompa u mechanika nie pokazuje błędów ?? Z tego co czytałem w innych postach u kolegów z tym problemem pojawiały się kody błędów.. jak w takim razie zdiagnozować przyczynę?
Dzięki za pomocne odpowiedzi..

Piooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 12:16   #2
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: [MK3] brak błędów a problem jest...

IMVHO jak pojawia sie sprezynka to i powinien byc zapisany blad w pamieci kompa
natomiast jesli jest to "miekki" blad to on jest usuwany z pamieci po zdaje sie 40 uruchomieniach auta...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 18:33   #3
prezo
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2007
Postów: 51
Domyślnie Re: [MK3] brak błędów a problem jest...

gasnie ci samochod jak dodajesz wiecej gazu?
jesli tak to mysle ze to wtryski mialem to w tdci 2004r i objaw by wlasnie taki.
prezo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 20:07   #4
Piooo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-05-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: [MK3] brak błędów a problem jest...

no jezeli chodzi o ten bląd to nie wiem mechanik podpinal kompa bledow nie bylo..moze ma jakies oprogramowanie słabe? chociaz raczej takie bledy powinny byc odczytane, a uruchomien nie bylo 40stu bo nawet przed przyjazdem do mechanika samochód gasl..
Mondziak gasnie wlasnie w momencie dodania gazu przewaznie przy wiekszych predkosciach.. jak to wczesniej niektorzy pisali - sprężynka sie pojawia, gaśnie, a potem bez problemu mozna odpalic... dziwi mnie wlasnie brak błędów. moze to i wtrysk ale zeby chociaz blad byl jakis zapisany...
Piooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 20:37   #5
bibi
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Postów: 50
Domyślnie Re: [MK3] brak błędów a problem jest...

Witam
Błędy raczej muszą być moja rada wykonac diagnostykę sprzętem fordowskim(WDS,IDS) lub Delphi oraz zrobić test przelewowy wtryskiwaczy.
Pozdrawiam
Adrian
bibi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 20:47   #6
SLU
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 06-05-2008
Skąd: Łomża
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Re: [MK3] brak błędów a problem jest...

Witam
Mam ten sam problem byłem w ASO i nic nie wykryli komp nie wykazuje błędów przelewy ok, dajcie znac jak czegos sie dowiecie
Pozdrawiam
SLU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2008, 08:32   #7
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: [MK3] brak błędów a problem jest...

Cytat:
Napisał SLU
Witam
Mam ten sam problem byłem w ASO i nic nie wykryli komp nie wykazuje błędów przelewy ok, dajcie znac jak czegos sie dowiecie
Pozdrawiam
proba przelewowa byla na aucie czy na wyciagnietym wtrysku?
wedlug jednego mechanika z ktorym rozmawialem (i do ktorego jade na wtryski) sama proba przelewowa nie daje pelnego obrazu co sie dzieje z wtryskiem - byc moze wtrysk jest pod wzgledem odmierzania dawki paliwa sprawny, ale juz sama mechaniczna czesc jest walnieta (np zawiesza sie) - a tego proba na aucie nie wykryje... to tak IMVHO w oparciu o rozmowe...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2008, 18:59   #8
BUFF
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Postów: 23
Domyślnie Re: [MK3] brak błędów a problem jest...

Miałem coś podobnego więc podzielę się doświadczeniem, może coś pomogę.
Mam mondka TDCI z 2003. Samochodzik brykał aż miło, żadnych spadków mocy, kopcenia, sprężynki i podobnych dolegliwości. W pewnym momencie zaczął klekotać jak bardzo stary diesel i przy odpalaniu wchodził na około 500 obrotów a po jakimś czasie dobijał do 800. Raz po uruchomieniu pojawiła się migająca sprężynka ale po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu nie pojawiła sie nigdy. Pojechałem na komputer - żadnych błędów, próba przelewowa - leją równo. W końcu umówiłem się w Nadarzynie a tam surprajz. Wtrysk powinień rozpylać już od 150 czegoś tam(wartość ciśnienia) a u mnie rozpylał przy 340. Co więcej nie trzymał szczelności, powinień tracić jedną jednostkę ciśnienia w ok. 7 sekund a u mnie najlepszy trzymal dwie. Po regeneracji wtrysków silniczek przestał klekotać, jakby troszkę wiecej miał mocy no i zaczął palić o 0,5 litra mniej.
BUFF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2008, 10:35   #9
SLU
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 06-05-2008
Skąd: Łomża
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Re: [MK3] brak błędów a problem jest...

do kiciaj
proba byla na aucie....posprawdzalem tansze opcje został mi czujnik polozenia walu czy moze byc opcja ze to on szwankuje???.......jesli nei to biore sie za wtryski :fcp11
SLU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2008, 10:46   #10
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: [MK3] brak błędów a problem jest...

w aso i tak zanim wymienia wtryski wymienia ten czujnik - ale decyzja nalezy do ciebie. mnie kosztowalo to 80zeta i doslownie 10 min roboty...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.