Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2016, 08:52   #11
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: Lusterko zewnętrzne-demontaż

ale kostka to jest najmniejszy problem ,ona jest rozbieralna.

aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 12:30   #12
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Lusterko zewnętrzne-demontaż

Masz raczej małe lusterko zwykłe. Każda kostka ma 10 pinów ale ile ma kabelków patrz no chyba ze masz aktywne automatyczne składanie.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 16:48   #13
gamzur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-04-2014
Skąd: Ustka
Model: C-MAX
Silnik: 1,6TDCI 109 KM
Rocznik: 10/2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Lusterko zewnętrzne-demontaż

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz raczej małe lusterko zwykłe. Każda kostka ma 10 pinów ale ile ma kabelków patrz no chyba ze masz aktywne automatyczne składanie.
Przed liftingiem są kostki 3-5 pinowe, a po liftingu 10 pinowe.
Lusterko już jedzie do mnie. Dzięki za pomoc!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gamzur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2016, 23:41   #14
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Lusterko zewnętrzne-demontaż

Panowie, to do polifta na pewno nie podpasują lusterka z przedlifta? Posypał mi się pajączek i lusterko dość mocno nie domaga. Mam taką samą wersje lusterek jak kolega gamzur - czyli 6 kabli i no właśnie... 10, czy 8? ile tam jest na zdjęciu? U siebie mam w narożnikach kostki (tam gdzie kabelki wchodzą) nadrukowane cyferki: 1, 4, 5 i 8, tak jakby było 8 pinowa? Dodam tylko, że na prawo i lewo są jeszcze po dwa otworki, czyli w sumie 12 sztuk.
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3

BUMP: potwierdzam, niestety do polifta są całkiem inne kostki.

A jak jest z anglikami? Faktycznie odchylenie lusterek nie jest takie samo jak w wersjach europejskich? Wiem, że w niektórych innych modelach takie bolączki występują, ale jak to jest w C-maxie? Poliftowe angielskie można już za 70zł dostać. Pytanie, czy odchylenie w lusterach jest takie samo zarówno dla jednej i drugiej strony? Tak bym wybrał polifta angielskiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez jaksen ; 22-09-2016 o 08:40
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2016, 08:40   #15
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Lusterko zewnętrzne-demontaż

Podbijam moje ostatnie pytanie odnośnie lusterek angielskich. Jest ktoś w stanie powiedzieć, czy odchylają sie one w tym samym stopniu co europejskie?
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2016, 11:21   #16
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Lusterko zewnętrzne-demontaż

Cytat:
Napisał jaksen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podbijam moje ostatnie pytanie odnośnie lusterek angielskich. Jest ktoś w stanie powiedzieć, czy odchylają sie one w tym samym stopniu co europejskie?
Moge potwierdzić że pasują, plastiki mają te same numery pasuje europa-anglik oraz przedlift -polift. Różnica może występować w szkłach sferycze/płaskie/asferyczne przez co może być widać inaczej oraz nie do końca sprawdzone silniczki z uchwytem.
Jak byś szukał mam do sprzedania europejskie kompletne lusterko lewe i prawe bez migacza i lampki w stanie bardzo dobrym europejskie.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2016, 13:07   #17
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Lusterko zewnętrzne-demontaż

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moge potwierdzić że pasują, plastiki mają te same numery pasuje europa-anglik oraz przedlift -polift. Różnica może występować w szkłach sferycze/płaskie/asferyczne przez co może być widać inaczej oraz nie do końca sprawdzone silniczki z uchwytem.
Jak byś szukał mam do sprzedania europejskie kompletne lusterko lewe i prawe bez migacza i lampki w stanie bardzo dobrym europejskie.
Co do tego, że pasują, że da się je zamontowac nie mam żadnych wątpliwości. Zastanawia mnie tylko, czy dajmy na to prawe lusterko (strona pasażera) w angielksiej wersji będzie odchylać się w takim samym stopniu jak wersja europejska?

Co do lusterka, to sprawdź PW.
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2016, 13:09   #18
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Lusterko zewnętrzne-demontaż

Nic nie dostałem na PW.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2016, 13:16   #19
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Lusterko zewnętrzne-demontaż

Szybciej sprawdziłeś temat niż odpisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Panowie, a jak z przekładką kostki z lusterka poliftowego do przedliftowego?
Obecnie mam 10pinową kostkę, ale dorwać europejskie lusterko z taką kostką nie jest niestety łatwo. Czy przerzucenie kostki z mojego lusterka, do lusterka z kostką 3-5 jest wykonalne? To tylko kwestia przełożenia kabli? Czy może moga wystąpić jakieś problemy?
Lusterko chcę zmienić, bo pękł mi stelaż regulujący lusterko (góra-dół, prawo-lewo)...
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2016, 22:00   #20
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Lusterko zewnętrzne-demontaż

Cytat:
Napisał jaksen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, a jak z przekładką kostki z lusterka poliftowego do przedliftowego?
Obecnie mam 10pinową kostkę, ale dorwać europejskie lusterko z taką kostką nie jest niestety łatwo. Czy przerzucenie kostki z mojego lusterka, do lusterka z kostką 3-5 jest wykonalne? To tylko kwestia przełożenia kabli? Czy może moga wystąpić jakieś problemy?
Można przelutować kostke lub same kabelki według schematu ale nie mam jak podać ci linka do zdjęcia.
Co dokładnie masz uszkodzone ??? bo stelarz odpowiada za składanie sie lusterka a góra-dół i lewo-prawo steruje silniczek. Może zbyt mocno wciskałeś szkło i uchwyt regulujący urwałeś. I zobacz czy pod szkłem masz taki uchwyt jakby okrągły czy prostokątny.

Zawsze możesz kupić jeszcze lusterko od przedliftowego i przełożyć samą instalacje, ale to już jest zależne od twojej manualności.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.