Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2014, 06:24   #21
budix
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-01-2014
Skąd: Toruń
Model: Transit
Silnik: 2.0 TDDI 75KM
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie Odp: osłabł 2.0TDDI 85KM

OK dziękuję za wskazówkę sprawdzę i dam znać

budix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 14:53   #22
Krystian1916
ford::amateur
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 20-01-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Transit T260
Silnik: 2.0, 85 KM
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: osłabł 2.0TDDI 85KM

Cześć Panowie. Mam problem w tym samym transicie z ogrzewaniem. Po odpaleniu łapie temperature dosc szybko ale nie leci ciepłe powietrze. Leci dopiero wtedy kiedy pozadnie nim sie przyspieszy po czym stajemy na swiatłach i znowu leci zimne. Wybaczcie ze pisze to tutaj ale mało ogarniety w forach jestem a naprawde potrzebuje pomocy. Wielkie dzieki z góry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam
Krystian1916 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 15:30   #23
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: osłabł 2.0TDDI 85KM

Skoro łapie temperaturę dosyć szybko (na wskaźniku) to właśnie dlatego, ze ogrzewanie nie działa. Bo normalne jest w tych silnikach - przy działającym ogrzewaniu - że w mróz są niedogrzane, zwłaszcza w jeździe miejskiej.

Moim zdaniem, to że nie działa ogrzewanie jest spowodowane awarią elektrycznego elektrosiłownika klap nagrzewnicy, na rysunku poz. 5 (są dwa jeżeli jest klima) lub jego sterowaniem.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może też nie działać zawór wodny włączający obieg wody do nagrzewnicy (pod podszybiem).

Ten feler myślę że usuną ci prawie od ręki w moim ulubionym warsztacie (bo wszak jesteś z ze Stolycy...). Trzeba wiedzieć na ślepo gdzie włożyć rękę i jak to wyjąć - samemu ciężko tam coś zrobić, bo dostęp jest fatalny...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 14:43   #24
budix
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-01-2014
Skąd: Toruń
Model: Transit
Silnik: 2.0 TDDI 75KM
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie Odp: osłabł 2.0TDDI 85KM

Witam problem syczenia został rozwiązany, okazało się iż brakowało gdzieś opaski koło turbiny gdzie to dokładnie nie wiem mechanik nie zdradził mi tego natomiast auto nie zyskało znacznej poprawy mocy po zabiegu i powodem takowego stanu są podobno następujące błędy P0149 BŁĄD WYPRZEDZENIA WTRYSKU ORAZ P1564 MODUŁ POMPY WTRYSKOWEJ ZADANIE OGRANICZENIA DAWKI PALIWA stąd też moje pytanie czy jest to kwestia regulacji jakiejś śruby przysłowiowo pisząc czy wymiana modułu czy też kwestia podpięcia pod kompa i kombinacji z kątami zapłonu. Teść jest mechanikiem wiec jeśli była by to jakaś mechaniczna sprawa to pewno da rade zrobić ale komputer to już inna kwestia z góry dziękuję za informację
budix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 15:31   #25
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: osłabł 2.0TDDI 85KM

Cytat:
Napisał budix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
natomiast auto nie zyskało znacznej poprawy mocy po zabiegu
Ja bym po wykasowaniu błędów trochę pojeździł i zobaczył potem, czy te błędy znowu się pojawiły. Bo mogły powstać na skutek braku ciśnienia w dolocie.

