Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2010, 22:15   #1
Dario87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-09-2010
Skąd: Grodzisk Wlkp
Model: Focus
Silnik: 1.8TDDCi
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Auto zgasło i nie chce odpalic

Witam,mam problem od miesiąca.,auto zgasło podczas jazdy, gdy chciałem go odpalic po kilku sek. wyskakuje kontrolka od świec żarowych i na tym sie kończy. Na początku mechanik powiedział ze pompa ale okazało sie ze pompa jest niby oki,pojechałem z wtryskami i wszystkie4 były padnięte,zrobiłem je wydałem 1800zl a auto nadal nie odpala. Ropa w ogóle do nich nie dochodzi,w czym problem?? Paliwo z pompy cofa sie z powrotem do zbiornika-czy to może byc czujnik cisnienia paliwa??


Ostatnio edytowane przez Dario87 ; 02-10-2010 o 10:24 Powód: Zly temat
Dario87 jest offline  
Stary 02-10-2010, 22:24   #2
MaroX
ford::average
 
Avatar MaroX
 
Zarejestrowany: 22-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3 zombi
Silnik: 2.0 TDCI 141hp/330Nm
Rocznik: 2003 FL
Postów: 107
Post Odp: Auto zgasło i nie chce odpalic

Wtryskiwacze nie wysiądą w ciągu sekundy i to wszystie na raz. Wygląda na to, że po prostu jakiś "fachowiec" Cię naciągnął na koszty.

Jeżeli nie podaje paliwa to:

- zatarła się pompa wtryskowa
- zatkał się filtr paliwa,
- należy przeprogramować wtryskiwacze.

Pierwsze co powinieneś zrobić to pojechać do specjalisty od TDCi - a nie zwykłego mechanika - i zrobić diagnostykę.

Powiem tylko tyle, że dzisiaj wymieniałem olej w swoim Mondku w zwykłym warsztacie i chłopcy mechanicy 5 minut szukali gdzie jest filtr olleju... mówi samo za siebie...
Nie chciałbym, żeby tacy ludzie robili mi przy samochodzie coś poważniejszego niż wymiana wycieraczek... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powodzenia w usunięciu usterki!
__________________
MK3 GHIA 2.0 TDCi 141 KM i 330 Nm by HEKO
MaroX jest offline  
Stary 03-10-2010, 07:12   #3
mondzio III
ford::professional
 
Avatar mondzio III
 
Zarejestrowany: 07-10-2006
Skąd: Podlasie
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 1,256
Domyślnie Odp: Auto zgasło i nie chce odpalic

Cytat:
Napisał Dario87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ropa w ogóle do nich nie dochodzi,w czym problem?? Paliwo z pompy cofa sie z powrotem do zbiornika
To mi wskazuje na uszkodzenie zaworka zwrotnego(tylko nie powiem gdzie on się znajduje -czy w filtrze ,czy innym miejscu), ewentualnie możesz mieć nieszczelność układu paliwowego.Przy nieszczelności po dłuższym postoju paliwo cofa się i są problemy z odpalaniem,po prostu układ się zapowietrza.
Według mnie to szukaj przyczyny w układzie paliwowym,ale to tylko moje spostrzeżenie.
Spróbuj podjechać do jakiegoś speca i podpiąć pod komputer.
mondzio III jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.