Masz tylko 75 KM - szału nigdy nie będzie. Taką moc osiągał stary Osiołek na mechanicznym Boschu...
Dopiero jak by błędy się powtórzyły, zajął bym się pompą i jej sterownikiem...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 16:02   #26
budix
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-01-2014
Skąd: Toruń
Model: Transit
Silnik: 2.0 TDDI 75KM
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie Odp: osłabł 2.0TDDI 85KM

tzn byłem już raz na komputerze po zakupie auta wtedy mi powiedziano ze to może być przypadkowy błąd który wynika z tego iż pompa była regenerowana fakt byłem w innym warsztacie (wg mnie gorszym) dziś pan mechanik z lepszego warsztatu był uważam dość wiarygodny w temacie ale zaproponował kwotę 200zł za zrobienie tego i ze auto powinno odzyskać wigoru wiem ze to auto to osiołek ale wydaje mi się ze troszkę dużo pali tzn około 9-10 l bez obciążenia no i rano ma troszkę problem z odpaleniem no ale wiadomo diesel i mróz zdaża się wolałbym uniknąć dalszych wydatków i jesli nie da się samodzielnie tego zrobić to pojadę i zapłacę ostatnie zaskórniaki ;(
budix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 19:59   #27
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: osłabł 2.0TDDI 85KM

Cytat:
Napisał budix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale wydaje mi się ze troszkę dużo pali tzn około 9-10 l bez obciążenia
Teraz w zimę nie licz na niskie zużycie - jeżeli jeździsz w mieście.
W trasie powinien nieco mniej palić.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2014, 08:01   #28
budix
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-01-2014
Skąd: Toruń
Model: Transit
Silnik: 2.0 TDDI 75KM
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie Odp: osłabł 2.0TDDI 85KM

Witam ponownie. W związku z tym że postanowiłem dać auto na ustawienie kąta zapłonu chciałem zapytać w jaki sposób jest on ustawiany czy jest to kwestia mechaniczna czy należy podpinać jakiś komputer do tego celu gdyż rozmawiając z kilkoma szpecami słyszałem różne opcje a chciałbym by miało to ręce i nogi
pozdrawiam.
budix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2014, 09:06   #29
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: osłabł 2.0TDDI 85KM

W silniku 2,5d w Osiołku ustawia się statyczny kąt wyprzedzenia na kole pasowym pompy - luzując śruby na fasolkowych otworach. Dokładny opis masz w wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Chociaż wątek dotyczy pompy Lucas Epic, to ustawienie pompy Boscha jest identyczne...
Jeżeli chcesz to mieć zrobione dokładnie, to powinieneś mieć prawidłowe trzpienie (kołki) blokujące - zwłaszcza dwuśrednicowy pompy i dwa pozostałe dobrze spasowane bez luzów. Niestety - wiekszość "ogólnowojskowych" mechaników pcha w otworu cokolwiek - byleby weszło - i ustawienie nie jest wtedy dokładne...

W silnikach Duratorq z napędem łańcuchowym ustawienie pompy statyczne wykonuje się za pomocą specjalnego trzpienia ustawczego. Ale wydaje mi się, że sprawdzanie tego mija się z celem, bo sprawny układ elektroniczny EDC sterujący pompą, jest w stanie skorygować występujace w praktyce odchyłki ustawienia pompy (np wyciągnięty łańcuch rozrządu).
EDC porównuje położenie wału korbowego i wałka pompy i wprowadza korektę nastawnikiem kąta.

Większość producentów stosujących pompy VP30 i VP44 stosuje zasadę fabrycznego ustawienia statycznego kąta wyprzedzenia wtrysku - Ford dopuszcza sprawdzenie trzpieniem, ale chyba tylko w ramach rozszerzonych napraw rozrządu.
Jeżeli jest podejrzenie złego kąta wtrysku, to najbardziej prawdopodobna jest awaria sterownika pompy , zaworu elektromagnetycznego sterującego nastawnikiem lub samego nastawnika. I to trzeba diagnozować w pierwszej kolejności.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-02-2014 o 09:14
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2014, 17:26   #30
budix
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-01-2014
Skąd: Toruń
Model: Transit
Silnik: 2.0 TDDI 75KM
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie Odp: osłabł 2.0TDDI 85KM

Witam ponownie chciałem zapytać czy demontaż TURBO to dużo zabawy oraz czy można to wykonać bez wjazdu na kanał ???
budix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.